Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Niepodległości w czerwieni?

Data publikacji: 23 lutego 2016 r. 09:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Niepodległości w czerwieni?
 

Zamiany z żółtych na czerwone tablic i parkomatów w al. Niepodległości, czyli podniesienia opłat za parkowanie, oczekuje od władz Szczecina grupa przedsiębiorców, którzy mają lokale użytkowe nie tylko w budynkach wzdłuż al. Niepodległości, ale także przy mniejszych uliczkach w jej pobliżu.

Pismo z pieczęciami i podpisami właścicieli lokali i przedstawicieli 22 firm handlowych, które wynajmują w nich powierzchnie pod działalność komercyjną, trafiło w minionym tygodniu do radnych i przewodniczącego komisji komunalnej rady. Proszą w nim o zajęcie się sprawą, którą sygnalizowali urzędnikom wiosną minionego roku. Proponowali wyjęcie alei z żółtej, tańszej podstrefy parkingowej B i urządzenie w niej droższej podstrefy A. 

„Prośbę swą uzasadniamy zmniejszoną liczbą miejsc parkingowych powstałych po remoncie Alei Niepodległości [...]. Po wprowadzeniu podstrefy A czerwonej nastąpi większa rotacja samochodów, która pomoże w prowadzeniu handlu i usług i uatrakcyjni wyremontowaną Aleję. Przebudowa Niepodległości to najlepszy moment na zmianę obecnie obowiązujących przepisów. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby” - pisał do wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w maju 2015 r. Przemysław Łuczak, współwłaściciel spółki „Elta”, w imieniu handlowców. (MIR)

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 23 lutego 2016

Na zdj.: W al. Niepodległości obowiązuje tania podstrefa parkowania. Radni zdecydują wkrótce, czy tak pozostanie, czy też czyniąc zadość wnioskowi handlowców podniosą tu za nie stawki opłat na wyższe niż dotąd.

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Biedakierowcy
2016-02-23 21:55:51
Biedakierowcy płaczą, że będą musieli płacić za parkowanie. Uciułali kredyt na auto z importu, a już na parkowanie za 2zł brak. Śmiech na sali. Takich mamy nowobogackich, że muszą się samochodem pokazać, bo rowerem nie przystoi, a sknerzą na parkowanie. Parkowanie i tak jest za tanie!
Pies ogrodnika
2016-02-23 17:16:33
Pan Łuczak z kolegami żąda czerwonej strefy w al. Niepodległości, ale sam woli parkować na tyłach budynku, czyli na darmowym podwórku miejscowej wspólnoty mieszkaniowej. Kosztem jej mieszkańców. Nie tylko stawia dostawczaka swego sklepu z alkoholem (czerwony bus), ale również prywatne auto parkuje tam jego wspólnik w biznesie, nawet matka p. Łuczaka. Mało tego. Dostawy do jego sklepu odbywają się przez klatkę schodową al. Niepodległości 15. Jeżeli ma być czerwona strefa w al. Niepodległości, to także dla dostaw do alkoholowego przybytku p. Łuczaka i jego spółki Elta.
Edek
2016-02-23 13:14:42
Ale w tym miejcu markować można całkowicie za darmo Miejsce parkingowe za ktore pobiera się opłaty musi byc oznaczone jednocześnie znakami pionowymi i poziomymi (linie wg rozporzadzenia a nie kostka) Poczytajcie o tym w sieci. MI wydało taka interpretacjie dla wojewody Pomorskiego I w wielu miejscach w kraju dzieje się to samo
hmmm
2016-02-23 12:18:22
a kiedy policja lub straż miejska zajmie się matołkami, którzy tam parkują tak że jeszcze pół pasa zewnętrznego do jazdy zajmują?
HogoFogo
2016-02-23 12:16:31
Tak, czy owak Niepodległości skończy tak, jak Jagiellońska.
Bravo Ty!
2016-02-23 10:58:17
....Ścieżki rowerowej, która po opadach deszczu stoi wodą, a rowerzyści pomykają pomiędzy przechodniami... bravo wykonawca za koncertowe sp...lenie kolejnej inwestycji!
uzasadnienie
2016-02-23 10:30:22
Już w to wierzę, że to handlowcy chcą droższego parkowania. Ha ha ha koń by się uśmiał, że działaliby na swoją szkodę. Droższe parkowanie ma przyciągnąć kupujących. Tego jeszcze nie słyszałam. To, ze brakuje tam miejsc parkingowych jest efektem robienia ze Szczecina prowincji, czyli likwidowanie pasów ruchu dla samochodów, budowanie w zamian ścieżek rowerowych i zmniejszanie parkingów. Ot cały problem a nie że w tym miejscu jest tańsza strefa parkingowa
wioska z tramwajami i galeriami
2016-02-23 10:05:27
szczecin to jednak wiocha. XXI wiek aut coraz wiecej a tu robia przebudowy i zmniejszaja parkingi, no i niech jeszcze podniosa oplaty na żądanie jakis sklepikarzy, to juz bedzie szczyt...
Pakring
2016-02-23 09:26:28
To, że nie można zaparkować na Niepodległości wcale nie jest winą koloru strefy, tylko zmniejszonej ilości miejsc parkingowych, które zabrano na rzecz ścieżki rowerowej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA