wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niepodległości czeka na Joannę d’Arc

Niepodległości czeka na Joannę d’Arc [GALERIA]

Niepodległości czeka na Joannę d’Arc
Data publikacji: 2015-11-20 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 3394 38808

Jest trawa z rolki, są graby i lipy. Pojawiła się odnowniona zabytkowa pompa-atrapa. A w dniu otwarcia staną donice z całą zieloną resztą. I tylko wiążącej daty brak. Na zamkniętej od lata tego roku nitce al. Niepodległości w Szczecinie między Bramą Portową i pl. Żołnierza Polskiego przebudowa trwa, choć minęły już dwa wyznaczone na zakończenie inwestycji terminy.

Teraz z Energopolu Szczecin S.A., spółki, która jest generalnym wykonawcą robót, dotarła do nas wieść, że zamierza uporać się z tym dziełem do końca listopada.

- Wystąpiliśmy do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego o wydłużenie terminu o dwa tygodnie w stosunku do daty, określonej poprzednim aneksem, który zakładał ukończenie prac do minionej soboty, 14 listopada - przyznał Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu, w rozmowie z „Kurierem".

Postęp widać o tyle, że Energopol usunął wreszcie bariery, które zagradzały po jednym pasie do jazdy na wprost przez Bramę Portową do pl. Zwycięstwa i przez pl. Żołnierza Polskiego w kierunku Bramy Królewskiej i dalej Trasy Zamkowej dla aut, które wyjeżdżają z ul. Obrońców Stalingradu. Zwężenia zniknęły. 

Natomiast trwają roboty brukarskie przy układaniu kostki w nowym pasie miejsc parkingowych oraz urządzanie chodnika, a przy okazji prace przy regulacji wysokości studzienek kanalizacyjnych. Likwidowana jest też większość samowolek przy wejściach do lokali użytkowych w parterach kamienic i budynków w postaci obskurnych schodków, wykraczających poza granice działek przynależnych do nieruchomości. Do czasu przebudowy ZDiTM tolerował ten stan rzeczy mimo że te „potworki" wchodziły w należący do gminy pas drogi publicznej.

Jak zapowiada rzecznik Energopolu, dopiero w dniu oddania nitki jezdni, miejsc parkingowych, ścieżki rowerowej i chodników do użytku w alei ustawione zostaną także przewidziane w projekcie „upiększania" i „zazieleniania" jej donice z roślinami ozdobnymi.

W alei - według projektu budowlano-wykonawczego przygotowanego dla całej inwestycji przez Pracownię Projektową Maciej Sochanowski - pojawić się powinny między innymi w dwóch odmianach róże (410 krzewów), kosodrzewina i trawy ozdobne. I krokusy w czterech odmianach w liczbie 17 200 sztuk. A wśród nich ma też rozkwitnąć niezwykła ’Joanna d’Arc’. CP

Cały artykuł w magazynie „Kuriera Szczecińskiego” (20.11.) i w e-wydaniu

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

na zdjęciu: Energopol wystąpił do ZDiTM o przesunięcie o kolejne dwa tygodnie aneksowanego już terminu ukończenia robót, czyli listopadowy długi finisz na placu przebudowy alei Niepodległości w Szczecinie.

 

 

Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc Niepodległości czeka na Joannę d’Arc

Komentarze

tylko pytam...
"... zamierza uporać się z tym dziełem do końca listopada..." Redakcjo Szanowna, KTÓREGO roku? Czy chodzi o tą Joannę z Arc spaloną żywcem na stosie przez kościół katolicki? tylko pytam...
2015-11-20 13:12:59
Pete
Ładnie aleja wyglądać zaczyna i niech się nie śpieszą na termin lecz zrobią wszystko dokładnie i powoli żeby się chodniki zaraz nie pozapadały.Przydałoby się jeszcze zliwkwidować te paskudne kartonowe reklamy i elementy kolorystycznie odbiegające od miejsca - takie to paszkwile że aż dziw. Po co w oknie wielki biały napis "Promocja" - czy ktoś jeszcze dzisiaj zwraca uwagę na takie bzdety ?
2015-11-20 10:42:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie