Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Niebuszewo i reszta świata

Data publikacji: 18 października 2016 r. 14:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Niebuszewo i reszta świata
Zmieniamy miasto na lepsze - przekonują uczestnicy „krokusowej rewolucji": jednej z najbardziej pozytywnych, a przy tym społecznych akcji na rzecz zielonego Szczecina. Jej sztandar właśnie przenosimy na kolejne zieleńce - jak tu, na rondo Sybiraków - sadząc kwiaty, które - niczym te z Jasnych Błoni - fantastycznymi kolorami będą nas budziły na wiosnę. Fot. Mirosław WINCONEK  

„Zamierzamy sadzić i sadzić, aż krokusów będzie więcej niż trawy!" - taki plan dla ronda Sybiraków mają: „Perfekt" oraz „Zielone Ogrody". To za sprawą „krokusowej rewolucji", która - wraz z „Kurierem" we wtorek (18 października) - zawładnęła właśnie tym punktem miasta.

To zieleniec położony w newralgicznym dla miejskiej komunikacji punkcie Niebuszewa: pomiędzy rozwidlającymi się ulicami Kołłątaja i Barbary, w stronę Niemcewicza, Asnyka, a też ku rondu Giedroycia. Tędy nieustannie pędzi sznur samochodów.

- Właśnie dlatego dla krokusów wybrałyśmy to miejsce. Przez nie przebiega codzienna droga do szkół i pracy wielu szczecinian. Chciałyśmy, aby na tej trasie mieli się czym zachwycić: tysiącami rozkwitających krokusów - opowiadają pracownice firmy „Perfekt", m.in. Barbara Kaźmierska, Hanna Ratajczak i Aleksandra Olbracht, na co dzień zarządzające nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi. - Poza tym chodziło o Niebuszewo i jego mieszkańców. To dla nich!
Niedaleko znajdują się domy w administracji „Perfektu". Jest też (ul. Niemcewicza) siedziba tej firmy. A teraz…

- Jest też nieformalna nazwa: rondo Perfektu. W dowód uznania za świetną pracę dla osiedla, jaką od czterech lat bezinteresownie, zgranym zespołem, wykonują te wspaniałe dziewczyny - Sylwiusz Mołodecki, współtwórca „krokusowej rewolucji", chwali pracownice „Perfektu". - Odrywają się od biurek i komputerów, od codziennej rutyny, aby społecznie zrobić coś dobrego dla własnej satysfakcji i dla miasta. Wystarczy godzina, jak w ich przypadku, by z Niebuszewa wspólnymi siłami zrobić lepsze miejsce do życia. Naprawdę!

Każdego roku na tym rondzie pojawia się kolejny tysiąc „Perfekcyjnych" krokusów.

- To już będą 4 tysiące kwiatów, więc gdy buchną kolorami na wiosnę… Będzie na co popatrzeć, podziwiać. Będzie też satysfakcja! - komentowały uczestniczki wtorkowego odcinka „krokusowej rewolucji". - Dla nas i - mamy nadzieję - dla innych radość. Przecież to ważne, aby sobie w życiu znaleźć choć mały powód do uśmiechu…

Taką moc pozytywnej energii, co zmienia otoczenie i w pewnym sensie także ludzi na lepsze, ma właśnie „krokusowa rewolucja".

- Nie tylko jej estetyczny walor jest ważny. Fenomen naszej akcji chyba właśnie na tym polega, że stwarza okazję do integracji ludzi, skłania do działania w grupie. O co we współczesnych realiach niełatwo. Stąd zapewne tak chętny i gremialny w niej udział szczecinian - komentuje p. Sylwiusz.

* * *

Szczecin krokusami słynie. Widok rozkwitającego miasta nie tylko przyciąga uwagę turystów, ale też czyni go lepszym miejscem do życia. Co ważne, mamy w tym my - „Kurier" oraz uczestnicy „krokusowej rewolucji" - swój udział. W środę będzie można się do nas przyłączyć na Skolwinie (ul. Karpacka), gdzie już po raz drugi posadzimy kwiatowe cebule wraz z Zespołem Szkół nr 10. Tym razem sponsorem nowego krokusowego dywanu (2 tysiące szt.) będzie firma APRI i Anna Beata Kawka.

* * *

W każdym momencie można się włączyć w nurt tej fantastycznej - prowadzonej przez nasz „Kurier" - akcji. Wystarczy chcieć! Zainteresowanych prosimy o kontakt: w Szczecinie - z Marią Myśliwiec (tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl). Natomiast społecznicy i samorządy lokalne - z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160). ©℗

Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: Zmieniamy miasto na lepsze - przekonują uczestnicy „krokusowej rewolucji": jednej z najbardziej pozytywnych, a przy tym społecznych akcji na rzecz zielonego Szczecina. Jej sztandar właśnie przenosimy na kolejne zieleńce - jak tu, na rondo Sybiraków - sadząc kwiaty, które - niczym te z Jasnych Błoni - fantastycznymi kolorami będą nas budziły na wiosnę.

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2016-10-18 23:22:17
Wy internetowi wałkonie, siedzicie przy kompie i tylko potraficie wyśmiać ludzi z inicjatywą. Sami to "du*y nie ruszycie, co za ciężka. Leniwcy śmierdzące.
ms
2016-10-18 15:52:03
najpierw zacznijcie edukowac moherowych wlascicieli sraluchow bo z tego co sasadzicie g... zostanie.
Niebuszewo
2016-10-18 15:43:51
Oj tak, Niebuszewo to zdecydowanie inny Świat.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA