Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Krokusy i „rewolucja”

Data publikacji: 16 października 2016 r. 16:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Krokusy i „rewolucja”
Fot. Jan Tomczyk  

Przy ul. Orlej, Tarpanowej, Zajęczej, a za tydzień także przy ul. Zoologicznej - mieszkańcy Kijewa ozdabiają swoje osiedle krokusami. Tej jesieni posadzą tysiące kwiatów, które kolorami i mocą pozytywnej energii będą ich budzić na wiosnę.

Napisał do „Kuriera” Jan Tomczyk z zarządu Rady Osiedla Kijewo: „Miło czytać o akcjach sadzenia kwiatów w Szczecinie. Także w naszej dzielnicy mieliśmy w sobotę (15 października) naszą małą «krokusową rewolucję». Mieszkańcy Kijewa posadzili ponad 3 500 cebulek krokusów, tulipanów i narcyzów: przy ul. Orlej oraz na skwerach przy ul. Tarpanowej i Zajęczej”.

Wiemy, że to nie ostatni epizod „krokusowej rewolucji” na tym osiedlu. Także w przyszłą sobotę (22 października) przy ul. Zoologicznej mieszkańcy, zachęceni przez stowarzyszenie „Kocham Kijewo”, posadzą kolejny wielki kwiatowy dywan - tym razem przy ul. Zoologicznej. Będą to sadzonki zakupione z funduszy stowarzyszenia, a także podarowane przez nasz „Kurier”, wsparty przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Już teraz wszystkich kochających nasze osiedle, którym zależy na pięknym Szczecinie, zachęcamy do wzięcia udziału w społecznej akcji sadzenia krokusowych cebul. „Krokusową rewolucję” zaczniemy punktualnie: o godz. 11 - zachęcają: Agnieszka Drewnowska, Agnieszka Kubis oraz Dominika Piątek ze stowarzyszenia „Kocham Kijewo”.
(an)
Fot. Jan Tomczyk

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA