sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie żyje więzień pobity w celi przez współosadzonego

Nie żyje więzień pobity w celi przez współosadzonego

Nie żyje więzień pobity w celi przez współosadzonego
Data publikacji: 2019-12-05 16:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 12:37
Wywietleń: 2860 431610

Nie żyje więzień pobity w celi w Zakładzie Karnym w Wierzchowie przez współosadzonego. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Sprawcę przeniesiono na oddział specjalny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura – poinformowała kpt. Izabela Wojtalik–Loranc ze Służby Więziennej.

Do ataku więźnia na współosadzonego z nim w jednej celi Zakładu Karnego w Wierzchowie doszło 3 grudnia.

Jak poinformowała w czwartek rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie kpt. Wojtalik–Loranc, ciężko pobity więzień został przewieziony do szpitala, jednak mimo prób ratowania mu życia zmarł.

Kpt. Wojtalik-Loranc podała, że sprawca pobicia odmówił wyjaśnienia powodów ataku na współwięźnia.

- Zmieniono mu już klasyfikację na więźnia niebezpiecznego i przeniesiono na oddział specjalny. Dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie od razu powołał zespół, który wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Niezależne postępowanie prowadzi prokuratura – zaznaczyła rzecznik.nDodała, że wcześniej nie dochodziło między tymi więźniami do konfliktów.

- Nie było też żadnych symptomów, mogących wskazywać na wybuch agresji - powiedziała.

(pap)

Fot. archiwum

Komentarze

PiSyF
Nadzór nad służbą więzienną pełni Ministerstwo Sprawiedliwości. Czy Ziobro poda się do dymisji, tak jak kiedyś Zbigniew Ćwiąkalski po samobójstwie Pazika w więzieniu?
2019-12-06 12:24:09
do @ czyżby (po..ba)
- czyżby sam się po_strzelił jak Sekuła?
2019-12-06 11:54:42
czyżby
Przyszedł do niego pisowski samobójca tak jak do Kosteckiego?
2019-12-06 10:39:12
odpowiedź Dla No
Tak czytam ten twój komentarz i krew mnie zalewa, że tacy imbecyle chodzą na wolności!, a nie siedzą w zakładzie psychiatrycznym.Co ma PIS DO TEGO, puknij się SBEKU W TEN SWÓJ OTUMANIONY ŁEB !!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-12-06 09:52:06
ccc
dyrektor dyscyplinarka rodzinie wypłata 5 mln złotych, PP zapewnia bezpieczeństwo a zwł w takich wypadkach KAZDEMU a jeśli dopuszcza się to jak wyżej
2019-12-06 07:30:16
do @ No (Dno)
- który z tych oglądał wyłącznie TVP?
2019-12-06 00:44:36
@No
Gdyby PO wygrała wybory , to obaj jej wyborcy z tej celi wyszliby na wolność i nie doszłoby do zbrodni ?
2019-12-05 22:12:14
Batonik
Ciekawe za co siedział ten zabity, moze za batonik , a siedział z bandytą.
2019-12-05 22:11:29
No
Pisowskie państwo w całej okazałości
2019-12-05 20:57:30
kolejny wyborca
PO po_szedł do nieba, zapalić świeczkę?
2019-12-05 17:50:59
krótko
resocjalizacja ... brawo , tylko kulka w łeb
2019-12-05 17:16:29
coś dziwi ?
W rodzinach jedno drugie ubija !
2019-12-05 16:57:34