Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Nie taki sport ważny?

Data publikacji: 28 stycznia 2016 r. 10:07
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Nie taki sport ważny?
Przy ul. Małopolskiej powstaje najnowocześniejsza w Polsce hala do gimnastyki sportowej. Fot. R. PASKIESER  

Hala sportowa ZSS przy ul. Małopolskiej, która miała być oddana w listopadzie, wciąż jest placem budowy. Nowe boisko IV LO nie spełnia oczekiwań licealistów. Szczecińscy radni komisji edukacji wizytowali oświatowe inwestycje.

Hala sportowa Zespołu Szkół Sportowych to największa obecnie inwestycja szczecińskiej oświaty, warta 6,2 mln zł. Jej koszty pokrywa miasto i Ministerstwo Sportu. Podobną co do wielkości nakładów jest przebudowa basenu w SP 10 przy ul. Kazimierza Królewicza. Na halę szkoła imienia Sportowców Ziemi Szczecińskiej czeka już od lat. Choć placówka jest kojarzona głównie z osiągnięciami w gimnastyce sportowej, jej uczniowie i absolwenci odnoszą sukcesy w siedmiu dyscyplinach. Szkoła podstawowa i gimnazjum ZSS prowadzi klasy z gimnastyką sportową i artystyczną, piłką ręczną dla dziewcząt i chłopców, szermierką, kajakarstwem, tenisem stołowym, lekkoatletyką i wioślarstwem. Mimo, że wśród swych absolwentów szkoła ma nawet olimpijczyków, to jej uczniowie wciąż muszą odbywać treningi poza swoją placówką: w hali przy ul. Narutowicza, przy ul. Litewskiej i na torze kolarskim. Budowana hala ma to zmienić. Radni obejrzeli miejsce przyszłych treningów uczniów ZSS.

- Pierwotny termin oddania hali do użytku był w listopadzie. Następny wyznaczono na koniec kwietnia, ale po tym, co zobaczyliśmy na miejscu budowy nic nie wskazuje na to, że inwestor zdąży do tego czasu z zakończeniem prac - powiedział radny Paweł Bartnik.

Zdaniem wicedyrektora Wydziału Inwestycji Miejskich Krystyny Bartnik, hala powinna zostać oddana na koniec sierpnia.

Elżbieta KUBERA

Więcej w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 28 stycznia 2016 r.

Na zdj.: Przy ul. Małopolskiej powstaje najnowocześniejsza w Polsce hala do gimnastyki sportowej.

Fot. R. PASKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stefan
2016-01-29 09:00:20
Przecież to jest normalne , że nie wykonano w terminie i za uzgodnione w przetargu pieniądze. Proszę o informację chociaż o jednej, jedynej inwestycji budowlanej prowadzonej przez tzw. fachowców z"Miasta" i jego spółek, która została wykonana zgodnie z podpisaną pierwotnie umową (nie chodzi tu oczywiście o aneksy do umowy, które ją po prostu zmieniają). Należy więc dziwić się dziennikarzom , że piszą w tym tonie. Rzeczą niebywałą, godną odnotowania powinno być to, że jakaś inwestycja budowlana wykonana za pieniądze miejskie (publiczne) została oddana do użytku w terminie, o właściwej jakości oraz w uzgodnionej kwocie. To byłaby sensacja. A tak jest jak zwykle, umowa niezrealizowana na uzgodnionych warunkach i nikt w Mieście nie poczuwa się do odpowiedzialności, nikt wobec tych nieudaczników z inwestycji nie wyciąga żadnych konsekwencji. Więc następne inwestycje tak jak były , tak będą realizowane. Szkoda , że nikt nie chce zająć się tym cyrkiem ze spalarnią śmieci, tam jest dopiero skrajne niedołęstwo.
Inwestycyjny
2016-01-28 15:08:35
6,2 mln? tak mało?, za 8 mln radni zbudują sobie nową salę obrad. No ale w końcu są sprawy ważne i ważniejsze.
Szczecinn
2016-01-28 10:41:42
I co, zobaczyli, że hala ma opóźnienie kilka miesięcy i tyle w temacie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA