poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > 2015 rok – prezydenci podsumowują

2015 rok – prezydenci podsumowują

2015 rok – prezydenci podsumowują
Data publikacji: 2015-12-29 10:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1683 76288

Jaki był mijający rok? Co ważnego się wydarzyło na lokalnym podwórku? Co udało się zrealizować, a na co jeszcze mieszkańcy muszą poczekać? Prezydenci zachodniopomorskich miast oceniają w „Kurierze” ostatnie dwanaście miesięcy.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński za najważniejsze wydarzenia w życiu miasta uważa zakończenie budowy aquaparku i Domu Pomocy Społecznej.

– To był rok bardzo ciekawy i intensywny, bo żyliśmy w dwóch wymiarach – ocenia minione 12 miesięcy. – Z jednej strony zakończenie perspektywy unijnego dofinansowania olbrzymiej ilości projektów, które miasto prowadziło, a z drugiej strony ruszyły przygotowania do następnej. Nadto to był rok wyborów nowego parlamentu.

– Najważniejszym wydarzeniem w Świnoujściu było 250-lecie miasta – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. – Festiwalem Marka Grechuty udało się wypełnić lukę po Karuzeli Cooltury. Oprócz tego wydarzenia było też bardzo dużo koncertów i spektakli.

A czego miastu zabrakło? Przede wszystkim kilkudziesięciu milionów złotych z podatku od nieruchomości z terminalu LNG. Gdyby pieniądze te wpływały do miejskiej kasy, udałoby się zrealizować więcej przedsięwzięć.

– To był rok kończenia inwestycji. Oddaliśmy do użytku wyremontowane po wielu latach molo i zrewitalizowaliśmy teren wokół niego. Wybudowaliśmy nowy basen łodziowy w porcie, wznieśliśmy Centrum Spraw Społecznych, przebudowaliśmy ulicę Rzeczna i Wiosenną – wylicza prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Niewątpliwym sukcesem głowy największego polskiego miasta uzdrowiskowego jest to, że w tym roku nie zabrakło miejsc w przedszkolach. Wszystkie dzieci, których rodzice złożyli podania, zostały do nich przyjęte.

Zdaniem prezydenta Stargardu Sławomira Pajora, rok 2015 był bardzo owocny, bo udało się zakończyć ważną dla miasta inwestycję drogową, czyli zmodernizować ul. Spokojną oraz wybudować rondo przy ul. Kościuszki. Dodaje, że w 2015 r. w mieście przybyło kilkaset etatów w przemyśle, m.in. dzięki rozbudowie Bridgestone’a. (m, pw, BaT, gra)

Fot. UM Stargard

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 29 grudnia 2015 roku

Komentarze

Koszalin
Żaden z partyjnych pajaców nie wspomina o referendum 6 września, które wszyscy solidarnie uwalili.
2015-12-30 10:28:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie