Piątek, 22 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Nie chcą rodzić gdzie indziej

Data publikacji: 24 września 2015 r. 09:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Nie chcą rodzić gdzie indziej
 

Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego są oburzeni pomysłem likwidacji oddziału położnictwa, ginekologii i neonatologii w miejscowym szpitalu im. Św. Jerzego. Niektórzy postanowili skrzyknąć się na jednym z portali społecznościowych. – Nie pozwólmy, aby najlepszy oddział został zamknięty! – piszą w komentarzach internauci, nawołując do protestu. Przed kilkoma dniami kamieński starosta Józef Malec poinformował o zamiarach spółki EMC z Wrocławia, która prowadzi szpital miejski. Likwidacja oddziału położnictwa, ginekologii i neonatologii to – zdaniem przedstawicieli dzierżawcy – ekonomiczny przymus.

– Szpital zmienia swój profil działania. Zamyka położnictwo i ginekologię, a wprowadza geriatrię. Takie ustalenia zostały podjęte ze względów ekonomicznych i za namową wojewódzkiego konsultanta w ochronie zdrowia. Wszystko przez to, że rodzi się tu zbyt mało dzieci – tłumaczy starosta.

Informacja, że już niedługo przyszłe mamy będą rodzić poza Kamieniem wzbudziła falę ostrych komentarzy.

– Świetni lekarze! Położne jak mamy! Stanowcze NIE dla zamknięcia oddziału! Skoro stać gminę na tak poważną decyzję, to powinno być również stać na ewentualne rozbudowanie szpitala, skoro mają się pojawić inne oddziały! Ludzie nie zamykajcie oddziału, który jest najlepszy, i z którego słynie Kamień. Jaka czeka nas przyszłość, jeśli położnictwo zamieniacie na geriatrię? A gdzie będą leczyć się ginekologicznie młode mieszkanki powiatu? –  piszą internauci, którzy skrzyknęli się na jednym z portali społecznościowych.

Pod wydarzeniem dotyczącym likwidacji szpitalnego oddziału zebrało się w ciągu kilku dni sto osób.

– Nie pozwólmy na to! Brońmy oddziału, organizujmy się – pisze inicjatorka akcji Anna Lewandowska z Kamienia.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Na zdjęciu:

Kamieński szpital prowadzony przez spółkę EMC z Wrocławia już wkrótce zmienia swój profil. Firma planuje zamknąć odział położnictwa, ginekologii i neonatologii.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA