czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nie chcą rodzić gdzie indziej

Nie chcą rodzić gdzie indziej

Nie chcą rodzić gdzie indziej
Data publikacji: 2015-09-24 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:25
Wywietleń: 875 23448

Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego są oburzeni pomysłem likwidacji oddziału położnictwa, ginekologii i neonatologii w miejscowym szpitalu im. Św. Jerzego. Niektórzy postanowili skrzyknąć się na jednym z portali społecznościowych. – Nie pozwólmy, aby najlepszy oddział został zamknięty! – piszą w komentarzach internauci, nawołując do protestu. Przed kilkoma dniami kamieński starosta Józef Malec poinformował o zamiarach spółki EMC z Wrocławia, która prowadzi szpital miejski. Likwidacja oddziału położnictwa, ginekologii i neonatologii to – zdaniem przedstawicieli dzierżawcy – ekonomiczny przymus.

– Szpital zmienia swój profil działania. Zamyka położnictwo i ginekologię, a wprowadza geriatrię. Takie ustalenia zostały podjęte ze względów ekonomicznych i za namową wojewódzkiego konsultanta w ochronie zdrowia. Wszystko przez to, że rodzi się tu zbyt mało dzieci – tłumaczy starosta.

Informacja, że już niedługo przyszłe mamy będą rodzić poza Kamieniem wzbudziła falę ostrych komentarzy.

– Świetni lekarze! Położne jak mamy! Stanowcze NIE dla zamknięcia oddziału! Skoro stać gminę na tak poważną decyzję, to powinno być również stać na ewentualne rozbudowanie szpitala, skoro mają się pojawić inne oddziały! Ludzie nie zamykajcie oddziału, który jest najlepszy, i z którego słynie Kamień. Jaka czeka nas przyszłość, jeśli położnictwo zamieniacie na geriatrię? A gdzie będą leczyć się ginekologicznie młode mieszkanki powiatu? –  piszą internauci, którzy skrzyknęli się na jednym z portali społecznościowych.

Pod wydarzeniem dotyczącym likwidacji szpitalnego oddziału zebrało się w ciągu kilku dni sto osób.

– Nie pozwólmy na to! Brońmy oddziału, organizujmy się – pisze inicjatorka akcji Anna Lewandowska z Kamienia.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Na zdjęciu:

Kamieński szpital prowadzony przez spółkę EMC z Wrocławia już wkrótce zmienia swój profil. Firma planuje zamknąć odział położnictwa, ginekologii i neonatologii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”