czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Lecznica bez bólu

Lecznica bez bólu

Lecznica bez bólu
Data publikacji: 2016-04-14 21:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1477 128179

Szpital Regionalny w Kołobrzegu otrzymał certyfikat „Szpital bez bólu” przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Otrzymanie dokumentu nie było łatwe, bo placówka musiała spełnić szereg wymogów i przejść niezbędne audyty.

Nie obyło się bez zakupu specjalistycznego sprzętu, w tym pomp PCA do kontrolowanego znieczulania. Podobne certyfikaty w województwie zachodniopomorskim ma 7 innych lecznic. 4 z nich to te, których organem założycielskim jest Urząd Marszałkowski. Bez bólu leczy się między innymi w Gryficach, przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, a także w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.

– Program leczenia bez bólu tak naprawdę realizujemy od wielu lat – mówią lekarze z kołobrzeskiego szpitala. – Dopiero w tym roku zaowocowało to formalnym przyznaniem certyfikatu. Staramy się zapewnić komfort pobytu szczególnie tym pacjentom, którzy poddawani są zabiegom chirurgicznym, laryngologicznym i ortopedycznym. Podziękowania należą się w tym miejscu pielęgniarkom, które są niezmiernie istotnym ogniwem w leczeniu bólu – podkreślają kołobrzescy chirurdzy wskazując, że dowodem na ich skuteczne działania w walce z pooperacyjnymi dolegliwościami są zadowolone miny pacjentów. ©℗

(pw)

Fot. szpital.kolobrzeg.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie