Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Lecznica bez bólu

Data publikacji: 14 kwietnia 2016 r. 21:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Lecznica bez bólu
Fot. szpital.kolobrzeg.pl  

Szpital Regionalny w Kołobrzegu otrzymał certyfikat „Szpital bez bólu” przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Otrzymanie dokumentu nie było łatwe, bo placówka musiała spełnić szereg wymogów i przejść niezbędne audyty.

Nie obyło się bez zakupu specjalistycznego sprzętu, w tym pomp PCA do kontrolowanego znieczulania. Podobne certyfikaty w województwie zachodniopomorskim ma 7 innych lecznic. 4 z nich to te, których organem założycielskim jest Urząd Marszałkowski. Bez bólu leczy się między innymi w Gryficach, przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, a także w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.

– Program leczenia bez bólu tak naprawdę realizujemy od wielu lat – mówią lekarze z kołobrzeskiego szpitala. – Dopiero w tym roku zaowocowało to formalnym przyznaniem certyfikatu. Staramy się zapewnić komfort pobytu szczególnie tym pacjentom, którzy poddawani są zabiegom chirurgicznym, laryngologicznym i ortopedycznym. Podziękowania należą się w tym miejscu pielęgniarkom, które są niezmiernie istotnym ogniwem w leczeniu bólu – podkreślają kołobrzescy chirurdzy wskazując, że dowodem na ich skuteczne działania w walce z pooperacyjnymi dolegliwościami są zadowolone miny pacjentów. ©℗

(pw)

Fot. szpital.kolobrzeg.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA