Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Nie chcą krwiobusa. Zwycięży ekonomia?

Data publikacji: 2016-05-16 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:54
Nie chcą krwiobusa. Zwycięży ekonomia?
 

Honorowi dawcy z Barlinka i okolic walczą o to, by utrzymać w mieście stały punkt poboru krwi. Pod petycją w tej sprawie podpisało się około 440 krwiodawców.

Część barlineckich krwiodawców z niepokojem patrzy na działalność ekipowego punktu poboru krwi, który funkcjonuje na ulicy Szpitalnej. W kilku miastach województwa stałe punkty poboru krwi zamknięto. Po raz kolejny do tego tematu powrócił w trakcie sesji Rady Miejskiej radny Rafał Szczepaniak, który sam jest krwiodawcą.

– W każdy wtorek do naszego miasta przyjeżdża autobus, który parkuje na Rynku. Ekipowy punkt poboru krwi jest wówczas zamknięty – podkreślał. Według niego oddawanie krwi w autobusie jest uciążliwe zarówno dla pracujących w nim, jak i krwiodawców. Zwrócił uwagę chociażby na warunki sanitarne. Aby skorzystać z toalety, trzeba pójść do jednego z budynków zlokalizowanych na Rynku. Aby się zarejestrować na pobranie krwi, trzeba wypełnić odpowiednie dokumenty. Robienie tego na dworze jest bardzo uciążliwe. Radny przypomniał fakt, kiedy jedna z krwiodawczyń po wyjściu z autobusu, zasłabła. Dopiero po pewnym czasie udzielono jej pomocy. Inaczej ma się sprawa w punkcie przy ulicy Szpitalnej. Komfort oddawania tam krwi jest o wiele wyższy.

Tekst i fot. Jacek Słomka

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 17 maja 2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wampiriada, Krwiobys i podobne. Obłęd obłąkanych.
2016-05-17 12:22:52
.
Dla porownania...
2016-05-17 00:59:40
Oddawanie krwi dla ratowania zycia - jest PIEKNA SPRAWA ! Trzeba wiec poprawic wszystkie trudnosci zwiazane z w/w Autobusem... liczac sie rowniez z kosztami Personelu i utrzymania stalej Stacji Krwiodawstwa ? Dla porownania... proponuje odwiedzic chocby najblizsza Szwecje, by zobaczyc jak dobrze wyposazone sa i jak dobrze funkcjonauja tam Autobusy Krwiodawstwa !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA