czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zrzutka na radiowóz

Zrzutka na radiowóz

Zrzutka na radiowóz
Data publikacji: 2016-04-12 07:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1623 127822

OD kilku miesięcy policjanci z Barlinka nie dysponują oznakowanymi radiowozami. Te, które mieli, trafiły na złom. Mundurowym pozostał tylko jeden,  nieoznakowany. Komendant powiatowa policji w Myśliborzu Bogusława Bonter-Mazek apeluje do radnych o dofinansowanie o zakupu samochodu, licząc na to, że tym razem nie skończy się na słowach.

O braku oznakowanych radiowozów mówiono na spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa w gminie. Mówi się na sesjach Rady Miejskiej. Jak dotychczas na mówieniu się kończyło. W piśmie skierowanym do burmistrza i radnych czytamy m.in., że istnieje możliwość zakupienia samochodu oznakowanego, jeżeli gmina dołoży połowę jego wartości. W tym przypadku koszt samochodu to 65 tys. złotych. Samorząd musiałby zatem wyłożyć z miejskiej kasy 32, 5 tys. złotych.

Jako pierwsi pismem pani komendant zajęli się radni z komisji oświaty, kultury, zdrowia i praworządności. W trakcie posiedzenia pytano komendanta Komisariatu Policji w Barlinku Dariusza Hnatiuka m.in. o umowę (jeżeli samochód zostanie zakupiony), która zagwarantuje, że samochód zostanie w Barlinku. Wspominano, że w tym konkretnym przypadku ogromne znaczenie ma czas podjęcia decyzji przez radnych. Podkreślano, że samochód pojawi się w Barlinku nie wcześniej niż jesienią.

Po chwilami wręcz burzliwej dyskusji członkowie komisji ostatecznie zaakceptowali pismo pani komendant z Myśliborza. Pozytywna opinia była potrzebna, aby burmistrz przygotował stosowną uchwałę, zmieniającą m.in. budżet gminy. Jak zaznaczył włodarz gminy Dariusz Zieliński, w tej chwili bowiem nie ma w nim na taki cel pieniędzy.

Pismem pani komendant zajmą się teraz pozostałe komisje RM. Czy samorząd dołoży się do zakupu oznakowanego samochodu dla policji, czas pokaże.

* * *

Zastanawiam się, co będzie, jeśli radni nie zgodzą się na dofinansowanie zakupu oznakowanego radiowozu. Bo przecież to nie jest zadanie gminy i chociażby dlatego nie muszą. Czy w takim wypadku 15-tysięczne miasto pozostanie bez oznakowanego radiowozu? Bo nie liczę samochodów drogówki, która na całe szczęście do Barlinka zajeżdża często. Zastanawiam się, czy o problemie wiedzą władze zwierzchnie policji w Szczecinie? A jak wiedzą, czemu nie reagują? Czy tak ciężko dać oznakowany samochód Barlinkowi? Bo na widoczny z daleka radiowóz inaczej reagują ludzie. Nawet jeśli tylko przejeżdża przez miasto, czują się bezpieczniej.

Tekst i fot. J. SŁOMKA

Na zdj.: Oznakowane radiowozy na barlineckich ulicach widać tylko na archiwalnych zdjęciach.

Komentarze

yxv
jak jestem deutschland to nie mówię że jestem Polakiem bo jak nie problemu to jest bo nie ma kasy
2018-08-02 10:00:18
cud
Komenda w mysliborzu wystawiona za klika baniek a barlinek grubo z tylu. Szkoda mi policjantow i ich szefa z barlinak ze muszą dziadowac o kase na auto. Ale po poszukiwaniach w sieci takie rozwiązania to standard gminy dokładają. W imię bezpiczenstwa mieszkańców trzeba dac ta gotowke.
2016-04-14 13:18:09
Mario
To stare radiowozy zostaly zezlomowane bez zastapienia ich? To gdzie ty logika? Trzeba bylo trzymac stare i jezdzic!
2016-04-12 23:59:06
Niemożliwe
Czy to sen? Miasto, które ma ponad 14000 ludności posiada tylko jeden radiowóz??
2016-04-12 07:50:27
Gargamel
A może im kupią oznakowane rowery? Żeby policja nie miała radiowozu, żenada i tyle
2016-04-12 07:33:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Najstarszy szczeciński fast food

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie