Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Zrzutka na radiowóz

Data publikacji: 12 kwietnia 2016 r. 07:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Zrzutka na radiowóz
 

OD kilku miesięcy policjanci z Barlinka nie dysponują oznakowanymi radiowozami. Te, które mieli, trafiły na złom. Mundurowym pozostał tylko jeden,  nieoznakowany. Komendant powiatowa policji w Myśliborzu Bogusława Bonter-Mazek apeluje do radnych o dofinansowanie o zakupu samochodu, licząc na to, że tym razem nie skończy się na słowach.

O braku oznakowanych radiowozów mówiono na spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa w gminie. Mówi się na sesjach Rady Miejskiej. Jak dotychczas na mówieniu się kończyło. W piśmie skierowanym do burmistrza i radnych czytamy m.in., że istnieje możliwość zakupienia samochodu oznakowanego, jeżeli gmina dołoży połowę jego wartości. W tym przypadku koszt samochodu to 65 tys. złotych. Samorząd musiałby zatem wyłożyć z miejskiej kasy 32, 5 tys. złotych.

Jako pierwsi pismem pani komendant zajęli się radni z komisji oświaty, kultury, zdrowia i praworządności. W trakcie posiedzenia pytano komendanta Komisariatu Policji w Barlinku Dariusza Hnatiuka m.in. o umowę (jeżeli samochód zostanie zakupiony), która zagwarantuje, że samochód zostanie w Barlinku. Wspominano, że w tym konkretnym przypadku ogromne znaczenie ma czas podjęcia decyzji przez radnych. Podkreślano, że samochód pojawi się w Barlinku nie wcześniej niż jesienią.

Po chwilami wręcz burzliwej dyskusji członkowie komisji ostatecznie zaakceptowali pismo pani komendant z Myśliborza. Pozytywna opinia była potrzebna, aby burmistrz przygotował stosowną uchwałę, zmieniającą m.in. budżet gminy. Jak zaznaczył włodarz gminy Dariusz Zieliński, w tej chwili bowiem nie ma w nim na taki cel pieniędzy.

Pismem pani komendant zajmą się teraz pozostałe komisje RM. Czy samorząd dołoży się do zakupu oznakowanego samochodu dla policji, czas pokaże.

* * *

Zastanawiam się, co będzie, jeśli radni nie zgodzą się na dofinansowanie zakupu oznakowanego radiowozu. Bo przecież to nie jest zadanie gminy i chociażby dlatego nie muszą. Czy w takim wypadku 15-tysięczne miasto pozostanie bez oznakowanego radiowozu? Bo nie liczę samochodów drogówki, która na całe szczęście do Barlinka zajeżdża często. Zastanawiam się, czy o problemie wiedzą władze zwierzchnie policji w Szczecinie? A jak wiedzą, czemu nie reagują? Czy tak ciężko dać oznakowany samochód Barlinkowi? Bo na widoczny z daleka radiowóz inaczej reagują ludzie. Nawet jeśli tylko przejeżdża przez miasto, czują się bezpieczniej.

Tekst i fot. J. SŁOMKA

Na zdj.: Oznakowane radiowozy na barlineckich ulicach widać tylko na archiwalnych zdjęciach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

yxv
2018-08-02 10:00:18
jak jestem deutschland to nie mówię że jestem Polakiem bo jak nie problemu to jest bo nie ma kasy
cud
2016-04-14 13:18:09
Komenda w mysliborzu wystawiona za klika baniek a barlinek grubo z tylu. Szkoda mi policjantow i ich szefa z barlinak ze muszą dziadowac o kase na auto. Ale po poszukiwaniach w sieci takie rozwiązania to standard gminy dokładają. W imię bezpiczenstwa mieszkańców trzeba dac ta gotowke.
Mario
2016-04-12 23:59:06
To stare radiowozy zostaly zezlomowane bez zastapienia ich? To gdzie ty logika? Trzeba bylo trzymac stare i jezdzic!
Niemożliwe
2016-04-12 07:50:27
Czy to sen? Miasto, które ma ponad 14000 ludności posiada tylko jeden radiowóz??
Gargamel
2016-04-12 07:33:30
A może im kupią oznakowane rowery? Żeby policja nie miała radiowozu, żenada i tyle

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA