sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nie bóbr temu winien

Nie bóbr temu winien

Nie bóbr temu winien
Data publikacji: 2018-11-12 11:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:00
Wywietleń: 1521 359771

Wiosną na pl. Rodła doszło do nieoczekiwanej zamiany drzew. Na polecenie Zakładu Usług Komunalnych wycięto wiekowe okazy - wśród nich rzadko spotykaną topolę białą - jedyne pamiątki po dawnej zieleni Szczecina w tym rejonie: z czasów, gdy jeszcze nie było pl. Rodła i takiego układu ulic wokół, jak obecnie. W zamian sadząc pnie o średnicy mniejszej nawet niż miały podpierające je kije. Na co zwracali uwagę i ostro krytykowali szczecinianie, także na łamach naszego „Kuriera".

Teraz nawet po tych podporach ślad wszelaki ginie. Ostatnia została właśnie złamana, dodatkowo obciążając i tak osłabiony suszą i miejskim ruchem pień młodziutkiego buka płaczącego (odmiana: ’Purple Fountain’). Co - nie da się ukryć - raczej kiepsko świadczy o monitoringu miejskiej zieleni.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Nie bóbr temu winien Nie bóbr temu winien Nie bóbr temu winien

Komentarze

gh
Ale o co chodzi? Ze zdjęć wynika, że jest jesień - liście żółkną i brązowieją. Jakiś idiota wyłamał palik i jeśli jeszcze jest potrzebny trzeba go wymienić. Pokrój drzewka wskazuje, że zasadzono odmianę zwisłą (chyba) buka - zwisające gałęzie są charakterystyczne dla takiej odmiany.
2018-11-13 15:25:12
Ciapuła
Rzeczywiście drzewa wyglądają żałośnie, ktoś chyba bierze pieniążki za "opiekowanie" się drzewostanem Szczecina?
2018-11-13 07:57:08
z
Już po wyborach, nic się nie zmieni.
2018-11-13 07:24:55
I do... jonatana
A Radni i bez-Radni nie moga podjac takiej Decyzji by: chocby mlode drzewka w Centrum Miasta ktore "zyja" juz od poczatku po-obetonowywane czy jakos tam inaczej"... podlewal specjalny z ZZM Beczkowoz czy chocby jakies wolne Auto ze Strazy Pozarnej - jak sie gdzies Nie pali... ?/!! Lub proste zajecie dla bezrobotnych czy Zdrowych i Silnych Emerytow lub Radnych i Politykow - tylko po 25-30 latach pracy, jak chca se jeszcze "dodatkowo dorobic" !!!
2018-11-12 22:08:47
jonatan
Jedno drzewko z trudem przeżyło upalne lato, a drugie uschło. Dlaczego nie ma nowych nasadzeń w miejsce uschniętych drzew? Dotyczy to także uschniętych drzew na niedawno remontowanych ulicach:Jagiellońskiej i Bogusława. Wydaje mi się, że teraz jest dobra pora na sadzenie drzew,bo niezbyt chłodna jesień. Pewnie posadzą nowe drzewa w okolicach maja i zapomną o nich, do następnych zgłoszeń mieszkańców że znów uschły. Klasyka po szczecińsku. Tutaj drzewa się przede wszystkim wycina, a zdecydowanie mniej sadzi nowych..
2018-11-12 20:15:34
zs
ZUK już nie od dziś dewastuje szczecińską zieleń za zgodą prezia, ale suche gałęzie to już nie ich problem.
2018-11-12 19:57:20
ala66
Koniowaty, póki nie puki :)
2018-11-12 19:45:36
456
A czy drzewa przypadkiem nie umieraja stojac.
2018-11-12 17:25:53
@123
siedz w domu, albo se maske p/gaz kup zryta glowo. i se zapal Sporta na uspokojenie
2018-11-12 16:53:31
Ano
Ano same się te podpory nie wyłamały - zrobiły to takie dwónożne stworki potworki :(
2018-11-12 16:18:57
Koniowaty
Stare drzewo jest dobre do puki nie spadnie ekologowi na GLOWKE
2018-11-12 14:51:21
Jesien sie zbliza...
To i pod Mostem marzna... alibo chomikuja juz na Zime i na dzialki ?/!!
2018-11-12 12:57:07
123
a smierdziele tytoniowie na przystankach komunikacji miejskiiej trujacych innycg biernie-w tym takze przyrode, mimo mandatu do 500zl robia co chca, truja inych i zasmiecaja teren, jakos sluzby nie reaguja, nikomu to nie przeszkadza ,1 kiep zatrwa 1m3 wody i ziemi ,apel do palaczy żryjcie papierosy, nie palcie ich, ŻRYJCIE ,bedziecie miec 100% syfu w sobie i innych truc nie bedziecie, do kanapek sobie dodawajcie to ,do zup ,itd. do herbaty ,smialo
2018-11-12 12:33:34
Tak, szkoda starych drzew często bezmyślnie wycinanych.
Ale do paru zdań cztery identyczne zdjęcia, to żałosne.
2018-11-12 12:18:13