piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nie będzie powiększenia strefy - na razie

Nie będzie powiększenia strefy - na razie

Nie będzie powiększenia strefy - na razie
Data publikacji: 2016-10-17 18:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:44
Wywietleń: 693 161487

Prezydent Piotr Krzystek wycofał w poniedziałek projekty uchwał dotyczących rozszerzenia szczecińskiej Strefy Płatnego Parkowania. Radni nie będą więc na ten temat dyskutować na wtorkowej sesji.

W wysłanym w poniedziałek piśmie do Łukasza Tyszlera, przewodniczącego Rady Miasta, prezydent poinformował, że w związku z negatywną opinią komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska chce zdjąć z porządku obrad sesji projekty uchwał: w sprawie „Ustalenia strefy płatnego parkowania, opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych Miasta Szczecin oraz sposobu ich pobierania" oraz w sprawie „Ustalenia zasad korzystania z placów parkingowych położonych poza drogami publicznymi".

Przypomnijmy, że poszerzenie strefy i powstanie niestrzeżonych płatnych placów parkingowych to pomysł miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne. NiOL chciała, by liczba miejsc postojowych w SPP powiększyła się o 56 ulic, a w przeliczeniu na liczbę miejsc postojowych o prawie 4 tysiące - z 7 do 12 tys.

Wycofanie z porządku obrad uchwał dotyczących rozszerzenia strefy nie oznacza, że miasto rezygnuje z pomysłu. Jak się dowiedzieliśmy, projektodawcy mają jednak stworzyć wersję kompromisową. Szczegóły nie są jeszcze upublicznione.

(lw)

Fot. Robert STACHNIK 

Komentarze

kierwnikjeziora
no to bedzie podwyzka wody, czynszow lub podatkow od nieruchomosci, bo splacac kredyciki na wklad wlasny do tak megapotrzebnych cudów jak nieszybki tramwaj trzeba. na strefe bylaby awantura, a tak wszystko troche do gory pojdzie i ludzie uszy po sobie poloza.
2016-10-18 10:38:01
.
A od kiedy to Prezydent tak mocno słucha się stanowisk Komisji Rady Miasta?
2016-10-18 07:30:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”