Czwartek, 21 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Nie będzie powiększenia strefy - na razie

Data publikacji: 17 października 2016 r. 18:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Nie będzie powiększenia strefy - na razie
 

Prezydent Piotr Krzystek wycofał w poniedziałek projekty uchwał dotyczących rozszerzenia szczecińskiej Strefy Płatnego Parkowania. Radni nie będą więc na ten temat dyskutować na wtorkowej sesji.

W wysłanym w poniedziałek piśmie do Łukasza Tyszlera, przewodniczącego Rady Miasta, prezydent poinformował, że w związku z negatywną opinią komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska chce zdjąć z porządku obrad sesji projekty uchwał: w sprawie „Ustalenia strefy płatnego parkowania, opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych Miasta Szczecin oraz sposobu ich pobierania" oraz w sprawie „Ustalenia zasad korzystania z placów parkingowych położonych poza drogami publicznymi".

Przypomnijmy, że poszerzenie strefy i powstanie niestrzeżonych płatnych placów parkingowych to pomysł miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne. NiOL chciała, by liczba miejsc postojowych w SPP powiększyła się o 56 ulic, a w przeliczeniu na liczbę miejsc postojowych o prawie 4 tysiące - z 7 do 12 tys.

Wycofanie z porządku obrad uchwał dotyczących rozszerzenia strefy nie oznacza, że miasto rezygnuje z pomysłu. Jak się dowiedzieliśmy, projektodawcy mają jednak stworzyć wersję kompromisową. Szczegóły nie są jeszcze upublicznione.

(lw)

Fot. Robert STACHNIK 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kierwnikjeziora
2016-10-18 10:38:01
no to bedzie podwyzka wody, czynszow lub podatkow od nieruchomosci, bo splacac kredyciki na wklad wlasny do tak megapotrzebnych cudów jak nieszybki tramwaj trzeba. na strefe bylaby awantura, a tak wszystko troche do gory pojdzie i ludzie uszy po sobie poloza.
.
2016-10-18 07:30:28
A od kiedy to Prezydent tak mocno słucha się stanowisk Komisji Rady Miasta?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA