Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Nie będzie strefy w centrum Świnoujścia

Data publikacji: 13 października 2016 r. 18:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Nie będzie strefy w centrum Świnoujścia
 

Nie będzie strefy płatnego parkowania w centrum Świnoujścia. Nie zostanie także poszerzona istniejąca strefa w dzielnicy nadmorskiej. Radni odrzucili propozycje władz miasta o wprowadzenie opłat w śródmieściu po dość krótkiej - jak na standardy świnoujskich sesji - dyskusji.

Była to kolejna próba poszerzenia strefy na wyspie Uznam. Wcześniej radni krytykowali zbyt wysokie stawki abonamentowe i brak miejsc parkingowych na wyspie. Tym razem dowiedzieli się m.in. że wyczekiwane parkingi wielopoziomowe nie powstaną, bo miasta nie stać na ich budowę. Prezydent Janusz Żmurkiewicz liczył, że na strefie miasto zarobi i dzięki temu będzie można zainwestować w drogową infrastrukturę. Ani tłumaczenie prezydenta ani jego współpracowników nie przekonało radnych.

Zdaniem rajców SLD projekt uchwały niewiele różnił się od tego z kwietnia 2015 roku, a dodatkowo nie rozwiązano kluczowych kwestii związanych z komunikacją na wyspach. Zawiedzeni pracą urzędników byli także radni PO oraz PiS. Przeciw uchwale zagłosowało 14 rajców, a pięciu się wstrzymało. Nikt nie był za. 

Tekst i fot. BaT

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA