Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Nauczycielka potrzebuje wsparcia - na pomoc ruszyła wyjątkowa misja [GALERIA]

Data publikacji: 2021-10-23 21:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-25 10:03
Nauczycielka potrzebuje wsparcia - na pomoc ruszyła wyjątkowa misja
Fot. Anna Gniazdowska  

Anna Koniarska, nauczycielka z Liceum Ogólnokształcącego nr II w Szczecinie walczy z nowotworem. W sobotę na pomoc w zebraniu funduszy na jej dalsze leczenie ruszyła wyjątkowa misja. W CHR Galaxy podczas Planet Head Day rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na ten cel. A goląc sobie głowy i malując na nich planety, okazywano bardzo osobistą solidarność z osobami chorymi nowotworowo. 

Planet Head Day to charytatywna inicjatywa, która ma początki w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej ideą jest promowanie nauki oraz solidarność z chorymi na raka. Od 2018 roku również w Polsce ponad setka mężczyzn, kobiet i dzieci, tzw. PlanetHeadów, ogoliło głowy i pomalowało je w kolory wybranej przez siebie planety. We wcześniejszych wydarzeniach zebrano darowizny w wysokości ponad 73 tys. zł na remont kliniki Św. Mikołaja w Szczecinie, gdzie leczone są dzieci z chorobą nowotworową.

Ta charytatywna akcja nawiązuje do międzyplanetarnej misji NASA. Po inauguracji w 2006 roku statek kosmiczny NASA podróżował przez 113 miesięcy, po czym odkrył, że Pluton ma serce. Po sobotniej inauguracji w CHR Galaxy misja Planet Head Day (której organizatorami są Fundacja Sail i Rotary Club Szczecin International) przez 113 dni będzie prowadzić charytatywne działania w mediach społecznościowych, by udowodnić, że Szczecin także ma serce. Finał wydarzenia odbędzie się 5 lutego 2022 roku.

 - Chcemy bardzo konkretnie pomóc pani Annie Koniarskiej, która dwa lata temu zachorowała na raka i potrzebuje finansowego wsparcia w leczeniu - tłumaczy Michael Glück, prezes tej Fundacji Sail i rotarianskiego klubu. - W tym samym czasie w Ameryce odbywa się Planet Head Day i zbierane są tam darowizny na ten sam cel.

W sobotę w Galaxy chętnych do udziału w misji nie brakowało. Uczestniczył w niej m.in. Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina.

- Można kupić gumowy czepek, na którym wolontariusze, przede wszystkim uczniowie z LO nr 2, ale również z innych szczecińskich liceów, malują planety - tłumaczyła Joanna Dybowska z CHR Galaxy. - Można też zgłosić się do ogolenia głowy. Dłuższe włosy są zbierane dla Fundacji Rak’n’Roll. Wiec cześć osób pomaga  dwukrotnie: po pierwsze, solidaryzując się z osobami cierpiącymi na choroby nowotworowe, goląc głowę, a dodatkowo przekazując swoje włosy na peruki dla osób po chemioterapii. 

Jeden z uczestników akcji tłumaczył, że włączył się do niej, bo wie, że najgorsza w chorobie jest bezsilność.

- Dlatego jeśli można pomóc, trzeba to zrobić - przekonuje.

(gan)

***

Przelew można wykonać na poniższe konto:

Cel charytatywny: ​Pokrycie kosztów leczenia raka jajnika nauczycielki II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Anny Koniarskiej

Konto charytatywne: ​Bank Citi Handlowy

​76 1030 0019 0109 8533 0003 8573
​SWIFT: CITIPLPX

Tytuł przelewu: ​PLANETA HEAD DAY
+ imię i nazwisko PlanetHeada

Właściciel konta​ ROTARY CLUB SZCZECIN INTERNATIONAL

​ul. Bohaterów Warszawy 34/35; 70-340 Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Money
2021-10-25 07:32:10
To już składaj podanie o pracę i zostań nauczycielem. Tylko wiesz, trzeba mieć jeszcze coś w głowie.
absolwentka II LO
2021-10-24 20:37:02
miałam nauczucielkę - co ma kasy jak LODU - podchodze do niej po zajeciach (prosiłam już o to w trakcie lekcji) a ona mi na to, że MOŻE MI TO WYTŁUMACZYĆ , ALE NA UWAGA PŁATNYCH KOREPETYCJACH!!!!!!!!!!!! ZGŁOSILAM TO TO DYREKTORA LO NR II . ŻAŁUJĘ, ŻE TEGO nie nagrałam i nie zgłosilam do kuratorium. Jeśli to czyta..., to niech się wstydzi i niech wie że nic w przyrodzie nie ginie! NIC.
Money
2021-10-23 23:20:54
Nauczyciel to ma kasy jak lodu.Od 2 lat siedzą na kanapie a pensja leci za friko
Dobroc
2021-10-23 22:10:32
Piekny gest ze strony młodzieży i ludzi dobrej woli. Bo pomocy w tej trudnej sytuacji dla takich ludzi ze strony obecnego systemu prakrycznie nie ma..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA