poniedziałek, 21 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nauczyciele idą na zwolnienia lekarskie

Nauczyciele idą na zwolnienia lekarskie

Nauczyciele idą na zwolnienia lekarskie
Data publikacji: 2018-12-17 06:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-18 09:03
Wywietleń: 2099 367179

Nauczyciele szkół i przedszkoli zapowiedzieli, że od poniedziałku będą masowo brać zwolnienia lekarskie. Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko trudnej sytuacji w oświacie i coraz cięższym warunkom pracy. Związki zawodowe podkreślają, że jest to akcja oddolna.

Czy akcja nauczycieli, przygotowana na wzór tej zorganizowanej przez policjantów i pracowników sądów, może sparaliżować pracę placówek oświatowych w przedświątecznym tygodniu? – zapytaliśmy w szczecińskich szkołach.

– Były rozmowy w pokoju nauczycielskim na temat udziału nauczycieli naszej szkoły w tej akcji. Są osoby, które planują wziąć w niej udział. Jednak dopiero w poniedziałek będziemy wiedzieli, na jaką to będzie skalę – powiedziała nam dyrektor jednej ze szczecińskich szkół podstawowych.

Nauczyciele mówią, że mają dość rosnących obowiązków i biurokracji w szkole z jednoczesnym brakiem godnych podwyżek, wydłużonym okresem awansu zawodowego i wprowadzeniem niekorzystnej formy oceny ich pracy. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 17 grudnia 2018 r.

Elżbieta Kubera

Fot. Robert Stachnik

 

Komentarze

@ @@ @ @re: sypie się
Afera Amber Gold została wykryta przez PO, a twórcy tej piramidy zostali również aresztowani za czasów PO, pieniądzy z OFE nikt nie ukradł, zostały przeniesione do ZUS na konta przyporządkowane do poszczególnych Polaków, afera vatowska to wymysł pis, za czasów PO wprowadzono mechanizm sprzedaży z odwrotnym obciążeniem na wielu produktach w tym złomie i elektronice. Natomiast pisowskie afery to kolejno GetBack - wybuchła za czasów PIS, umoczony Morawiecki, afera radomska - umoczony prezydent Radomia z PiSu oraz Marek Suski poseł PIS, afera KNF - wybuchła za czasów PIS, korupcja Marka Chrzanowskiego podlegającego bezpośrednio pod premiera Mateusza Morawieckiego, umoczony także pisowski szef NBP Glapiński, wreszcie afera SKOK Wołomin, podobnie jak w pozostałych SKOKach umoczony ich założyciel senator PIS Bierecki, a także Jacek Sasin który brał łapówki od ludzi z WSI za parasol ochoronnny nad SKOK Wołomin
2018-12-18 08:41:07
Cierkaff
Dlaczego na zwolnienia nie idą Nauczyciele z Prywatnych Szkół , Przedszkoli ,Żłobków które stanowią 70% placówek edukacyjnych !? Bo nikt z tych ludzi nie pracuje na Karcie Nauczyciela a ZNP ma ich w d ...*!! Bo nie ma nic piękniejszego niż wyciąganie pieniędzy z budżetu ; centralnego, samorządowego ...itp. Ale z prywatnej kieszeni decydują Rodzice !! Dlatego dla Was ( spoza ZNP ) Wesołych Świąt a dla pozostałych Dużo Zdrowia !!
2018-12-17 17:17:45
do wszystkich:
a do tych co plują na nauczycieli szczególnie polecam: https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8 Oglądnij , jest po angielsku (są napisy po polsku - jak nie znasz jezyka, a zapewne tak jest to pomoże) - idealny komentarz i nie trzeba pluć... Nie jestem za PiSem, nie jestem za PO ani za innymi barankami.. ale jestem ojcem dzieci i chciałbym, żeby szkoła była szkołą.
2018-12-17 16:36:53
@@ @ @re: sypie się
GetBack został założony przez ludzi powiązanych z PO. "Afera Radomska",to stek bzdur zmyślonych przez GW. O "aferze KNF" obecnie ciężko dużo powiedzieć. Oskarżony, po tym jak został aresztowany kilkadziesiąt godzin po pojawieniu się podejrzeń, a nie kilku miesięcy jak przy Amber Gold, nie przyznaje się do winy. Wiadomo też, że stenogram załączony przez mecenasa Romana Giertycha po zawiadomieniu o przestępstwie nie do końca zgodny jest z wynikami badań fonoskopijnych prokuratury. W aferę SKOK zamieszany był oficer WSI nad którym parasol ochronny roztaczał Bronisław Komorowski. Do nieprawidłowości dochodziło kiedy u władzy była PO. Senator PiS-u, którego próbował wmieszać w tę aferę Wprost, został już dawno przeproszony przez Wprost za nieprawdziwe zarzuty. Nie ma tu nigdzie pieniędzy "ukradzionych Polakom przez PiS". Polacy zostali okradzeni przez PO: W Amber Gold na 850 milionów, w OFE na 150 miliardów, w aferze vatowskiej na co najmniej 250 miliardów.
2018-12-17 14:49:24
znudzony
Każdy nauczycielski gamoń powinien zarabiać tyle co Broniarz.
2018-12-17 13:55:56
@ @ @re: sypie się
Afery to dopiero się rozkręciły za rzadów PiS. Afera GetBack, afera radomska, afera KNF czy ostatnia afera SKOK Wołomin. To są wszystko miliardy złotych ukradzione Polakom przez PIS.
2018-12-17 13:52:54
Lw
Dobrze, że tyle rodziców dało nam głosy wsparcia. Ci, którzy widzą na czym polega praca nauczyciela. Dziękujemy!
2018-12-17 13:48:59
hahaha
I jedni i drudzy są "po tych samych pieniądzach" - czy toPO czy PiS. Bez znaczenia. Ściemniają "głupiego polaka" ile się da.. a później jest jak zwykle. Czy oni naprawdę myślą że ludzie świata nie widzieli? Kto chce za.. c za 2000 na rękę? Jedna "mądra" powiedziała że za 6000 to tylko głupi albo złodziej. A nauczyciele tak "kolorowo" nie mają jak to się innym wydaje. Dlaczego nikt im nie zrobi normalnie, 40godzinnego tygodnia pracy? Jak każdy w tym kraju! Niech idą na urlop wtedy kiedy chcą anie ciągle latem! To są naprawdę normalni ludzie, jak my wszyscy! Dlaczego maja mieć "lepiej"? Niech mają 8 godzin, w tym 3 dydaktyczne a reszta za biurkiem a nie "do domu" robotę zabierać!!! Naprawdę nie da się? Da się! Tylko trzeba dobrej woli i normalności. I nikt nie będzie "wyrzygiwał" że mają tyyyyle wolnego.
2018-12-17 13:14:53
@@@ @re: sypie się
Jak chcesz się tutaj ruski trollu wypowiadać, to pisz po polsku. Wiem, że ruski troll może o tym nie wiedzieć, ale to co napisałem nie jest propagandą, tylko samymi faktami.
2018-12-17 12:57:21
......
@@ @re: sypie się :paszoł do Moskwy do swoich towarzyszy, to nie szczujnie zebys tu reżymową propagande uprawiał
2018-12-17 12:35:14
daro
ile tu nienawiści i buractwa ze strony lewactwa , ale to jest ich język tego już nie zmienimy. Wszystko jest złe za złodziei im było lepiej
2018-12-17 12:24:22
nie nowoczesny
obiboki. pół roku wolnego i jeszcze narzekają. ciągle wyjazdy z dziećmi to jakieś akademie i połowa lekcji przepada
2018-12-17 11:54:46
@ @re: sypie się
Ja mam duże wątpliwości panie Nitras. PO podniosło vat, choć w ekspoze premier Tusk kłamał, że nie będzie podnosił podatków. Podnieśli nawet podatek na artykuły dziecięce i obcięli o połowę dodatek pogrzebowy. Ubogie osoby miały przez to problemy z pochowaniem najbliższych. Głodnym dzieciom kazali jeść szczaw i mirabelki, ale 500+ było dla PO niemożliwe. Darmowych leków dla seniorów też nie było. Podnieśli wiek emerytalny, kobietom aż o pięć lat. Wszyscy więc bez możliwości wyboru, jak jest teraz, musieliby pracować do śmierci. PO wyprzedawało majątek narodowy za bezcen, a i tak zadłużyło Polskę bardziej niż Gierek. Zabrali Polakom z OFE 150 miliardów. Afera goniła aferę, sama afera vatowska kosztowała wszystkich 250 miliardów. Dziennikarze byli podsłuchiwani. Na siedzibę Wprost nasłano organy bezpieczeństwa, jak za PRL-u. Więc jak mówiłem uważam, że za PO było bez porównania gorzej.
2018-12-17 11:28:06
Res
Malo niestety zarabiają
2018-12-17 11:21:58
Przecież każdy lekarz za fałszywe zwolnienie powinien trafić do prokuratora.
.
2018-12-17 11:11:32
ŚMIECI
Nie pasuje Ci robota ? To ją zmień - a nie, narażasz moje dzieci i mnie na straty.
2018-12-17 10:44:35
@re: sypie się
A masz jakieś w ogóle wątpliwości że za czasów PO było lepiej? I dwa razy zastanów się zanim kogoś publicznie nazwiesz złodziejem, bo w internecie nie jesteś anonimowy i możesz ponieść grube konsekwencje za takie pomówienie.
2018-12-17 10:07:06
ereg
Ściślej mówiąc strajk nauczycieli był w 1993 r., a nauczyciele jako jedyna grupa zawodowa (do dziś) musiała zapłacić za opuszczone godziny!
2018-12-17 10:00:44
;))))
@balu:tak jak u policjantów i pracowników administracji sądowej?,jak nie pasuje ci darmowa szkoła do ktorej chodziles lub poslesz swojee dzieci zawsze mozesz je wyslac do szkoły prywatnej albo katolickiej hahhaa, w latach 90, zdaje sie rok 95/96 był taki protest nauczcieli ze szkoły były zamkniete 2-3 tygodnie i nie było zadnych zajec,uczniowie mieli wolne, i to byłby jedyny skuteczny sposob aby cos osiagneli oczywiscie kosztem budżetu i podatnikow, za kilka lat bedzie tu powtórka z Grecji,Turcji,Węgier i Wenezueli ale kogo to obchodzi
2018-12-17 09:47:46
re: sypie się
A za czasów złodzieji z PO było lepiej?
2018-12-17 09:46:47
@sypie się
Dokładnie tak. Ale matoły PiS owskie i ich wyborcy tego nie rozumieją i nie widzą. Poza tym do wyborów ponad trzy lata wstecz PiS dnięci szli z takimi frazesami na ry..ch, że tylko głupi uwierzyli, że to da się tak ot w rok, ewentualnie dwa zrobić. Że polandia będzie krainą miodem i mlekiem płynącą. A to niestety nawet nie figa z makiem z tego wychodzi. A to co się nazywa sejmem, to powinno z.....dalać minimum 12 h / dobę przez minimum 6 dni w tygodniu z minimum 3/4 (p)osłami na sali po to by nie pisać ustaw w godzinę na kolanie. A on (sejm) robi se urlopy wakacyjne i świąteczne i to chyba dłuższe niż w poprzednich kadencjach.
2018-12-17 09:35:18
.;
Najpierw policjanci, ni stąd ni zowąd, nagle zaczęli podupadać na zdrowiu, a tutaj widać, że nikt się nie szczypie i nawet nie owijają w bawełnę, że tak się zdarzyło, tylko zapowiadają swoje choroby, co jest przecież jawnym oszustwem i poświadczaniem nieprawdy. Kodziarstwo wszędzie ma zwolenników.
2018-12-17 09:34:29
KPNTRE
A zwolnienia lekarskie to sobie można brać?
2018-12-17 07:30:27
sypie się
Coraz więcej grup zawodowych w Polsce ma dosyć pisowskiego dobrobytu.
2018-12-17 07:25:11
balu
Piękny przykład dla uczniów iść na lewe zwolnienie. Najlepiej gdyby odeszli z zawodu na zawsze.
2018-12-17 07:16:15