Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

NAPISZ DO NAS. Łamią się drzewa w Parku Chopina (akt. 1)

Data publikacji: 01 czerwca 2016 r. 09:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
NAPISZ DO NAS. Łamią się drzewa w Parku Chopina
 

W środę rano osoby przechodzące przez Park Chopina w Szczecinie powitał widok drzewa złamanego podczas niedawnej burzy. Kilkadziesiąt metrów dalej leżał jeszcze odłamany olbrzymi konar  - poinformował nas Internauta.

Dobrze, że służby ogrodziły to miejsce taśmą i mam nadzieję, że szybko uporają się z usunięciem powalonego drzewa. Problem jest jednak szerszy, bo prawie po każdej większej wichurze w parku padają stare, wielkie drzewa. Jego drzewostan coraz mocniej się przerzedza i w niektórych miejscach park świeci już pustkami.

Niedawno zrobione nasadzenia niewiele tu zmieniają, bo są to małe drzewka, które będą potrzebowały wielu lat na osiągnięcie przyzwoitych rozmiarów. Szkoda, bo w ten sposób niszczy się przyroda i krajobraz tego bardzo urokliwego parku. Czy nie można jakoś zaradzić tak częstemu padaniu drzew w tym miejscu?

Ta informacja została do nas przesłana za pośrednictwem NAPISZ DO NAS

***

Burzowe zniszczenia nie ominęły także okolic Parku Żeromskiego. Poniżej publikujemy zdjęcia tego miejsca nadesłane nam przez Czytelnika.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2016-06-03 11:59:17
Nie można zrobić. Drzewa to nie słupy metalowe czy betonowe. Drzewa to organizmy żywe i w pewnym wieku zaczynają próchnieć, obumierać (w tym korzenie) i byle wiatr je przewraca. Ludzie mieniący się ekologami (a niemający podstawowej nawet wiedzy ekologicznej) podnoszą larum gdy prowadzi się wycinkę drzew chorych, osłabionych, spróchniałych (przez niektórych nazywanych dziuplastymi), które zagrażają bezpieczeństwu. Jedynym sposobem jest stopniowe zastępowanie starych drzew młodymi w sposób ciągły - niestety mamy Szczecinie zaległości kilkudziesięcioletnie - bo przez dziesiątki lat nikt nie myślał o tworzeniu nowych zadrzewień.
addam
2016-06-01 13:22:53
Chyba wokół parku trzeba ustawić ekrany wiatrochłonne. Unia pewnie dofinansuje :-)
Park
2016-06-01 11:22:28
Można, ale do tego miasto musiałoby zatrudnić profesjonalnego ogrodnika miejskiego z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą, a to kosztuje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA