czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > NAPISZ DO NAS. Łamią się drzewa w Parku Chopina

NAPISZ DO NAS. Łamią się drzewa w Parku Chopina (akt. 1)

NAPISZ DO NAS. Łamią się drzewa w Parku Chopina
Data publikacji: 2016-06-01 09:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1532 136097

W środę rano osoby przechodzące przez Park Chopina w Szczecinie powitał widok drzewa złamanego podczas niedawnej burzy. Kilkadziesiąt metrów dalej leżał jeszcze odłamany olbrzymi konar  - poinformował nas Internauta.

Dobrze, że służby ogrodziły to miejsce taśmą i mam nadzieję, że szybko uporają się z usunięciem powalonego drzewa. Problem jest jednak szerszy, bo prawie po każdej większej wichurze w parku padają stare, wielkie drzewa. Jego drzewostan coraz mocniej się przerzedza i w niektórych miejscach park świeci już pustkami.

Niedawno zrobione nasadzenia niewiele tu zmieniają, bo są to małe drzewka, które będą potrzebowały wielu lat na osiągnięcie przyzwoitych rozmiarów. Szkoda, bo w ten sposób niszczy się przyroda i krajobraz tego bardzo urokliwego parku. Czy nie można jakoś zaradzić tak częstemu padaniu drzew w tym miejscu?

Ta informacja została do nas przesłana za pośrednictwem NAPISZ DO NAS

***

Burzowe zniszczenia nie ominęły także okolic Parku Żeromskiego. Poniżej publikujemy zdjęcia tego miejsca nadesłane nam przez Czytelnika.

 

NAPISZ DO NAS. Łamią się drzewa w Parku Chopina NAPISZ DO NAS. Łamią się drzewa w Parku Chopina NAPISZ DO NAS. Łamią się drzewa w Parku Chopina

Komentarze

gh
Nie można zrobić. Drzewa to nie słupy metalowe czy betonowe. Drzewa to organizmy żywe i w pewnym wieku zaczynają próchnieć, obumierać (w tym korzenie) i byle wiatr je przewraca. Ludzie mieniący się ekologami (a niemający podstawowej nawet wiedzy ekologicznej) podnoszą larum gdy prowadzi się wycinkę drzew chorych, osłabionych, spróchniałych (przez niektórych nazywanych dziuplastymi), które zagrażają bezpieczeństwu. Jedynym sposobem jest stopniowe zastępowanie starych drzew młodymi w sposób ciągły - niestety mamy Szczecinie zaległości kilkudziesięcioletnie - bo przez dziesiątki lat nikt nie myślał o tworzeniu nowych zadrzewień.
2016-06-03 11:59:17
addam
Chyba wokół parku trzeba ustawić ekrany wiatrochłonne. Unia pewnie dofinansuje :-)
2016-06-01 13:22:53
Park
Można, ale do tego miasto musiałoby zatrudnić profesjonalnego ogrodnika miejskiego z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą, a to kosztuje.
2016-06-01 11:22:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie