środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Cięcie na zniszczenie

Cięcie na zniszczenie

Cięcie na zniszczenie
Data publikacji: 2016-05-06 22:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 2188 132232

Nie trzeba być dendrologiem, aby dostrzec, że oba drzewa przy ul. Dworskiej zostały przycięte w sposób niezgodny z ogrodniczą sztuką - ogłowione. Kto tak zniszczył ich korony? To będzie przedmiotem postępowania policji. Doniesienie w tej sprawie kieruje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Przy ul Dworskiej jest sporo zieleni. Nie tylko w przydomowych ogrodach, ale też w przyległym doń „parku, co pochował umarłych". Dlatego każde jej zniszczenie w tym rejonie nabiera szczególnego znaczenia i odbija się szerokim echem nie tylko wśród okolicznych mieszkańców. Nie inaczej było i tym razem, gdy zostały ogłowione dwa z zielonych okazów rosnących w tzw. pasie drogowym, a na wysokości posesji nr 7-7a.
Mieszkańcy o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności karygodnej przycinki, za sprawą której zostały zniszczone drzew korony, zwrócili się do miejscowej Rady Osiedla. Ta sygnał przekazała dalej, czyli do Zakładu Usług Komunalnych, w jakiego pieczy jest utrzymanie szczecińskiej zieleni. Radni zapytali wprost: czy ZUK zlecał lub uzgadniał przycinkę drzew przy ul. Dworskiej (działka nr 131, obręb 2121)? Miejska ogrodnik - Magdalena Grycko - zaprzeczyła. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Na zdj.: Po sąsiednich drzewach widać, że te dwa  przy ul. Dworskiej - pomiędzy numerami 7-7a - zostały przycięte niezgodnie z ogrodniczą sztuką. Sprawca za to - dosłownie i słono - zapłaci.

Fot. Czytelnik

Komentarze

Szczecin
To samo zrobili na jeziorku obok Głębokiego (nie znam nazwy). Na wysepkach stały piękne wierzby i upiększały krajobraz, ale jakiś bandyta zamiast je lekko przyciąć, to tak je ogolił, że same pnie zostały. Kto na to wydał pozwolenie i czy ktoś odebrał tą dewastację. Zgroza.
2016-05-09 10:00:29
PustyWawrzyn
Te wysepki na jeziorku za Głębokim to lasy komunalne. Tam na robocie się znają na medal. Zatem nie dziwota, że drzewa wyglądają tak jak wyglądają.
2016-05-07 12:39:37
As
Przecież rok w rok te drzewa są tak przycinane. Rosną bardzo szybko , więc pewnie ktoś to ke obciąl wiedział, że zaraz puści setki pędów
2016-05-07 10:17:39
czytelnik
sprawca zaplaci?? a za inne zniszczone w ten sposob drzewa ktos zaplacil? Szanowna Pani Redaktor, prosze zainteresowac sie drzewami, rosnacymi na wysepkach na stawie wedkarskim, vis a vis j. glebokiego Tam tez dokonano fachowej przycinki drzew.
2016-05-07 09:57:15
Prymitywny gimbus
"Park, co pochował umarłych"! Kto to pisze ?! To jest po prostu cmentarz. Tego się nawet nie da nazwać dziennikarstwem. Kim jest ta Nalewajko? Kurier stał się gazetą gimbusów i prymitywów spod budki z piwem?
2016-05-07 09:15:24
ckm
a niemożna po prostu zapytać mieszkańca z pod '7' ?
2016-05-07 00:55:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie