Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Napadli na pasażera. Jest akt oskarżenia

Data publikacji: 2018-08-09 21:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Napadli na pasażera. Jest akt oskarżenia
 

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanym o dokonanie rozboju i kradzież na szczecińskim dworcu.

Do zdarzenia doszło 4 maja 2018 r. Około godziny 23 pokrzywdzony przyjechał do Szczecina pociągiem z Berlina. W poczekalni dworcowej poznał jednego z podejrzanych i towarzyszącą mu kobietę. Zaczął z nimi pić alkohol. Rano podejrzany poprosił pasażera o pieniądze na zakup alkoholu i poszedł do sklepu. Oczekujący na trunki mężczyzna został w tym czasie pobity. Napastnik zaczął go dusić. Do szarpaniny dołączył poznany wcześniej mężczyzna, który zabrał pokrzywdzonemu portfel z pieniędzmi w kwocie 30 zł i 54 euro, trzema kartami płatniczymi oraz dokumentami w postaci prawa jazdy i dowodu osobistego. Po zdarzeniu napastnicy poszli do pobliskiego sklepu, gdzie zapłacili skradzioną kartą za zakupy. Kolejne transakcje nie zostały jednak zrealizowane. Podejrzani zostali zatrzymani przez policję. Jeden z nich miał przy sobie pieniądze oraz karty płatnicze pokrzywdzonego.

Na wniosek prokuratora obaj zostali tymczasowo aresztowani. W przeszłości byli karani sądownie - jeden z nich będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Z kolei recydywista może dostać nawet 15 lat odsiadki.

(p)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stary Mordziaty
2018-08-10 09:39:20
Ta sprawa to prowokacja pisu
$%
2018-08-10 07:04:29
Kto w ogóle zajmuje czas takimi osobnikami. Przyjeżdża ktoś pociągiem, poznaje obcych ludzi, pije z nimi alkohol, daje im pieniądze na następne butelki (i to nad ranem), a później zdziwienie? Co to za pretensje?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA