środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Najpierw pili alkohol z ofiarą, później na nią napadli

Najpierw pili alkohol z ofiarą, później na nią napadli

Najpierw pili alkohol z ofiarą, później na nią napadli
Data publikacji: 2018-05-12 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-13 08:06
Wywietleń: 1047 327274

Szczecińscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Do zdarzenia doszło w Szczecinie w okolicach dworca PKP. Dwóch sprawców napadło na 51- latka. Mężczyźni po obezwładnieniu ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Pokrzywdzony, czekając na pociąg, pił alkohol z jednym ze sprawców i kobietą, których poznał na dworcu. Gdy mężczyzna poprosił nowych znajomych o zakup kolejnego alkoholu, okazało się, że zniknęli z jego pieniędzmi.

Postanowił ich poszukać. Niedaleko dworca zauważył te osoby i poprosił o zwrot pieniędzy. Wówczas mężczyzna, z którym pił alkohol, wraz ze swoim kolegą obezwładnili go. Sprawcy ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.

- O tym zdarzeniu ofiara szybko poinformował policję i dzięki temu po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 26 i 30 lat, obaj byli pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy - informuje podkom. Anna Gembala.

- Napastnicy nie przyznali się do popełnienia tego czynu. Obaj byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu - dodaje Anna Gembala.

Prokurator po zapoznaniu się z aktami postępowania wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców rozboju najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd uwzględnił ten wniosek i wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie. Zatrzymani odpowiedzą za dokonanie rozboju, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Ł.T

Fot. Marek Klasa

 

Komentarze

Pikuś
@u ciebie najwyraźniej nauka poszła daleko w las- Pamiętaj, że przy okrągłym stole siedział także Lech Kaczyński.
2018-05-13 00:31:32
Czesciowo "wspolwinny"
A i wlasciciel portfela tez powinien poniesc "jakas kare"... tak za picie Alkoholu w miejscu publicznym - jak i za swoja "naiwnosc i glupote" !!
2018-05-12 22:51:55
nauka nie idzie w las
To było przy Okrągłym Stole ?
2018-05-12 15:43:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”