Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Najpierw pili alkohol z ofiarą, później na nią napadli

Data publikacji: 2018-05-12 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Najpierw pili alkohol z ofiarą, później na nią napadli
 

Szczecińscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Do zdarzenia doszło w Szczecinie w okolicach dworca PKP. Dwóch sprawców napadło na 51- latka. Mężczyźni po obezwładnieniu ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Pokrzywdzony, czekając na pociąg, pił alkohol z jednym ze sprawców i kobietą, których poznał na dworcu. Gdy mężczyzna poprosił nowych znajomych o zakup kolejnego alkoholu, okazało się, że zniknęli z jego pieniędzmi.

Postanowił ich poszukać. Niedaleko dworca zauważył te osoby i poprosił o zwrot pieniędzy. Wówczas mężczyzna, z którym pił alkohol, wraz ze swoim kolegą obezwładnili go. Sprawcy ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.

- O tym zdarzeniu ofiara szybko poinformował policję i dzięki temu po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 26 i 30 lat, obaj byli pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy - informuje podkom. Anna Gembala.

- Napastnicy nie przyznali się do popełnienia tego czynu. Obaj byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu - dodaje Anna Gembala.

Prokurator po zapoznaniu się z aktami postępowania wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców rozboju najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd uwzględnił ten wniosek i wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie. Zatrzymani odpowiedzą za dokonanie rozboju, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Ł.T

Fot. Marek Klasa

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pikuś
2018-05-13 00:31:32
@u ciebie najwyraźniej nauka poszła daleko w las- Pamiętaj, że przy okrągłym stole siedział także Lech Kaczyński.
Czesciowo "wspolwinny"
2018-05-12 22:51:55
A i wlasciciel portfela tez powinien poniesc "jakas kare"... tak za picie Alkoholu w miejscu publicznym - jak i za swoja "naiwnosc i glupote" !!
nauka nie idzie w las
2018-05-12 15:43:51
To było przy Okrągłym Stole ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ