Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Namioty stanęły przed szpitalami w całym województwie

Data publikacji: 03 kwietnia 2020 r. 18:13
Ostatnia aktualizacja: 06 kwietnia 2020 r. 11:41
Namioty stanęły przed szpitalami w całym województwie
 

20 namiotów pneumatycznych stanęło przed szpitalami na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Rozstawili je funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Namioty pełnić będą funkcję polowej izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Namioty są wyposażone w oświetlenie oraz nagrzewnicę, co umożliwia przyjmowanie pacjentów o każdej porze i w każdych warunkach pogodowych. Namioty stanęły m.in. pod szpitalami w Świnoujściu, Sławnie, Kołobrzegu, PSK 1 w Szczecinie (także przy jego siedzibie w Policach).

- To działania wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19 – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Zależy nam na tym, by w jednej izbie przyjęć nie spotkali się pacjenci z podejrzeniem koronawirusa oraz pozostali, zgłaszający się do szpitala z innymi schorzeniami.

W namiotach służby medyczne, w razie większego napływu pacjentów z podejrzeniem zakażenia, będą mogły przeprowadzić wstępne diagnozowanie pacjentów. Ci, którzy nie wymagają natychmiastowej hospitalizacji, będą mogli czekać na wynik testu na obecność koronawirusa.

Pacjenci z najcięższymi objawami, po wstępnej ocenie medycznej, będą trafiać od razu na oddział. 

(ip)

Fot. KW PSP w Szczecinie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bzdura
2020-04-04 11:41:22
Na Arkońskiej - szpital posiada takie namioty i są nieużywane. Za to jak się człowiek uda na SOR to po badaniach zmuszony jest czekać 7-8 h w poczekalni z innymi ludźmi.Stłoczony na małej powierzchni, dodatkowo co jakiś czas pogotowie dowozi nowych podejrzanych, chorych i przeprowadza tych wszystkich ludzi przez środek poczekalni SOR. Tam szybciej można przyjść zdrowym a wyjść chorym. Prywatnie obostrzenia a tam hulaj dusza piekła nie ma.
Bardzo dobra inicjatywa
2020-04-03 18:57:40
Tak powinno być w całej Polsce.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA