Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kwarantanna w szpitalu w Gryficach. Kompleks zamknięty (akt. 1)

Data publikacji: 01 kwietnia 2020 r. 22:00
Ostatnia aktualizacja: 06 maja 2020 r. 11:35
Kwarantanna w szpitalu w Gryficach. Kompleks zamknięty
 

Na spore utrudnienia muszą się przygotować mieszkańcy Gryfic. Z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch osób we wtorkowy wieczór zamknięty został szpital w tym mieście. Do odwołania nieczynna jest też przyszpitalna przychodnia. Decyzję w tej sprawie wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach.

- Decyzją PPIS w Gryficach, w związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2, kwarantanną został objęty kompleks budynku głównego, tzw. 90-łóżkowego i przychodni szpitala w Gryficach - informuje Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. - Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia bliskich kontaktów, również spoza środowiska szpitalnego.

Na razie nie wiadomo więc, ile osób ostatecznie objętych zostanie kwarantanną. Nieoficjalnie mówi się, że obecnie dotyczy ona ok. 50 osób personelu i "kilkudziesięciu pacjentów". Liczba ta jednak może wzrosnąć, gdy powstanie pełna lista osób, z którymi w ostatnim czasie mieli kontakt pracownicy szpitala, u których wykryto SARS-CoV-2.

Placówka nie informuje o obecnej sytuacji. Potwierdza jedynie informacje przekazane przez wojewódzki sanepid. W lakonicznym komunikacie można przeczytać jedynie: "SPZZOZ w Gryficach informuje, że decyzją PPIS w Gryficach - w związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 personelu medycznego - objęty kwarantanną został kompleks budynków: głównego, budynku tzw. 90 łóżkowego i przychodni szpitala w Gryficach".

ToT

 

* * *

Wcześniejsza informacja:

Jak poinformowała w środę wieczorem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie zapadła decyzja o zamknięciu szpitala w Gryficach i objęciu go kwarantanną.

- Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w związku z potwierdzonymi wśród personelu dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 objęto kwarantanną kompleks budynku głównego i przychodni szpitala w Gryficach - poinformowała Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie. - Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia bliskich kontaktów - również spoza środowiska szpitalnego.

Jak uściśliła rzeczniczka, w zamkniętym kompleksie znajduje się 90 łóżek.

(ip)

Fot. Marzena Domaradzka (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obs.ryver
2020-05-06 11:29:41
Kaczy rząd zakazał robienia powszechnych badań pracownikom służby zdrowia! Oto efekty! Mira "O dziadku Jarku" Na Żoliborzu, w małym domeczku pomiędzy ludźmi - ot po sąsiedzku, sam, bez teściowej, dzieci i żony, mieszkał staruszek pewien zmarszczony. Jako, że kotów hodował parkę pokrytą sierścią miał marynarkę. Do tego jeszcze w skarpetkach dziury co dopełniały obraz ponury. Cicho się jakoś po świecie plątał, ni prawa jazdy, ni w banku konta... Z rodziny został sam, z bratanicą - co wielokrotną była dziewicą. Miał ten staruszek do władzy parcie i o tę władzę walczył zażarcie. Wreszcie na przekór całemu światu zbudował sobie partię frustratów, która na skutek losu przekory w końcu wygrała w Polsce wybory i bez wątpienia za ich przyczyną okropnie nam się dziadek "rozwinął". Realizując swój pomysł śmiały podporządkował sobie Kraj cały. Rozdawał "stołki" i kasę dzielił tłumacząc reszcie obywateli, że choć jest kiepsko i gorzej będzie to on ich dobro wciąż ma na względzie, nie czerpiąc z tego korzyści żadnych - sam skromny, biedny i nieporadny. Aż nagle szarym styczniowym świtem w świat poszły wieści niesamowite, że to nie tylko dom i dwa koty lecz jeszcze kilka miliardów złotych .... tak pomalutku do grosza grosik... biedny dziadunio Polsce "zakosił". Więc dziś mądrzejsi tym doświadczeniem na przyszłość czujni bądźmy szalenie i nauczeni dzisiejszą chwilą wciąż pamiętajmy - pozory mylą!! ---------------------------------------------- Wirtualna Polska 26.03.2020r.
@Jarun
2020-04-02 14:33:59
Sporo racji w ocenie władzy w Gryficach .
Jarun
2020-04-02 13:02:42
Lekarz z pow. gryfickiego zarażał pacjentów. Trzebiatów wiadomo same ćpuny to takie Wuhan, ale Gryfice porządniejsze, chociaż chamowate, z nepotyczną władzą. W Trzebiatowie stoi pusty szpital i żadnemu rządzącemu decydentowi nie przyjdzie do głowy uruchomić go. Niestety rządzą nami durnie "z układami".
Lalo
2020-04-02 13:00:51
Cała służba zdrowia powinna być sprywatyzowana, bo tylko mechanizmy rynkowe mogą stworzyć szanse na racjonalne wydawanie pieniędzy przeznaczonych na ochronę zdrowia. Państwo powinno wyłącznie kontrolować ich funkcjonowanie, a fundusze zdrowia (nie jeden NFZ) kupować w nich usługi. Już teraz samo zaopatrzenie publicznych placówek służby zdrowia kosztuje kilkakrotnie więcej niż prywatnych. Jakoś nikt nie tęskni obecnie za "państwowymi" sklepami, czy punktami usługowymi, a tylko ze względów politycznych i irracjonalnych lęków, podsycanych przez polityków utrzymuje się niewydolne w większości szpitale. Nie ma to nic wspólnego z podziałem na "biednych" i "bogatych". Dzisiaj i za "biednego" i za "bogatego" płacimy ze wspólnej kasy. Opłacając usługi kontraktowane w prywatnych szpitalach nic się nie zmieni, a konkurencja między świadczeniodawcami stwarza szanse na obniżenie cen. Tak jak jest na każdym otwartym rynku. Ewentualne zmowy cenowe można zwalczać stosując takie, jak w innych dziedzinach gospodarki narzędzia prawne.
Jan
2020-04-02 02:48:43
co tam w tych Gryficach sie dzieje, ciągle Gryfice i Kołobrzeg
Marcin
2020-04-01 23:26:15
Koperek co ty pier... to wlasnie koledzy Tuska i Kopaczowej wprowadzili polrawki do niby tarczy antykryzysowej ze wszyscy ze Służby Zdrowia maja byc badani testami na Koronavirusa co tydzień a Twoj Sejm czyli Pis odrzucił te porawki tak ze człowieku zamknij ry.. i siedz w domu zeby cie nie dopadło a co do tej Kwarantanny to powonni caly szpital odciać od świata niestety ale takie sa Fakty bo na miescie i okolicy już biegaja ludzie nie wiedzac że lakarz i pielegniarka ja zarazili to nie sa cwiczenia w telewizji zanizaja umieralnosc bo maja byc wybory i coraz mniej bedzie zachorowan bo beda zmniejszac testy dostarczane do szpitali zeby one mogly sie odbyc bo wiedza ze to jest ich koniec bo nie maja 500+ zygac mi sie chce na tych ludzi do roboty dziecioroby
do koperek
2020-04-01 23:10:45
Durniu jeden,to NFZ kupuje usługi od szpitali i innych przychodni etc. Nie tylko w "państwowych" zakładach zdrowotnych ludzie się leczą za darmo. Natomiast bogaci mają wywalone na usługi NFZ. Tak było, jest i będzie. Oni zawsze zapłacą i zawsze będą mieli lepiej od biednego. Ale co o tym może wiedzieć ćwok, który sika z radości na myśl, że 10 maja zagłosuje na swojego zbawce, a potem zabije siebie, swoich bliskich i przypadkowych niewinnych ludzi.
Koperek @manekin
2020-04-01 23:01:03
Własnie nie jestem zaślepiony, mam kasę to bym się leczył. Nawet bym sobie testy 2 razy w tygodniu robił. A teraz to kicha, zero kultury
manekin
2020-04-01 22:40:22
Koperek jesteś zaślepiony nienawiścią do PO. A PiS i PO to jedno zło. Daruj sobie te toczenie piany.
Koperek
2020-04-01 22:22:29
Najlepiej by było gdyby wszystkie szpitale, cała służba zdrowia była sprywatyzowana jak chciał Tusk i Kopaczowa (plan PO). Wówczas leczyli się tylko zamożni a biedota by zdychała.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA