czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Namierzyli dziuplę i odzyskali auto

Namierzyli dziuplę i odzyskali auto

Namierzyli dziuplę i odzyskali auto
Data publikacji: 2016-05-15 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1088 133690

Policjanci z Sekcji do Zwalczania Przestępczości Samochodowej KWP w Szczecinie zlikwidowali dziuplę samochodową w powiecie goleniowskim. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione na terenie Niemiec audi warte 120 tysięcy złotych.

Kolejny raz policjanci z KWP w Szczecinie dotarli do miejsca, gdzie trafiały kradzione pojazdy, a następnie były rozkładane na części. Elementy pojazdów sprzedawane były na aukcjach internetowych.

- Właśnie po przeanalizowaniu aukcji dotyczących elementów samochodowych, policjanci trafili na trop garażu, gdzie prawdopodobnie sprowadzane były skradzione pojazdy, a następnie rozkładane na części. Posesja w powiecie goleniowskim znajdowała się w postronnym miejscu, otoczona łąkami i lasem. Policjanci zatrzymali tam dwóch mężczyzn, a także ujawnili skradzione kilka dni wcześniej na terenie Niemiec luksusowe audi. Pojazd ten prawdopodobnie miał być również przeznaczony do rozbiórki w celu sprzedaży jego elementów - poinformowała podkom. Mirosława Rudzińska.

Zatrzymani mężczyźni to 42-letni mieszkaniec posesji oraz jego 43-letni kolega. W pomieszczeniach gospodarczych i na zewnątrz obiektu policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt różnych części samochodowych. Aby wyjaśnić ich pochodzenie w sprawie powołany będzie biegły z zakresu mechanoskopii. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut paserki, a prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności. (p)


Fot. policja

Namierzyli dziuplę i odzyskali auto Namierzyli dziuplę i odzyskali auto Namierzyli dziuplę i odzyskali auto

Komentarze

Czas PO-kaze...
Odp. do pipi... wiadomo Kto jest Kto, tylko ze wzgledow "ostroznosciowych" nie wyjmuje sie wszystkiego na raz... na PO-wierznie ! Mowiac krotko, trzeba dzialac PO kolei i z rozwaga - czyli nie wszystko na raz !!
2016-05-16 11:24:34
Cross
Ja mam crossa wdomu za 2 tys zl chinol i tez psy chca wpasc bo mysla ze dziopla hahahaha ppzdro dla niebieskich
2016-05-16 09:57:08
pipi
- kradł PO-woec, czy PiS-owiec? Tak się tylko pytam na poprawność polityczną oceny czynu, w dzisiejszych czasach to nie wiadomo kto złodziej lub bandyta, albo bohater walczący z "reżymem".
2016-05-16 09:36:47
hm
Trzeba działać tak, aby tacy przestępcy już nigdy nikomu nic nie ukradli. Jak to zrobić?
2016-05-16 08:06:54
PO-dejrzane PO-jazdy,
A ciekawe ile aut do tej PO-ry PO-rozbierali...? A bylo tez moze i tak: jak ja rozbierali to nad nia plakali... czyli cebula !!
2016-05-15 22:11:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie