środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Włamał się do kościoła, teraz odpowie przed sądem

Włamał się do kościoła, teraz odpowie przed sądem

Włamał się do kościoła, teraz odpowie przed sądem
Data publikacji: 2018-05-09 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-10 08:45
Wywietleń: 698 326703

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali podejrzanego o włamanie do kościoła. Okazało się, że 65-letni sprawca chciał dokonać kradzieży pieniędzy ze skrzynki na datki, ale zamierzonego celu nie osiągnął.

Nad ranem dyżurny jednostki w Wałczu skierował patrol do kościoła, gdzie według zgłoszenia miało dojść do włamania. O zdarzeniu policję powiadomił proboszcz parafii, a na miejscu funkcjonariusze zastali także świadka, który przyszedł dokończyć dekorację kościoła przed mającą się rozpocząć za kilka godzin komunią.

Policjanci ustalili, że w budynku sakralnym wybita została szyba witrażowa, przez którą wszedł podejrzany. W środku, sprawca poprzewracał różne przedmioty.

- Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady przestępstwa i rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o włamania. Okazał się nim 65-latek, który trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem - informuje mł. asp. Beata Budzyń.

Za próbę kradzieży oraz zniszczenie mienia podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ł.T

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Szambo wybiło
No to jest język miłości tuska słońca Peru. Okradną kogoś, zdewastują coś - nieważne. Trzeba pocisnąć batmanowi z plebanii. Zaraz mnie tu zaczną jechać od katofaszystów. Z dumą przyjmę to szczekanie. Już mam popcorn.
2018-05-10 08:00:20
o
miał pecha! wikary sprytnie ukrył bilety do burdeli
2018-05-09 16:29:24
k
Zamiast przyjść , pomóc w przygotowaniach do komunii i poprosić o wsparcie zdewastował , nic nie uzyskał , chyba ,że DARMOWY wikt w PIERDLU i zasługi u szatana .
2018-05-09 15:56:50
Sprawa czysto POlityczna. PiS i Kler terroryzują sPOłeczeństwo.
POmocy !!
2018-05-09 12:06:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”