Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Najemca też może parkować na szczecińskim Podzamczu

Data publikacji: 2022-01-22 14:17
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-24 11:36
Najemca też może parkować na szczecińskim Podzamczu
Osoby wynajmujące lokal mieszkalny również mogą nabyć Kartę Stare Miasto na podstawie umowy najmu i dowodu rejestracyjnego.Fot. Dariusz GORAJSKI  

– Posiadam mieszkanie na Podzamczu, które wynajmuję na długi termin. Po wprowadzeniu opłat za parkowanie moi najemcy zostali z dylematem, czy się nie wyprowadzić, ponieważ nie ma dla nich alternatywy na parkowanie auta – pisze do „Kuriera” pan Piotr. – Również w przyszłości będzie mi trudniej wynająć to mieszkanie.

Wszystko przez rozszerzenie tzw. Strefy Zamieszkania Stare Miasto, na terenie której wprowadzono wysokie opłaty za parkowanie. W ocenie szczecińskich radnych i miejskich urzędników pozwoli to uporządkować sytuację na dolnym tarasie Podzamcza. Niemal rok temu podobne rozwiązanie wprowadzono w okolicy pl. Orła Białego.

Nie trzeba być właścicielem mieszkania

Nasz Czytelnik pyta, czy spółka NiOL ma w planach abonament na specjalnych warunkach dla najemców lub pracowników, którzy również pracują na Podzamczu. Problem parkowania – w jego ocenie – nie zniknął, tylko przeniósł się na ul. Zbożową i ul. Panieńską.

– Zgodnie z zapisami uchwały o Strefie Zamieszkania Stare Miasto osobami uprawnionymi do nabycia abonamentu, czyli Karty Stare Miasto, są mieszkańcy zamieszkali pod jednym z adresów w obszarze abonamentowania wskazanym w Załączniku nr 2 do uchwały – przypomina Wojciech Jachim, rzecznik prasowy NiOL. – Oczywiście warunkiem jest też posiadanie pojazdu, którego prawo własności potwierdzone jest wpisem w dowodzie rejestracyjnym lub dysponowanie tym pojazdem na podstawie umowy kredytu, leasingu, najmu długoterminowego.

Obowiązuje zasada, że na dany adres można wykupić tylko jedną Kartę Stare Miasto. Nie trzeba jednak być właścicielem lokalu. Osoby wynajmujące lokal mieszkalny również mogą nabyć Kartę Stare Miasto na podstawie umowy najmu i dowodu rejestracyjnego.

– Funkcjonowanie Strefy Zamieszkania Stare Miasto, w tym rodzaje abonamentów, reguluje uchwała Rady Miasta Szczecin – przypomina Wojciech Jachim. – Wszelkie ewentualne modyfikacje regulaminu Strefy Zamieszkania Stare Miasto są w gestii Rady Miasta. Spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne sp. z o.o. zajmuje się jedynie administrowaniem Strefą Zamieszkania Stare Miasto. ©℗

Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zagadka
2022-01-24 11:33:57
Czy mieszkańcy mają również prawo do zakupu telewizora i spuszczania wody w WC ? Czy potrzebne na to osobne zezwolenie, czy wystarczy kwit od dozorcy ? Czy Sejm już uchwalił, które sklepy mogą być otwarte ? Czy mogę płacić podatki jak chcę? Czy, czy, czy.... ? Czy do cholery każdy aspekt życia musi być uregulowany ustawami i zakazami i JAK się nazywa taki ustrój, w którym bez zezwolenia NIC NIE WOLNO ??????????
autobus
2022-01-23 09:40:40
Czemu miasto Szczecin nie uporządkuje odjazdu autobusów i minibusów typu PKS tak by wszystkie odjeżdżały z jednego miejsca czyli pl.Tobruckiego.Wiem że Dworzec PkS sprywatyzowano,czyli konkurencja won.Ale są metody adminstr. by przjyeli konkurencję. To co dziś przeżywa pasażer na ul.Sw Ducha,Dworcowej przypomina lata 40 u biegłego wieku wśród wykopów i ruin czekają ludzie. A ci co sprywatyzowali nasze dobro dalej niszczą następne pokolenia
Ekspert
2022-01-22 18:16:56
No i co z tego? Podzamcze ma być bez aut i urząd miasta do tego dąży, koniec z samochodami na uliczkach wokół Rynku Siennego.
Fikander
2022-01-22 18:11:39
Ciekawe, jak żyje się w miastach, w których radni i urzędnicy poświęcają czas na ułatwianie zamiast na utrudnianie życia mieszkańcom...
Artur
2022-01-22 17:46:11
Chory pomysł tą strefa Stare Miasto i złodziejskie mandaty. Nawet w weekendy kasują 200 zł. Byłem przekonamy, że to strefa SPP a tu mandat. Róbcie więcej bonusowych stref napewno turyści się ucieszą.
Dramat
2022-01-22 15:12:43
Kiedy kupię lodówkę i mam na nią za małe mieszkanie, nie żądam miejsca do jej postawienia w miejscu publicznym! To nie są budynki 200-letnie, że nie można było pod nimi zbudować parkingów. Konieczność znalezienia miejsc do parkowania można i trzeba było przewidzieć na etapie budowy. Teraz odbija się czkawką krótkowzroczność i pazerność deweloperów oraz właścicieli. Nie widzę powodu, dla którego wszyscy mieszkańcy mieliby teraz cierpieć z powodu dziczy parkingowej w publicznej przestrzeni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA