Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Czy była zabytkowa? Zniknęła nawierzchnia ulicy Środowej

Data publikacji: 2021-06-22 23:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-23 08:10
Czy była zabytkowa? Zniknęła nawierzchnia ulicy Środowej
Dotychczas wykonawcy badań archeologicznych nie potwierdzają występowania XVI-wiecznych ceglanych nawierzchni ulic. Fot. Marek KLASA  

„Zniknęła średniowieczna, zabytkowa, wykonana z cegieł, brukowana nawierzchnia ulicy Środowej" - zaalarmował lokalne media mieszkaniec Szczecina. „Teren jest ogrodzony. Nawierzchnia zniknęła, w miejscu ulicy jest wykop pod instalacje. Nigdzie w pobliżu nie widać cegieł stanowiących bruk tej zabytkowej ulicy".

Pan Stanisław podkreśla, że ulica Środowa ma XV-wieczny rodowód, a bruk ceglany miał pochodzić z XVI wieku. „To najstarsza brukowana ulica w Szczecinie i najprawdopodobniej jedna z najstarszych tego typu nawierzchni w Polsce" - uważa Czytelnik „Kuriera".

Mężczyzna chciał się dowiedzieć, czy została wydana zgoda na rozebranie nawierzchni, czy miała to być samowola inwestora.

- Zachodniopomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych w obrębie wskazanej ulicy związanych z jej przebudową i wykonaniem oświetlenia ulicznego oraz podziemnych

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-06-2021

 

(KaNa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ho
2021-06-23 07:35:07
A kogo obchodzą takie detale, ważne, że dano pozwolenie na sąsiedni hotel oraz zapewniono kierowcom atrakcje w postaci braku miejsc do parkowania.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ