piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nagrody nie tylko za ogrody

Nagrody nie tylko za ogrody

Nagrody nie tylko za ogrody
Data publikacji: 2016-05-07 09:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1824 132358

Wieki honor, ale także bogata pula nagród. W tym dwie specjalne: publiczności oraz ogrodnika miasta. Będą emocje, rywalizacja, tytuły i - najważniejsze - piękniejszy Szczecin. To wszystko dzięki znanemu i lubianemu, a też najbardziej prestiżowemu z zielonych konkursów ph. „Cały Szczecin w kwiatach".

To wyjątkowa, bo budząca wiele pozytywnych emocji, rywalizacja o bogatej tradycji. Jednocząca miłośników zielonego Szczecina. Właśnie rozpoczęliśmy jej 42. edycję. Jest adresowana do wszystkich szczecinian. Udział w niej mogą wziąć nie tylko osoby indywidualne, ale również szkoły i ośrodki wychowawcze, firmy i instytucje, także organizacje społeczne. Mamy nadzieję, że wśród pretendentów do prestiżowych tytułów i cennych nagród nie zabraknie wspólnot mieszkaniowych z ich zielonymi podwórkami oraz przedogródkami.

Konkurs będzie prowadzony w kategoriach: balkonów, ogrodów oraz tzw. innych form zagospodarowania terenu zielonego (indywidualne, zbiorowe, instytucje). W każdej zostaną docenieni debiutanci, wyłonieni zwycięzcy, a najlepszym przypadną cenne nagrody specjalne: publiczności (ufundowana przez nasz „Kurier") oraz ogrodnika miasta (sponsorowana przez Zakład Usług Komunalnych).

Konkurs będzie przebiegał - tradycyjnie - w dwóch etapach. W pierwszym jury oceni wszystkie zgłoszone do rywalizacji zielone enklawy, także te balkonowo-tarasowe, czyli na wysokościach. Do finałowego zakwalifikuje tylko najlepszych.

Jury będzie oceniać dobór i różnorodność nasadzonych roślin, walory estetyczne i oryginalność kompozycji, ale także wiedzę i zaangażowanie ich twórców. Ideą tej rywalizacji jest bowiem „propagowanie estetyki oraz różnych form upiększania miejsca zamieszkania poprzez dobór i pielęgnację kwiatów oraz krzewów, a także innych oryginalnych rozwiązań zagospodarowania terenów zielonych”. W myśl zasady „Szczecin dobry do życia". Stąd m.in. patronat honorowy prezydenta miasta - Piotra Krzystka.

Czyj ogród w tym roku zdobędzie tytuł najpiękniejszego w Szczecinie? Jaki balkon zyska największe uznanie jury? Która z innych form zagospodarowania terenu zachwyci na tyle, aby zainspirować do zakładania podobnych enklaw zielonych? Odpowiedzi na te pytania poznamy właśnie za sprawą „Całego Szczecina w kwiatach".

Zwycięzców jego tegorocznej edycji poznamy dopiero we wrześniu. Podczas uroczystej gali, jaka - również tradycyjnie - odbędzie się w „Rajskim Ogrodzie" Teresy i Tomasza Patorów, czyli u przyjaciół naszego konkursu. To wówczas do uczestników zielonej rywalizacji popłynie morze nagród, a zdobędą też cenne doświadczenie i bezcenne uznanie publiczności.

Jak sięgnąć do tego rogu obfitości? Wystarczy do 15 maja br. (przyszła niedziela) mailem, telefonicznie, osobiście lub na karcie pocztowej przekazać zgłoszenie na adres: redakcja@kurier.szczecin.pl albo „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, tel. 91-44-29-101 lub 91-44-29-104, fax 91-44-29-105. Podając: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy). Natomiast w tytule e-maila lub na karcie umieszczając nazwę naszego prestiżowego konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej rywalizacji o... piękniejszy Szczecin.

Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: Ogród sensualny, czyli zmysłów, jaki powstał przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 (ul. Policka) i od lat - niezmiennie - zajmuje czołowe lokaty w prestiżowym „Całym Szczecinie w kwiatach".

Fot. Robert STACHNIK

Nagrody nie tylko za ogrody Nagrody nie tylko za ogrody Nagrody nie tylko za ogrody Nagrody nie tylko za ogrody Nagrody nie tylko za ogrody Nagrody nie tylko za ogrody

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie