Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-4 szczecin
REKLAMA

Nagrody nie tylko za ogrody

Data publikacji: 07 maja 2016 r. 09:34
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Nagrody nie tylko za ogrody
Ogród sensualny, czyli zmysłów, jaki powstał przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 (ul. Policka) i od lat - niezmiennie - zajmuje czołowe lokaty w prestiżowym „Całym Szczecinie w kwiatach". Fot. Robert STACHNIK  

Wieki honor, ale także bogata pula nagród. W tym dwie specjalne: publiczności oraz ogrodnika miasta. Będą emocje, rywalizacja, tytuły i - najważniejsze - piękniejszy Szczecin. To wszystko dzięki znanemu i lubianemu, a też najbardziej prestiżowemu z zielonych konkursów ph. „Cały Szczecin w kwiatach".

To wyjątkowa, bo budząca wiele pozytywnych emocji, rywalizacja o bogatej tradycji. Jednocząca miłośników zielonego Szczecina. Właśnie rozpoczęliśmy jej 42. edycję. Jest adresowana do wszystkich szczecinian. Udział w niej mogą wziąć nie tylko osoby indywidualne, ale również szkoły i ośrodki wychowawcze, firmy i instytucje, także organizacje społeczne. Mamy nadzieję, że wśród pretendentów do prestiżowych tytułów i cennych nagród nie zabraknie wspólnot mieszkaniowych z ich zielonymi podwórkami oraz przedogródkami.

Konkurs będzie prowadzony w kategoriach: balkonów, ogrodów oraz tzw. innych form zagospodarowania terenu zielonego (indywidualne, zbiorowe, instytucje). W każdej zostaną docenieni debiutanci, wyłonieni zwycięzcy, a najlepszym przypadną cenne nagrody specjalne: publiczności (ufundowana przez nasz „Kurier") oraz ogrodnika miasta (sponsorowana przez Zakład Usług Komunalnych).

Konkurs będzie przebiegał - tradycyjnie - w dwóch etapach. W pierwszym jury oceni wszystkie zgłoszone do rywalizacji zielone enklawy, także te balkonowo-tarasowe, czyli na wysokościach. Do finałowego zakwalifikuje tylko najlepszych.

Jury będzie oceniać dobór i różnorodność nasadzonych roślin, walory estetyczne i oryginalność kompozycji, ale także wiedzę i zaangażowanie ich twórców. Ideą tej rywalizacji jest bowiem „propagowanie estetyki oraz różnych form upiększania miejsca zamieszkania poprzez dobór i pielęgnację kwiatów oraz krzewów, a także innych oryginalnych rozwiązań zagospodarowania terenów zielonych”. W myśl zasady „Szczecin dobry do życia". Stąd m.in. patronat honorowy prezydenta miasta - Piotra Krzystka.

Czyj ogród w tym roku zdobędzie tytuł najpiękniejszego w Szczecinie? Jaki balkon zyska największe uznanie jury? Która z innych form zagospodarowania terenu zachwyci na tyle, aby zainspirować do zakładania podobnych enklaw zielonych? Odpowiedzi na te pytania poznamy właśnie za sprawą „Całego Szczecina w kwiatach".

Zwycięzców jego tegorocznej edycji poznamy dopiero we wrześniu. Podczas uroczystej gali, jaka - również tradycyjnie - odbędzie się w „Rajskim Ogrodzie" Teresy i Tomasza Patorów, czyli u przyjaciół naszego konkursu. To wówczas do uczestników zielonej rywalizacji popłynie morze nagród, a zdobędą też cenne doświadczenie i bezcenne uznanie publiczności.

Jak sięgnąć do tego rogu obfitości? Wystarczy do 15 maja br. (przyszła niedziela) mailem, telefonicznie, osobiście lub na karcie pocztowej przekazać zgłoszenie na adres: redakcja@kurier.szczecin.pl albo „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, tel. 91-44-29-101 lub 91-44-29-104, fax 91-44-29-105. Podając: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy). Natomiast w tytule e-maila lub na karcie umieszczając nazwę naszego prestiżowego konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej rywalizacji o... piękniejszy Szczecin.

Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: Ogród sensualny, czyli zmysłów, jaki powstał przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 (ul. Policka) i od lat - niezmiennie - zajmuje czołowe lokaty w prestiżowym „Całym Szczecinie w kwiatach".

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA