Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Grajmy na zielone!

Data publikacji: 06 maja 2016 r. 17:37
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Grajmy na zielone!
 

Czekamy na zgłoszenia do najbardziej cenionego i lubianego z miejskich konkursów - „Całego Szczecina w kwiatach". Kto ma na balkonie ciekawie zaaranżowane kwiaty, zieleń w ogrodzie, a może fantazyjnie komponuje klomby w sąsiedztwie swej kamienicy czy bloku z wielkiej płyty - ten nie powinien się wahać, tylko stanąć do rywalizacji o dyplomy, puchary i morze nagród rzeczowych w zielonej rywalizacji.

Konkurs organizujemy dla piękniejszego Szczecina. Dlatego liczymy, że wezmą w nim udział wszyscy miłośnicy zielonej strony naszego miasta. Mamy nadzieję, że będą się zgłaszali sami, ale z przyjemnością przyjmować będziemy również wskazania od ich przyjaciół i sąsiadów. Pokażmy szczecinianom tych, którzy pielęgnując kawałek „ziemi niczyjej" sprawiają, że przestrzeń miejska tętni barwami i zapachami kwiatów. Doceńmy i nagrodźmy ich starania.

Zielona rywalizacja rozgrywa się pod patronatem honorowym prezydenta Szczecina - Piotra Krzystka. Tradycyjnie, jury będzie oceniać balkony, ogrody i inne formy zagospodarowania terenu zielonego (zgłoszenia indywidualne, zbiorowe, instytucje). Natomiast na szczególne nagrody mogą liczyć debiutanci w każdej z tych kategorii. Czytelnicy przyznają również własną - nagrodę publiczności. Będzie też nagroda specjalna - przyznana przez ogrodnika miasta.

Zainteresowani powinni pamiętać: aby wziąć udział w konkursie, zgłoszenie należy przekazać do 15 maja br. telefonicznie, mailem, osobiście lub na karcie pocztowej. Na adres: redakcja@kurier.szczecin.pl albo „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, tel. 91-44-29-101 lub 91-44-29-104, fax 91-44-29-105. Podając: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy). Natomiast w tytule maila lub na kopercie wpisać: „Cały Szczecin w kwiatach". ©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

„Cały Szczecin w kwiatach" to konkurs dwuetapowy. Do finałowego, zdobywając czołowe miejsca na podium, wielokrotnie było kwalifikowane przez jury podwórko (na zdjęciu) przy al. Papieża Jana Pawła II 22. Czy tym razem będzie podobnie, przekonamy się dopiero we wrześniu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tak ! wreszcie dobre hasło dla Szczecina.
2016-05-06 20:38:27
Wywieźć FRYG do Sierakowa a na tej wysepce posadzić kilka akacji tak jak było kiedyś ( pamiętam! )

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA