piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Grajmy na zielone!

Grajmy na zielone!

Grajmy na zielone!
Data publikacji: 2016-05-06 17:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 726 132480

Czekamy na zgłoszenia do najbardziej cenionego i lubianego z miejskich konkursów - „Całego Szczecina w kwiatach". Kto ma na balkonie ciekawie zaaranżowane kwiaty, zieleń w ogrodzie, a może fantazyjnie komponuje klomby w sąsiedztwie swej kamienicy czy bloku z wielkiej płyty - ten nie powinien się wahać, tylko stanąć do rywalizacji o dyplomy, puchary i morze nagród rzeczowych w zielonej rywalizacji.

Konkurs organizujemy dla piękniejszego Szczecina. Dlatego liczymy, że wezmą w nim udział wszyscy miłośnicy zielonej strony naszego miasta. Mamy nadzieję, że będą się zgłaszali sami, ale z przyjemnością przyjmować będziemy również wskazania od ich przyjaciół i sąsiadów. Pokażmy szczecinianom tych, którzy pielęgnując kawałek „ziemi niczyjej" sprawiają, że przestrzeń miejska tętni barwami i zapachami kwiatów. Doceńmy i nagrodźmy ich starania.

Zielona rywalizacja rozgrywa się pod patronatem honorowym prezydenta Szczecina - Piotra Krzystka. Tradycyjnie, jury będzie oceniać balkony, ogrody i inne formy zagospodarowania terenu zielonego (zgłoszenia indywidualne, zbiorowe, instytucje). Natomiast na szczególne nagrody mogą liczyć debiutanci w każdej z tych kategorii. Czytelnicy przyznają również własną - nagrodę publiczności. Będzie też nagroda specjalna - przyznana przez ogrodnika miasta.

Zainteresowani powinni pamiętać: aby wziąć udział w konkursie, zgłoszenie należy przekazać do 15 maja br. telefonicznie, mailem, osobiście lub na karcie pocztowej. Na adres: redakcja@kurier.szczecin.pl albo „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, tel. 91-44-29-101 lub 91-44-29-104, fax 91-44-29-105. Podając: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy). Natomiast w tytule maila lub na kopercie wpisać: „Cały Szczecin w kwiatach". ©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

„Cały Szczecin w kwiatach" to konkurs dwuetapowy. Do finałowego, zdobywając czołowe miejsca na podium, wielokrotnie było kwalifikowane przez jury podwórko (na zdjęciu) przy al. Papieża Jana Pawła II 22. Czy tym razem będzie podobnie, przekonamy się dopiero we wrześniu.

Grajmy na zielone! Grajmy na zielone!

Komentarze

Tak ! wreszcie dobre hasło dla Szczecina.
Wywieźć FRYG do Sierakowa a na tej wysepce posadzić kilka akacji tak jak było kiedyś ( pamiętam! )
2016-05-06 20:38:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie