piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Nagle nad morzem” zakotwiczy w Podczelu?

„Nagle nad morzem” zakotwiczy w Podczelu?

„Nagle nad morzem” zakotwiczy w Podczelu?
Data publikacji: 2017-01-19 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:15
Wywietleń: 1915 204341

Niemieccy organizatorzy festiwalu „Nagle nad Morzem/Plötzlich am Meer”, który dotychczas odbywał się w Rogowie (gmina Trzebiatów), postanowili zmienić jego miejsce. Niedawno zwrócili się z prośbą do władz Kołobrzegu o udostępnienie im terenu byłego lotniska znajdującego się przy osiedlu Podczele.

Prezydent miasta Janusz Gromek ostateczną decyzję uzależnił od opinii mieszkańców osiedla. Zorganizowano spotkanie, na którym organizatorzy wyjaśnili, dlaczego postanowili wynieść się z Rogowa. Jak zdradzili, przyczyną podjęcia decyzji były nieodpowiednie warunki terenowe. Bagniste otoczenie zagrażało nie tylko samym uczestnikom zabawy, ale również utrudniało dotarcie ekipom medycznym do osób potrzebujących ewentualnej pomocy.

Mieszkańcy Podczela nie ukrywali, że mają pewne obawy dotyczące hałasu i szeroko rozumianego spokoju. Zdecydowana większość opowiedziała się jednak za organizacją imprezy, widząc w niej sposób na promocję i pobudzenie gospodarcze osiedla. Do wyrażenia zgody na wpuszczenie festiwalu na swój teren przekonał ich także fakt, że w zamian za to organizatorzy za pośrednictwem miasta przekażą im 200 tys. zł. Za te pieniądze zostanie wyremontowany parking przy ulicach Brzeskiej i Lwowskiej.

Festiwal „Nagle nad Morzem/ Plötzlich am Meer” z awangardową muzyką elektroniczną co roku przyciąga ok. 10 tys. uczestników, głównie młodych Niemców. Większość z nich przyjeżdża pociągami. Zgodnie z założeniami, z kołobrzeskiego dworca dowożeni mają być na teren festiwalu autobusami. Organizatorzy deklarują zastosowanie specjalnych zabezpieczeń wyciszających basy oraz ustawienie nagłośnienia tyłem do części mieszkalnej osiedla. Po imprezie teren festiwalu zostanie gruntownie posprzątany. Miasto zabezpieczy ten warunek obowiązkiem wpłaty przez organizatorów odpowiednio wysokiej kaucji.

Jeśli ostatecznie byłe lotnisko wydzierżawione zostanie Niemcom, impreza odbędzie się pod koniec sierpnia. ©℗

(pw)

Fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Andy
Tak, to dokładnie ten sam organizator który deponował (utylizował tymczasowo) kilka ton trocin z fekaliami z "ekologicznych toalet" w różnych zakątkach pięknęgo Rogowa. Między innymi nad brzegiem jeziora Resko Przymorskie.Szkoda że mogę załączyć ciekawych zdjęć. Pozdrawiam mieszkaniec Rogowa
2017-04-16 12:07:21
chmm
Czy przypadkiem to nie jest tren festiwal, po którym zostały setki śmieci, jakieś beczki z fekaliami, czy coś w tym stylu?
2017-01-19 09:49:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy