Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Nadzieja dla „Bałtyku”. Pod szyldem Gesslera?

Data publikacji: 08 listopada 2016 r. 14:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Nadzieja dla „Bałtyku”. Pod szyldem Gesslera?
 

Wygląda na to, że niszczejący przy międzyzdrojskiej promenadzie „Bałtyk” znalazł w końcu nowego właściciela gotowego zainwestować i przywrócić zabytkowi dawny blask.

Informację  tę przekazał burmistrz Międzyzdrojów podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej. Jak jednak podkreśla gospodarz kurortu, na szczęśliwy finał trzeba jeszcze chwilę poczekać.

– Budynek jest już wylicytowany, umowa notarialna z przyszłym właścicielem „Bałtyku” nie została jednak jeszcze podpisana z uwagi na to, że dotychczasowi właściciele zabytku (firma „Bigander” z siedzibą w Szczecinie – dop. aut.) złożyli zażalenie do prokuratury na działanie syndyka – informuje burmistrz Leszek Dorosz.

Zdaniem urzędowych prawników, jest to gra na zwłokę upadłej firmy, zaś oddalenie zażalenia przez prokuratora jest zwykłą formalnością.

Burmistrz Międzyzdrojów spotkał się już z przyszłym właścicielem w sprawie zagospodarowania zabytkowego obiektu i otoczenia wokół nieruchomości.

– Przedstawiciele firmy, która postanowiła odkupić od syndyka „Bałtyk”, zdradzili, że planują w drewnianej części zabytku przygotować apartamenty, natomiast w okrągłej sali ma powstać restauracja warszawskich restauratorów – państwa Gesslerów – zdradza burmistrz Międzyzdrojów. – Oby się te plany ziściły, słyszałem już bowiem wiele obiecujących opowieści dotyczących przyszłości „Bałtyku”. Dotąd jednak zabytek nie miał szczęścia do inwestorów. ©℗

Tekst i fot. (maz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To nie kupili Gesslerowie
2016-11-09 00:03:01
"– Przedstawiciele firmy, która postanowiła odkupić od syndyka „Bałtyk”, zdradzili, że planują w drewnianej części zabytku przygotować apartamenty, natomiast w okrągłej sali ma powstać restauracja warszawskich restauratorów – państwa Gesslerów – " Ludzie, czytajcie uważnie. Nowy właściciel przewiduje restaurację Gesslerów, co oznacza, że nie oni kupili ten obiekt. Tak trudno to zrozumieć?
Magda
2016-11-08 15:42:19
Gesslerów jest dużo.
Gie na G
2016-11-08 15:28:40
Każdy doskonale pamięta sprawę niespłacanego kredytu za hotel Francuski w Krakowie, czy słynną restaurację przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, gdzie nazwisko na literę "G' wiązało się z długami, niezależnie od imion przed nim występujących. Chyba, że media kłamią.
Czytelnik
2016-11-08 14:44:35
Geslerek nie ma podobno żadnej restauracji na siebie bo jak głosi internetowa fama ścigają go wierzyciele z komornikiem na czele.Kaktus mi na ręce wyrośnie jak tam będzie jego restauracja
k-2
2016-11-08 14:08:06
To z Golemą już się nikt nie liczy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA