piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nabór do gimnazjów i liceów

Nabór do gimnazjów i liceów

Nabór do gimnazjów i liceów
Data publikacji: 2016-02-17 14:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 2051 120373

Rodzice uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów nie wiedzą, kiedy odbędzie się tegoroczny nabór do gimnazjów i liceów. Jak się dowiedzieliśmy, rekrutacja do gimnazjów zakończy się dopiero 7 lipca, a do liceów... 13 lipca.

- Termin rekrutacji jest odległy, to miesiąc czerwiec - powiedziała nam dyrektor Gimnazjum nr 46 i V LO Hanna Bartnik. - Do tego czasu czekają nas egzaminy gimnazjalne, później matura, a następnie nabór do gimnazjum i liceum w tym samym terminie. Nie jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla zespołów szkół prowadzących obie te szkoły.

W Szczecinie gimnazja bezrejonowe istnieją przy pięciu liceach: V LO, XIII LO, IX LO, XIV LO, IV LO. Pozostałe gimnazja - rejonowe przyjmują w pierwszej kolejności kandydatów ze swojego rejonu.

W styczniu miejscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą ujednolicenia zasad naboru do gimnazjów rejonowych i bezrejonowych. Dyrektorzy szkół odbyli już w kuratorium oświaty spotkanie poświęcone tym zasadom. Czy i jakie będą organizowane w tych szkołach egzaminy wstępne, dowiedzą się niebawem na spotkaniu w Urzędzie Miasta.

Zmianę zasad naboru wymusiły na samorządach nowe zapisy w ustawie o systemie oświaty. W postępowaniu rekrutacyjnym do gimnazjów pod uwagę w tym roku będą brane: wyniki sprawdzianu szóstoklasisty, oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (punkty za oceny oraz za zachowanie), szczególne osiągnięcia.©℗

(el)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 18.02.2016

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie