Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Na wodzie można, na lądzie trzeba poczekać

Data publikacji: 15 sierpnia 2015 r. 19:14
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Na wodzie można, na lądzie trzeba poczekać
 

Cumowanie w Porcie Jachtowym na Wyspie Grodzkiej jest już możliwe. Dla żeglarzy przygotowano około 80 miejsc postojowych przeznaczonych dla mniejszych i większych jednostek pływających. Na skorzystanie z części lądowej muszą oni jednak jeszcze poczekać.


- Inwestycja podzielona była na dwa etapy – wodną i lądową. Pierwsza ma już pozwolenia na użytkowanie od kilku tygodni stąd nie ma przeszkód by żeglarze mogli bezpiecznie cumować do pomostów. W przypadku części lądowej trwają procedury związane z uzyskiwaniem pozwolenia na użytkowanie. Do czasu załatwienia wszystkich formalności i tym samym uzyskania pełnej funkcjonalności mariny cumowanie jednostek jest darmowe - informuje Łukasz Kolasa z Biura Komunikacji Społecznej i Marketingowej UM Szczecin.


W ramach całej inwestycji na wyspie stanął m.in. budynek administracyjno- usługowo- techniczny. Niezbędne instalacje poprowadzono specjalnym mikrotunelem przez rzekę Duńczycę. Prace oprócz pomostów objęły także budowę pieszo-jezdnego, zwodzonego mostu. Koszt to około 40 mln złotych. (k)

 

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wqrwiony
2015-08-16 09:11:37
Taaa,etap wodny,etap lądowy.Jak ma się dostać do śródmieścia,żeglarz,który zacumuje przy marinie,skoro część lądowa NIECZYNNA?
terena
2015-08-16 07:21:43
Marina do kitu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA