niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na wodzie można, na lądzie trzeba poczekać

Na wodzie można, na lądzie trzeba poczekać

Na wodzie można, na lądzie trzeba poczekać
Data publikacji: 2015-08-15 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1531 12188

Cumowanie w Porcie Jachtowym na Wyspie Grodzkiej jest już możliwe. Dla żeglarzy przygotowano około 80 miejsc postojowych przeznaczonych dla mniejszych i większych jednostek pływających. Na skorzystanie z części lądowej muszą oni jednak jeszcze poczekać.


- Inwestycja podzielona była na dwa etapy – wodną i lądową. Pierwsza ma już pozwolenia na użytkowanie od kilku tygodni stąd nie ma przeszkód by żeglarze mogli bezpiecznie cumować do pomostów. W przypadku części lądowej trwają procedury związane z uzyskiwaniem pozwolenia na użytkowanie. Do czasu załatwienia wszystkich formalności i tym samym uzyskania pełnej funkcjonalności mariny cumowanie jednostek jest darmowe - informuje Łukasz Kolasa z Biura Komunikacji Społecznej i Marketingowej UM Szczecin.


W ramach całej inwestycji na wyspie stanął m.in. budynek administracyjno- usługowo- techniczny. Niezbędne instalacje poprowadzono specjalnym mikrotunelem przez rzekę Duńczycę. Prace oprócz pomostów objęły także budowę pieszo-jezdnego, zwodzonego mostu. Koszt to około 40 mln złotych. (k)

 

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

wqrwiony
Taaa,etap wodny,etap lądowy.Jak ma się dostać do śródmieścia,żeglarz,który zacumuje przy marinie,skoro część lądowa NIECZYNNA?
2015-08-16 09:11:37
terena
Marina do kitu
2015-08-16 07:21:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie