Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Aleja brudu [GALERIA]

Data publikacji: 2016-07-25 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:10
Aleja brudu
 
Aleja Niepodległości w Szczecinie ledwie po przebudowie staje się notorycznie i z żelazną konsekwencją aleją permanentnego wielkomiejskiego brudu. Od gum, resztek potraw, papierosowych niedopałków, ludzkich i zwierzęcych ekskrementów podeszwy butów przechodniom kleją się do płyt chodnikowych. Nie minęło nawet pół roku od oddania jej do użytku, a już była makabrycznie brudna. Zapyziała. Tak informowaliśmy już w kwietniu tego roku. Mamy środek lata i syf niezmienny.
Płytki chodnikowe na całej długości traktu w centralnej części miasta od Bramy Portowej do pl. Żołnierza Polskiego zasmarowane, w plamach. Swoim wyglądem, a dokładnie brudem odstraszają nowe kubły na odpadki, „ozdobione" wszelakim ulepkiem z rozlanych napojów, resztkami fastfoodowego żarcia i nie tylko rewiry, gdzie ustawiono ławeczki. Tłuste plamy z wyciekających instalacji parkujących samochodów na brukowanej nawierzchni i krawężnikach wokół obrzeży klombów z młodymi drzewami na nowym pasie postoju. Resztki zajechanych rachitycznych krzewów róż na klombach. A ze szczelin płytek wyzierają już nawet chwasty.
Miejsce zapomniane przez miejskie służby porządkowe i ich zleceniobiorców zajmujących się utrzymaniem czystości. Aż dziw, że ten syf przed witrynami i pod drzwiami nie przeszkadza też tym, który mają tutaj swoje sklepy, punkty handlowe i lokale gastronomiczne, bary. Pas drogi publicznej. Pas drogi niczyjej? Czekamy na wyjaśnienia ZDiTM, zarządcy drogi. ©℗
(MIR)
Fot.: Mirosław WINCONEK
Na zdjęciach: nowa al. Niepodległości brudem aż ocieka.
 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czyścioszka
2016-07-26 10:00:54
Moim zdaniem problem leży w beznadziejnym sposobie organizacji prac związanych z utrzymaniem czystości na terenie miasta. Nowo oddane inwestycje (kładki, windy, przejścia podziemne oraz obecnie wspomniana Al. Wyzwolenia) powinny automatycznie być objęte właściwym utrzymaniem czystości !!! Co to znaczy ? Proszę bardzo oto podpowiedź. Należy jak najszybciej dobrze przygotować umowę, która przewidywać będzie kilka razy w tygodniu mycie ciśnieniowe z detergentem zabrudzonych nawierzchni z nowych płyt granitowych przynajmniej w centrum miasta!!! Szczota i brudna szmata najwyraźniej nie załatwiają tematu. Miasto żyje i to, że nawierzchnia się brudzi jest sprawą oczywistą. O czystość trzeba zadbać i nie przypisywać mieszkańcom złej woli za swoje nieudolne działania. Urzędnicy ZDiTM odpowiedzialni za utrzymanie czystości na chodnikach, nawierzchniach ulic, w windach i przejściach podziemnych - czekacie na "dobrą zmianę" ?
Paweł
2016-07-26 09:35:36
@zs - kulturalni rowerzyści, rozjeżdżający ludzi na chodnikach, blokujących drogi, bo im wygodniej i nie będą ścieżkami rowerowymi jeździć. Władcy dróg taka to wysoka kultura. O tych, którzy jadąc wyrzucają puste opakowania, bo przecież jaśniepaństwo ma za daleko do kosza, nie wspomnę. Taka to kultura, chama i prostaka.
Marian
2016-07-26 03:34:44
A wystarzcylo by posprzatac i wysylac patrole piesze strazy wiejskiej i POLICJI i wystawiac mandaty za zasmiecanie ale wtedy pewnie odezwaly by sie glosy ze tak nie wolno ze to nekanie itp a SYF robia w wiekszosci mlodzi ludzie ktorzy w nocy sie tam posilaja wracajac z dyskotek!
D
2016-07-25 21:10:20
Ten sam efekt jest na sporej ilości przystanków, co z tego że regularnie sprzątanych. Są poplamione tak, że robi się od tego niedobrze. Szczególnie spektakularnie wygląda to na "Jaśminowa ZUS". Zresztą schody na przystanek i przejścia podziemne już nawet nie zamiatane - niedopałki, papiery, butelki. ps. Bałagan na zewnątrz zaczyna się od bałaganu w głowie a ten z kolei obrazuje język jakiego używamy. Pod rozwagę autorowi tej notatki.
Normalka....
2016-07-25 19:47:08
Katolicki chów!
ala66
2016-07-25 18:57:21
Syf? Co za słownictwo?
Idiotyczny pomysł
2016-07-25 18:40:54
To teraz proszę sobie wyobrazić jak będzie wyglądała Jagiellońska po cudownym remoncie. Tutaj widzimy tłuste plamy na chodnikach a na Jagiellońskiej planowane jest ułożenie takich płyt jako nawierzchnia drogi. Na czarnym asfalcie tak tego nie widać a na jasnej płycie już tak. Że jeszcze nikt nie zwrócił uwagi na to jak taka nawierzchnia będzie się zachowywać zimą gdy spadnie śnieg. Na cóż najwyżej zamknie się całkiem drogę i zrobi deptak.
zs
2016-07-25 16:52:13
do syf : sugerujesz ze to rowerzysci tak nasyfili? odstaw to co bierzesz, rowerzysci to jedni z najbardziej normalnych i kulturalnych osob z jakimi mozesz miec kontakt, a syf robia przechodnie-palacze,pijaki, szczegolnie w weekend w nocy,teraz jest duzo lepiej po przebudowie
Retyre
2016-07-25 16:31:53
Nie dla nielegalnych opłat w SPP w Szczecinie - FACEBOOK Szukaj na Facebooku Pobierz naszą "KARTE PARKINGOWĄ" i parkuj za darmo !!! W Szczecinie w SPP w wielu miejscach i tak można parkować za darmo. Od 14 lut 2014 miejsce parkinkowe na ktorym mozna pobierać oplaty musi być zonaczone jednoczesnie znakami pionowymi i poziomymi Na odnowionej Niepodległości można parkować za darmo cały rok !!! I nie tylko tam. Płatne miejsce parkingowe od 14 lutego 2014 musi być oznaczone jednocześnie znakami pionowymi i poziomymi (nie z kostki tylko linią) . Opinia z ministerstwa "Wprowadzenie strefy płatnego parkowania wymaga zastosowania znaków drogowych oznaczających wjazd i wyjazd ze strefy oraz oznaczających miejsca postojowe - mówi Piotr Popa, rzecznik MIR. - Miejsce postojowe powinno być oznakowane zarówno znakami pionowymi (D-18 „parking”, D-18a „parking – miejsce zastrzeżone” lub D-18b „parking zadaszony”) jak i poziomymi (P-18„stanowisko postojowe”, P-19 „linia wyznaczająca pas postojowy”, P-20„koperta” lub w przypadku stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”).Postój pojazdu w strefie płatnego parkowania na tak wyznaczonym miejscu obliguje do opłaty za parkowanie, zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych."
obserwator
2016-07-25 16:27:00
A chodniki wolaja o pomste do nieba, krzywe, polamane plyty chodnikowe... Brud to jeszcze inna historia (potomkowie osadnikow zza Buga a potem "pegeerowskie" pokolenia) maja swoje nawyki wyrzucania smieci na chodnik mimo ze kosz obok. Czemu nie zrobic tak jak w cywilizowanych krajach ze to wlasciciel budynku odpowiada za stan i czystosc chodnikow. A Straz Miejska (ale taka z prawdziwego zdarzenia a nie to co jest "straza miejska" w Szczecinie) egzekwuje prawo. Ale zanim szczecinianie dojda do tkiego poziomu to jeszcze potrwa, z dwa trzy pokolenia.... Wiec nie liczmy na cuda...
filipinka
2016-07-25 16:03:41
Skoro szczecińska wkładka wyborczej namówiła mieszkańców do umycia Jagiellońskiej, to teraz urzędnicy umywają ręce, po prostu czekają. Najwyżej zrobią taka jak z odśnieżaniem- przerzucą na właścicieli przylegających nieruchomości (jednocześnie kasując za wiszące "w pasie drogowym" reklamy. Ot, taka urzędnicza logika- mieszkańcy mają obowiązki, ale nie mają praw.
Na NIEPODLEGLOŚĆ opłaty za parkowanie są pobieranie NIELEGALNIE !!!
2016-07-25 15:01:30
Nie dla nielegalnych opłat w SPP w Szczecinie - FACEBOOK Nie dla nielegalnych opłat w SPP w Szczecinie - FACEBOOK Nie dla nielegalnych opłat w SPP w Szczecinie - FACEBOOK Szukaj na Facebooku Pobierz naszą "KARTE PARKINGOWĄ" i parkuj za darmo !!! W Szczecinie w SPP w wielu miejscach i tak można parkować za darmo. Od 14 lut 2014 miejsce parkinkowe na ktorym mozna pobierać oplaty musi być zonaczone jednoczesnie znakami pionowymi i poziomymi
Jan
2016-07-25 14:36:27
Do redakcji: zaprzestańcie Panowie publikować artykuły na temat wszędobylskiego szczecińskiego brudu i bałaganu. Widać w Szczecinie mieszkają sami tacy, którym to nie przeszkadza. Jedni brudzą, drudzy nie pilnuja, trzeci nie sprzątają. Należy więc uznać to za stan normalny i nie pisać o tym, jak nie pisze się, że dziś znów 2+2=4.
ckm
2016-07-25 13:27:33
to nie pierwsze i ostatnie takie chodniki w szczecinie, widocznie w straży m. też pracują brudasy [i to z górnej półki]. w ten sposób miasta samo wystawia sobie opinie o porządku na swoim terenie.
"syf"
2016-07-25 13:09:52
Jeżeli ktoś likwiduje miejsca parkingowe na poczet ścieżki rowerowej, to czego się spodziewać. Przynajmniej widać, kto doprowadza ten obszar do takiego stanu. Jakoś za poprzedniego układu nie było aż tak tragicznie
pp
2016-07-25 12:56:34
Moze w zditm nie posiadaja czegos takiego jak karcher? w ogole to strona alert Szczecin nie działa ,czyzby koniec projektu ? https://alertszczecin.pl/
stary człowiek a może
2016-07-25 12:45:19
Oczywiście,sami sobie i o sobie wystawiamy świadectwo,bo jak widać kulturę mamy w butach ze słomą.Inna też inszość to taka,że dziwi mnie kompletny brak reakcji służb porządkowych.Reagują z prędkością światła na źle zaparkowany lub nieopłacony tam samochód,a nie potrafią zareagować lub nawet prewencyjnie działać w przedmiocie karania brudasów.Straż Miejska jak widać ma inne priorytety.Ona interweniuje lub podejmuje medialne działania tylko wówczas kiedy na czołówkach gazet powstał szum medialny.Natychmiast pojawia się słynna pani rzecznik i tłumaczy się jak to ciężko są zapracowani.Druga sprawa-mamy tylu zarejestrowanych bezrobotnych pobierających zasiłek.Co Urząd Pracy robi w tym zakresie by zlecać im prace interwencyjne i zagonić do prac porządkowych.Tacy jesteśmy bogaci,że stać nas na utrzymywanie całej rzeszy bezrobotnych z państwowych środków-?
wstyd
2016-07-25 11:56:51
Mieszkańcy Szczecina wystawiają sobie świadectwo. Efekty "róbta co chceta".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA