Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Krótki, ale istotny

Data publikacji: 2017-05-10 17:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:36
Krótki, ale istotny
 

Szczecin ma nową drogę rowerową. Chodzi o krótki, ale istotny odcinek łączący ul. 3 Maja z Bramą Portową.

Na nieco ponad stumetrowym odcinku wykonana została dwukierunkowa droga rowerowa, przebudowano również chodnik. Zmienił się sposób parkowania, z ukośnego na równoległy. Piesi mają do dyspozycji chodnik o szerokości od 4,3 m do 4,9 m. Co daje ten odcinek ścieżki?

- To jest ważny łącznik pomiędzy istniejącą infrastrukturą na al. Niepodległości a drogą w kierunku Dworca Głównego, gdzie po przebudowie stacji punk ciężkości przeniesie się na górny taras, dokąd niedalekiej przyszłości powstaną pasy rowerowe. W ten sposób zyskamy ciągłość dróg rowerowych od dworca do Fali – mówi Maciej Gibczyński ze stowarzyszenia Rowerowy Szczecin.

(szymw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do do Ani@
2017-05-11 11:50:33
Ani@ napisała 100% prawdy. Nie odniosłeś się w ogóle do jej argumentów przemawiających za samochodem, a rower nie jest żadną właśnie alternatywą w takim przypadku (KM z resztą też nie). Dalej, ścieżki rowerowe tworzone na siłę w centrum miasta są tylko i wyłącznie kosztem dotychczasowych użytkowników i pieszych i samochodów. Rower w naszej szerokości geograficznej nie jest pojazdem do całorocznego używania. Gratuluje rozsądku, twierdząc, że jest to zaj…sty środek transportu w deszczu, śniegu, ujemnej temperaturze. Proszę pamiętać, że „szynkę” też można przeziębić i mieć z tego powodu wiele problemów. Rower tak, ale rekreacyjnie, za miasto, w ciepłe dni. No chyba, że obecne władze i miasta i państwa po cichu tworzą kolejne państwo chińskie.
Ani@
2017-05-11 11:48:20
ja swoją, jak to raczyłeś określić d4 wożę komunikacją miejską albo chodzę pieszo jeśli mam blisko, ale rozumiem i przyznaję rację kierowcom, że ścieżki rowerowe budowane są bez ładu i składu, wbrew logice, bardzo niebezpieczne jest też to, że rowerzyści często wsiadają na rower i włączają się do ruchu ulicznego a NIE ZNAJĄ przepisów drogowych, swoją ignorancją i niewiedzą stwarzają zagrożenie dla siebie i innych, nie raz widziałam jak przejeżdżają na czerwonym, skręcają na zakazie, szaleją na chodnikach lub jadą pod prąd... rowerów jest mało a podporządkowują sobie wszystko w mieście i mają w nosie innych
do @Ani
2017-05-11 10:06:00
"Rower to rekreacja" jest chyba głównie w umysłach Polaków.. Najlepiej narzekać na korki, spaliny, brak miejsc postojowych itp, i nic samemu nie zrobić, żeby było lepiej na drogach. Czy ci się to podoba, czy nie, rowerów jest więcej, takie drogi też zachęcają do częstszej jazdy, ale żeby odciążyć jezdnie, musi być jakaś sensowna sieć, a tej nie ma do tej pory. Nic dziwnego, że większość woli wsadzić d4 w samochód. Czy chcesz tego, czy nie, skłonienie do przesiadki na rower, nawet niekoniecznie ciebie, jest też w twoim interesie.
Ani@
2017-05-11 07:16:14
ścieżki rowerowe stają się zmorą tego miasta, buduje się je na siłę, kosztem duchu samochodowego i pieszych korki w mieście są zabójcze i powodują emisję większej ilości spalin niż "oszczędności" jakie ma rzekomo przynosić ruch rowerowy, który w szczec jest minimalny mało kto może sobie pozwolić na dojazd do pracy rowerem, zwłaszcza jeśli pracuje w biurze i nie może być zziajany, potargany i spocony, po drodze wiezie dzieci do przedszkola/szkoły a w powrotnej odbiera je i jeszcze robi zakupy na obiad... rower to rekreacja a nie główny środek komunikacji miejskiej
HogoFogo
2017-05-10 23:56:36
Już widzę te tłumy pasażerów ciągnących z dworca PKP rowerami do city. Ha, ha, ha!!!
Mieszkaniec
2017-05-10 22:25:47
Bardzo dobrze, że miasto pamięta o rowerzystach. Potrzeba nam więcej ścieżek rowerowych.
hi hi
2017-05-10 21:56:22
Krótki ale wariat :)
wojtek
2017-05-10 19:39:03
po co budować drogi rowerowe skoro te debile i tak jeżdżą po chodnikach
Bzdura!!!!
2017-05-10 18:19:06
Jak można było zlikwidować 10 miejsc parkingowych dla glupiej ścieżki!!!!! Władze Szczecina zdają się służyć wyłącznie rowerzystom, czyli wcale nielicznej grupie mieszkańców. Korki na Alei Piastów w godzinach szczytu są najlepszym dowodem na głupotę tworzenia ścieżek rowerowych kosztem pasa ruchu w ścisłym centrum miasta!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ