Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Na ul. Małkowskiego kolejne blokady

Data publikacji: 12 czerwca 2019 r. 08:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Na ul. Małkowskiego kolejne blokady
 

Kilka dni temu rozpoczęły się prace rozbiórkowe starej nawierzchni jezdni na kolejnej części ulicy Andrzeja Małkowskiego w Szczecinie. To oznacza zamknięcie dla ruchu samochodowego jej odcinka między skrzyżowaniem z ulicą Królowej Jadwigi do al. Piastów. Na nim, jak również na przebudowywanym od kilku już miesięcy odcinku od ul. Księcia Bogusława X do ul. Królowej Jadwigi utrzymany jest ruch pieszy. Auta mogą poruszać się teraz w tym rejonie bez przeszkód tylko przez skrzyżowanie ul. Andrzeja Małkowskiego z ul. Królowej Jadwigi.

Na odcinku ul. Andrzeja Małkowskiego od ul. Księcia Bogusława X do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi - po robotach ziemnych przy wymianie części instalacji - trwa od kilku tygodni układanie płyt w pasach chodników, szykowana jest warstwa podbudowy pod nową nawierzchnię jezdni. Na zamkniętej dopiero jej części od ul. Królowej Jadwigi do al. Piastów trwa zrywanie starej nakładki. Póki co dojazd do znajdujących się przy niej kamienic możliwy jest jeszcze niewielkim fragmentem od al. Piastów. Z postępem robót rozbiórkowych drogowcy będą jednak anektować kolejne metry póki co jeszcze dostępne dla zmotoryzowanych z możliwością parkowania.

Przypomnijmy, że zakres robót budowlanych obejmuje przebudowę jezdni i chodników, wykonanie elementów małej architektury, nasadzeń zieleni oraz wprowadzenie tam nowej organizacji ruchu. Remont wykonany zostanie również na krótkim odcinku ul. Królowej Jadwigi między skrzyżowaniami z ul. Bolesława Krzywoustego i Andrzeja Małkowskiego.

Jak ta okolica się zmieni do jesieni? Wzdłuż ul. Andrzeja Małkowskiego pojawić się ma 30 drzew w dwustronnym szpalerze, w tym: 26 głogów pośrednich odm. Paul’s Scarlet i 4 śliwy wiśniowe odm. Pissardi. Natomiast wzdłuż ul. Królowej Jadwigi na jej odcinku od ul. Bolesława Krzywoustego do ul. Andrezja Małkowskiego zaplanowano posadzenie 9 drzew tworzących dwustronny szpaler, w tym 7 lip drobnolistnych odm. Rancho i 2 śliw wiśniowych odm. Pissardi.

Wzdłuż obu ulic ustawione mają być donice z białego betonu o wysokości ok. 50 cm z prefabrykowanych murków oporowych z siedziskami z kompozytu drewnianego, obsadzone roślinami ozdobnymi. Przy skrzyżowaniu ul. Małkowskiego z ul. Królowej Jadwigi także urządzone zostaną miejsca do odpoczynku w otoczeniu zieleni. Przewidziany jest montaż stojaków na rowery.

Projekt zakłada urządzenie zatok postojowych do parkowania równoległego z jednej i prostopadłego z drugiej strony jezdni. Pojawią się wygrodzenia w postaci słupków i ławki. Takie same parametry i rozwiązania w projekcie przyjęto dla ul. Królowej Jadwigi. Na tym jej odcinku – po modernizacji – tak jak na ul. Małkowskiego ma obowiązywać również ruch jednokierunkowy.

Ponadto na obu ulicach wprowadzona zostanie strefa ruchu „30” – identyczna jak na zmodernizowanym już przyległym odcinku ul. Księcia Bogusława X (od pl. Zgody do ul. Bolesława Krzywoustego).

Tę inwestycję ZDiTM zlecił konsorcjum firm Elbud Szczecin sp. z o.o.- Elbud Sajewicz sp. j., na kwotę 8 712 481,77 zł, przy karze umownej na poziomie 0,7 proc. wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia. Roboty ruszyły w marcu. Wykonawca na ich zrealizowanie ma 8 miesięcy. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

xxx
2019-06-13 09:55:36
Zamiast wysiedlac patole to on robi uliczki z bruku, ławeczki. A wy dalej na niego głosujcie. Ile wynosi dług w lokalach komunalnych ? Juz około 200 mln zł
Ona
2019-06-12 12:35:02
A nasrane dalej będzie, ludzie to patologia!!! Dopiero co palety z płytami przywieźli i zaraz obrane przez psy. Co z tego że będzie ładnie i gdzie przysiąść, ale jeżeli właściciele piesków nie zaczną dbać sami o otoczenie to szkoda roboty na te nowe chodniki.
Ref
2019-06-12 11:18:22
A po co tyle samochodów w centrum? Ograniczyć im wjazd
S K A N D A L !
2019-06-12 10:40:53
Miejsc postojowych dla aut jest mało a po remoncie jeszcze mniej ! ta zieleń i ławeczki służą tylko i wyłącznie miejscowej żulii i patologii. Teraz nie muszą stać. teraz będą popijać i siedzieć w cieniu drzewek i obserwować swe ofiary na "daj pan piątaka".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA