czwartek, 29 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na tropie ekowandali. Wyrzucili gabaryty koło Jeleniego Stawu

Na tropie ekowandali. Wyrzucili gabaryty koło Jeleniego Stawu

Na tropie ekowandali. Wyrzucili gabaryty koło Jeleniego Stawu
Data publikacji: 2019-12-21 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-10 10:12
Wywietleń: 1941 434055

Ekowandale po raz kolejny uderzyli w rejonie Jeleniego Stawu. Co gorsze, tuż po tym, jak miejskie służby uprzątnęły poprzednie dzikie wysypisko, szpecące skraj pobliskiego lasu. Tym razem - jak alarmuje Marek Zawadzki, nasz Czytelnik - sprawcy porzucili gabarytowe odpady wśród drzew i krzewów rosnących niejako na przedłużeniu ul. Olszynki Grochowskiej.

Tym razem również nie chodzi o standardowe śmieci, jakimi spacerowicze bezmyślnie zarzucają miejskie tereny rekreacyjne. Lecz o celowe działanie najprawdopodobniej właściciela lub pracowników jednego z warsztatów samochodowych. O czym świadczy specyficzny branżowy asortyment gabarytowych odpadów, porzuconych przez sprawcę tuż przy polnej drodze, odchodzącej od ul. Olszynki Grochowskiej w stronę pobliskich drzew.

- To głównie motoryzacyjne zużyte części, rozrzucone w kilku miejscach. Sprawca musiał jechać po wybojach polnej drogi, więc… to pewnie zbieg okoliczności i przypadek, że wśród porzuconych odpadów znalazłem m.in. kawałek od tablicy rejestracyjnej z napisem „holowanie 24h Struga 68" - relacjonuje pan Marek. - To wysypisko pokazał mi dziś jeden z pobliskich mieszkańców, który podobnie jak ja, podczas spacerów stara się sprzątać to wszystko, co zaśmieca miejskie tereny zielone. Jest nas - społeczników coraz więcej, ale z tego rodzaju gabarytowymi odpadami sami sobie nie poradzimy, do zwykłego kosza na śmieci ich nie zmieścimy.

Pan Marek po raz kolejny zwrócił się więc do straży miejskiej oraz administrującego miejskimi terenami zielonymi Zakładu Usług Komunalnych o interwencję. Zdjęcia dokumentujące barbarzyńskie działanie ekowandali przesłał też do „Kuriera", aby poruszyć sumieniem sprawców. I przypomnieć im, że działają miejskie ekoporty i bezpłatnie przyjmują wszelkie, także gabarytowe odpady. Dlatego tworzenie dzikich wysypisk w lesie to nie tylko skrajna bezmyślność, brak odpowiedzialności, ale też przestępstwo.

(an)

Fot. Marek Zawadzki

Na tropie ekowandali. Wyrzucili gabaryty koło Jeleniego Stawu Na tropie ekowandali. Wyrzucili gabaryty koło Jeleniego Stawu

Komentarze

Obs.ryver
@Cap kościelny- napisałeś prawdę!!! I zagotowało się u parafifijan!!! Buuuhahahaaa!
2020-01-10 10:08:37
Kim1
Foto PUŁAPKI zakładać i KARAC KARAC tych KUNDLI !!!
2019-12-22 20:47:17
gosc
zgłosic do strazy miejskiej i na www.alertszczecin.pl
2019-12-22 10:43:03
NAPIERSKI
NIKOGO NIW WOLNO OBRAZAĆ, CHYBA ZE CZASEM POWIE PO KATOLICKU TY......ŚWINIO, TO WYNIESIONE Z WIOSKI PRZED 50LAT I MÓWI TY BYDLAKU TO JUZ NOWE, JAK CZYTA TO WIE O KOGO CHODZI TO MU SIĘ NIEDŁUGO ODWDZIĘCZY TAK PANIE......G
2019-12-22 10:07:25
Pati
Kiedys napisaliby o nich wandale, dziś są to ekowandale, świat ewoluuje w zylm kierunku
2019-12-22 09:14:38
Capilano
Po co łapać wandali jak wolne, niezawisłe sądy i tak ich wypuszczą i jeszcze dadzą odszkodowanie za stres, bo przecież złapała ich PISowska policja za złamanie PISowskiego prawa.
2019-12-21 23:32:18
re: cap
Pochwa, która cię wypluła jest z ciebie bardzo dumna.
2019-12-21 21:41:13
rot
Wy, plujący jadem na katolików, zaśmiecacie nasze parki. Wracajcie skąd przyszliście. I zabierzcie swoje śmieci.
2019-12-21 21:30:44
re: cap
Sam to capie wyrzuciłeś, a teraz na ans zwalasz.
2019-12-21 21:23:34
re: cap
Jesteś capem z synagogi i tak się podpisuj.
2019-12-21 21:19:59
Dewota brązowe oko sraurona
Katol to brudas śmierdziel tak jak beżowy wyznawca allalalala
2019-12-21 20:55:22
Basia
Zeby te libetaly tak nie smiecily to by czysta kraina byla
2019-12-21 19:48:40
@ Cap kościelny
Zaśmiecanie środowiska jest dla katolika grzechem ale nie dla capów.
2019-12-21 19:05:41
od_PO_wiadam
PO_nieważ są "obrzezane" capy kościelne, których w 1968 roku za_PO_mniano wysłaś na "Wzgórza".
2019-12-21 19:02:06
Cap kościelny
A któż Was obraża??? Sami o sobie świadectwo wydajecie!!! A prawda kłuje w sempiternie?Prawda???
2019-12-21 18:25:44
Czemu w Polsce wolno obrażać katolików a nie można obrażać Żydów?
.
2019-12-21 15:58:19
eko
A na Leszczynową do ekoportu jest tak blisko. Dla popaprańca - brudasa, widać za daleko
2019-12-21 15:51:53
Cap capi
wiadomo jaki to elektorat tak robi szkoda słów a tyle wrzeszczą o ekologii i demokracji i nie potrafią wstać żeby zagłosować o 9.
2019-12-21 15:47:00
Cap kościelny
Katolicki kraj= katolickie obyczaje...
2019-12-21 15:30:55
Kara pieniężna powinna być taka, żeby wystarczyło co najmniej na 3 następne sprzątania. Pozakładać kamery.
.
2019-12-21 15:01:55