Wtorek 28 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Na pożegnanie lata

Data publikacji: 2016-09-02 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:14
Na pożegnanie lata
 

Będzie muzyka i zabawa - cztery godziny na pożegnanie lata. To już w sobotę (3 września) za sprawą kolejnego z cyklu wydarzeń ph. „Kolorowa Aleja".

Familijne spotkanie na finał wakacyjnej przygody zapowiada się atrakcyjnie.

- W programie m.in. zabawy i konkursy prowadzone przez Turbo Karolinę, gry podwórkowe przygotowane przez Kompanię Marzeń, malowanie na asfalcie, modelowanie balonów przez Grupę Parateatralną „Podtekst", a do tego pokazy iluzjonisty Rediego oraz potańcówka przy dźwiękach zespołu Jana Dilinga, czyli „Roland Bandu" - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta.

„Pożegnanie Lata" w dawnej alei kwiatowej potrwa od godz. 13 do 17.

* * *

Projekt „Kolorowa Aleja" to cykl całorocznych wydarzeń artystyczno-edukacyjnych, a też dziesiątki tysięcy krokusów, kwiatowe wieże i sezonowe instalacje florystyczne na części, czyli deptaku, pl. Żołnierza Polskiego. To dla wykorzystania potencjału dawnej szczecińskiej alei kwiatowej, w wersji przygotowanej przez magistrat, Dom Kultury „Słowianin" i Żeglugę Szczecińską. A też efekt realizacji założeń zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2015) i ustaleń z jego pomysłodawcą.

Do tej pory odbyło się już 10 takich imprez, a przed nami kolejne: m.in. Miasto Ogród - zielony event, Wege Aleja, Święto Niepodległości oraz Jarmark Bożonarodzeniowy. ©℗

(an)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA