niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na podwójnym gazie uciekał przed policją

Na podwójnym gazie uciekał przed policją

Na podwójnym gazie uciekał przed policją
Data publikacji: 2015-08-17 17:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 694 12585

29-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego jechał pijany ulicami Świnoujścia swoją Hondą, a później uciekał przed ścigającą go policją. Okazało się, że już wcześniej był skazany za jazdę pod wpływem alkoholu. Podczas przesłuchania wnioskował o dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę w wysokości 10 tysięcy złotych.

- Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Podjął ucieczkę. W pewnym momencie wjechał na trawnik i uszkodził krawężnik. Wysiadł z pojazdu i podjął pieszą ucieczkę w kierunku pobliskiego osiedla mieszkaniowego. Po kilku metrach mężczyzna został przez policjantów zatrzymany, a następnie poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wykazało prawie 1,5 promila - opisuje zdarzenie Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Mundurowi zatrzymali 29-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego i przewieźli do komendy, gdzie trafił do policyjnej izby zatrzymań. Okazało się, że mężczyzna już wcześnie był skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Po uzgodnieniach z prokuratorem wnioskował o dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, pięć miesięcy pozbawienia wolności oraz świadczenie pieniężne w kwocie 10.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 500 złotych.

Za przestępstwo, jakiego dopuścił się 29-latek, kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. O ostatecznej wysokości kary zdecyduje teraz Sąd Rejonowy w Świnoujściu.

BaT

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie