wtorek, 22 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Na parterze leżał Brian

Na parterze leżał Brian

Na parterze leżał Brian
Data publikacji: 2015-12-21 22:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 704 67206

Minęły już cztery lata od tragedii a Adam S. wciąż przeżywa tamten dzień. 25 kwietnia 2011 r. znalazł zwłoki cioci, jej męża i jego syna. O wymordowanie członków najbliższej rodziny prokuratura oskarżyła syna zabitej kobiety - Radosława Warawkę, który z kolei winą za tę zbrodnię obciąża dwóch kolegów, którzy razem z nim siedzą teraz na ławie oskarżonych.

- Kochałem swoich rodziców i nie miałem żadnego powodu, aby pozbawiać ich życia - powiedział na jednej z pierwszych rozpraw Radosław Warawko. To, że zdecydował się mówić, było sensacją. Oskarżony o potrójne morderstwo, przez cały czas trwania śledztwa odmawiał bowiem składania wyjaśnień. Przed sądem jednak powiedział co się - jego zdaniem - wydarzyło w domu jego rodziców. Obciążył wtedy Krzysztofa P. i Wojciecha B. sugerując, że to oni odpowiadają za ich śmierć.

Z tego co oskarżony wyjawił wynika, że do tragedii doszło z powodu pieniędzy. Mieszkająca przy ul. Uznamskiej na szczecińskim Dąbiu rodzina była dość zamożna. Ale gotówki brakowało mieszkającemu od lat w Irlandii synowi pani Alicji W. Musiał pożyczyć znaczną sumę od kolegi, który upomniał się o jej zwrot dużo wcześniej niż się pierwotnie umawiali. Ponoć zaczął grozić. To dlatego Radosław zgodził się pomóc w... rozboju. Ale, jak twierdzi, wszystko wymknęło się spod kontroli.

Zaniepokojona długim milczeniem siostry Teresa C. weszła do jej domu z Adamem S., który najpierw natknął się na zwłoki niepełnosprawnego syna ojczyma Warawki. Ciocię znalazł w sypialni, pod materacem ściągniętym z łóżka. Jej mąż leżał pod oknem. Wszyscy zostali zadźgani długimi nożami.

Radosław Warawko nie przyjechał na pogrzeb matki - to zwróciło uwagę policjantów. Po bilingach ustalili, że ostatnio często łączył się z kolegami: Krzysztofem P. i Wojciechem B. Najpierw zatrzymano właśnie ich. Złożyli wyjaśnienia - prokuratura oskarżyła obu o pomoc w zacieraniu śladów.

Warawko uciekł do Hiszpanii. Tam odsiedział 2,5 roku w więzieniu za handel narkotykami. Potem został deportowany do Polski. Tu, za potrójne morderstwo, grozi mu dożywocie.©℗

(lw)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

 

Komentarze

Szok
Jak można słuchać odczytywania przebiegu tych okrucieństw i nawet nie mrugnąć powieką? To bestia, a nie człowiek, więc nie zasługuje na ludzkie traktowanie.
2015-12-22 06:59:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie