Wtorek, 23 czerwca 2026 r. 
REKLAMA

Na parkingu przy Arkonce instalują panele fotowoltaiczne

Data publikacji: 23 czerwca 2026 r. 10:25
Ostatnia aktualizacja: 23 czerwca 2026 r. 10:26
Na parkingu przy Arkonce instalują panele fotowoltaiczne
Fot. Mirosław WINCONEK  

Na parkingu kompleksu basenowo-rekreacyjnego w Lesie Arkońskim rozpoczyna się budowa instalacji fotowoltaicznych. Prace potrwają do początku sierpnia – w tym czasie część miejsc postojowych będzie wyłączona z użytkowania.

REKLAMA

Dwie instalacje powstaną na dachach wiat parkingowych. Każda z nich będzie miała moc 49,92 kWp, łącznie 99,84 kWp. Na wiatach ułożone zostaną 192 panele w układzie wschód-zachód. Szacowany roczny uzysk energii to około 80 tysięcy kWh, które zasilą kompleks Arkonka. Inwestycja ma przynieść też efekt ekologiczny – redukcję emisji CO2 o blisko 43 tony rocznie.

Budowę instalacji o wartości 530 tysięcy złotych realizuje firma Zielony Prąd. To ostatni etap przedsięwzięcia, które obejmowało wcześniej dokumentację projektową, badania gruntu i uzyskanie pozwoleń.

Na czas budowy zarządcy kompleksu zachęcają do korzystania z drugiego, bezpłatnego parkingu przy Arkonce, komunikacji miejskiej lub rowerów.

(k)

REKLAMA
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA