niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na drogach i koło cmentarzy spokojnie

Na drogach i koło cmentarzy spokojnie

Na drogach i koło cmentarzy spokojnie
Data publikacji: 2015-11-01 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1280 34714

- Od piątkowego poranka na terenie naszego województwa trwa akcja Znicz 2015. Zaplanowana jest do wczesnych godzin rannych w poniedziałek. Wstępnie oceny są takie, że w święto przebiegła spokojnie - informuje asp. szt. Anna Gembala.

- Do tej pory w naszym regionie na drogach jak i w rejonie cmentarzy jest spokojnie i bezpiecznie. O piątku w województwie było łącznie 7 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Nikt nie zginął - wylicza A. Gembala.

Wczoraj miały miejsce dwa wypadki. Rano po godzinie 9.00 w Kołczewie ( gmina Wolin) na skrzyżowaniu kierujący VW passat wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. 35-letni motocyklista z urazem barku trafił do szpitala a kierowcy samochodu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

W południe w Choszcznie 9- letnia dziewczynka w miejscu niedozwolonym wbiegła pod nadjeżdżający samochód marki Daewoo Nubira. Dziecko z urazem głowy oraz ogólnymi potłuczeniami ciała trafiło do szpitala.

Intensywny ruch pieszych i pojazdów - jak ocenili mundurowi - miał miejsce wczoraj tuż przed południem i trwał do ok. godziny 15:00-16.00.

- W Szczecinie największe utrudnienia były przy ul. Milczańskiej i innych ulicach przyległych do nekropolii. Wiele osób przyjechało na cmentarz samochodami, w związku z czym zabrakło wyznaczonych w tym rejonie miejsc parkingowych. Oczekujące pojazdy tamowały ruch. Policjanci musieli wprowadzić inną organizację ruchu, aby rozładować zator - mówi A. Gembala.

Dodaje, że od piątku policjanci zatrzymali około 20 kierowców po alkoholu.

Ruch na drogach jest płynny nie odnotowano dzisiaj większych utrudnień.

Policja przypomina: "Akcja znicz zakończy się dopiero jutro (poniedziałek), policjanci proszą o rozwagę i ostrożność na drogach. W prowadzonych działaniach sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach".

Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie