piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na drogach i koło cmentarzy spokojnie

Na drogach i koło cmentarzy spokojnie

Na drogach i koło cmentarzy spokojnie
Data publikacji: 2015-11-01 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1415 34714

- Od piątkowego poranka na terenie naszego województwa trwa akcja Znicz 2015. Zaplanowana jest do wczesnych godzin rannych w poniedziałek. Wstępnie oceny są takie, że w święto przebiegła spokojnie - informuje asp. szt. Anna Gembala.

- Do tej pory w naszym regionie na drogach jak i w rejonie cmentarzy jest spokojnie i bezpiecznie. O piątku w województwie było łącznie 7 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Nikt nie zginął - wylicza A. Gembala.

Wczoraj miały miejsce dwa wypadki. Rano po godzinie 9.00 w Kołczewie ( gmina Wolin) na skrzyżowaniu kierujący VW passat wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. 35-letni motocyklista z urazem barku trafił do szpitala a kierowcy samochodu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

W południe w Choszcznie 9- letnia dziewczynka w miejscu niedozwolonym wbiegła pod nadjeżdżający samochód marki Daewoo Nubira. Dziecko z urazem głowy oraz ogólnymi potłuczeniami ciała trafiło do szpitala.

Intensywny ruch pieszych i pojazdów - jak ocenili mundurowi - miał miejsce wczoraj tuż przed południem i trwał do ok. godziny 15:00-16.00.

- W Szczecinie największe utrudnienia były przy ul. Milczańskiej i innych ulicach przyległych do nekropolii. Wiele osób przyjechało na cmentarz samochodami, w związku z czym zabrakło wyznaczonych w tym rejonie miejsc parkingowych. Oczekujące pojazdy tamowały ruch. Policjanci musieli wprowadzić inną organizację ruchu, aby rozładować zator - mówi A. Gembala.

Dodaje, że od piątku policjanci zatrzymali około 20 kierowców po alkoholu.

Ruch na drogach jest płynny nie odnotowano dzisiaj większych utrudnień.

Policja przypomina: "Akcja znicz zakończy się dopiero jutro (poniedziałek), policjanci proszą o rozwagę i ostrożność na drogach. W prowadzonych działaniach sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach".

Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie