Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Akcja Znicz: pięć wypadków i sześciu rannych

Data publikacji: 31 października 2015 r. 09:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Akcja Znicz: pięć wypadków i sześciu rannych
 

Od początku policyjnej akcji ZNICZ na drogach naszego województwa doszło do pięciu wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych.

W Szczecinie na Pogodnie doszło do dwóch wypadków. W piątek rano na ul. 26- Kwietnia kierujący samochodem marki Renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej oplem corsa. W wyniku zderzenia oboje kierujący trafili do szpitala. Przed godziną 18.00 na ul. Milczańskiej 24- letni kierowca Toyoty Corolla uderzył w tył znajdującego się przed nim pojazdu. Kierowca opla jest w szpitalu.

Kolejny wypadek miał miejsce w Koszalinie. 46- letni kierowca na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 77- letnią kobietę, która została odwieziona do szpitala. Kierowcy toyoty policjanci zabrali już prawo jazdy.

Do groźnego wypadku doszło w piątek przed godziną 20.00 na drodze krajowej nr 6 w okolicach miejscowości Lisowo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania pojazdów ciężarowych doprowadził prawdopodobnie do czołowego zderzenia samochodów marki Volvo. W tym wypadku 2 osoby trafiły do szpitala.

W nocy przed godziną 3.00 w powiecie pyrzyckim 19- letni kierowca opla tigra będąc pod wpływem alkoholu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca przebywa teraz w policyjnym areszcie.

Mundurowi ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowali kilkadziesiąt kolizji drogowych, zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie na drogach szczególnej ostrożności. - Długi weekend sprzyjać będzie częstym podróżom, odwiedzaniu cmentarzy i rodziny. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Funkcjonariusze nadal będą dbać o bezpieczeństwo na drogach i w okolicach cmentarzy - zapewnia asp.szt. Anna Gembala z zachodniopomorskiej Policji. (k)

 Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA