Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Na Bałtyk w szczytnym celu

Data publikacji: 23 sierpnia 2016 r. 07:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Na Bałtyk w szczytnym celu
Fot. Robert STACHNIK  

Do 1 września potrwa rejs „Po drugie życie - dookoła Bałtyku”, który ma propagować oddawanie krwi i szpiku kostnego, a także zgodę na przeszczep narządów. Jednostka wypłynęła już z przystani szczecińskiego Centrum Żeglarskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Polish Ocean Team - Żeglarze dla życia. To nie pierwszy tego typu rejs. We wrześniu ubiegłego roku hasłem przewodnim było poszukiwanie dawców szpiku. Żeglarze pokonali 1 200 mil morskich, przy czym ustanowili nowy rekord trasy, dookoła morza Bałtyckiego. Podczas charytatywnej imprezy, gdzie zbierali środki, a także przeprowadzili szkolenia, mające uświadomić wszystkim na czym polega zostanie genetycznym bliźniakiem.

Przypomnijmy, że w Szczecinie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieści się przy al. Wojska Polskiego 80/82, otwarte jest od poniedziałku do piątku od godz. 7.15 do 13.15 i w soboty od godz. 7.15 do 12. Ostatnio pilnie potrzebna była krew ARh+, 0Rh+, 0Rh-, przy czym na inne grupy również było zapotrzebowanie. Szczegóły dostępne są na stronie www.krwiodawstwo.szczecin.pl.

Kto zaś pragnie „podzielić się sobą", a właściwie swoim szpikiem (lub komórkami macierzystymi) może zgłosić się do Fundacji DKMS. Warunki, jakie trzeba spełniać wypisane są na stronie internetowej. Z niej również można zamówić pakiet rejestracyjny - pałeczki do wymazu z ust i formularz zgłoszeniowy. Zabieg nic nie boli, nie zagraża życiu. Gdy okaże się, że jesteśmy genetycznym bliźniakiem, jedyne co trzeba poświęcić, to trochę własnego czasu.

(kol)

Fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA