Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rachunki torowe z Energopolem

Data publikacji: 14 października 2015 r. 14:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Rachunki torowe z Energopolem
 

Do końca tego tygodnia spółka Tramwaje Szczecińskie powinna wystawić rachunek Energopolowi Szczecin S.A. za wykonaną z kilkumiesięcznym opóźnieniem wymianę trasy tramwajów ulicach Energetyków i Gdańskiej oraz przebudowę samej pętli na Basenie Górniczym. Przedstawiciele Energopolu twierdzą, że obcięcia wypłaty się nie spodziewają mimo niedotrzymania terminu.

Według wcześniej składanych zapowiedzi, spółka Tramwaje Szczecińskie ma wnioskować do prezydenta miasta jako płatnika o obciążenie Energopolu karami pieniężnymi za niedotrzymanie przesuniętego aż o cztery miesiące czerwcowego terminu realizacji inwestycji. Jeszcze w zeszłym tygodniu potwierdzała ten fakt w rozmowie z „Kurierem" Krystyna Gawrońska, zastępca dyrektora w TS ds. inwestycji, pytania o ostateczne rozliczenie tego zadania.

Zgodnie z zapisami umowy, za każdy dzień opóźnienia z winy wykonawcy w tym przypadku przewidziana została kara w wysokości 0,1 proc. wartości brutto kontraktu, tj. od sumy 79 775 601 zł.

- Co do kar, to w naszej ocenie nie powinno ich być. A to z uwagi na wiele kolizji, na jakie napotkaliśmy w trakcie realizacji, podobnie zresztą jak to stało się w przypadku przebudowywanej właśnie al. Niepodległości. Podczas inwestycji na Basenie Górniczym, w ulicach Gdańskiej  i Energetyków trzeba było wprowadzić aż 9 poważnych zmian projektowych do dostarczonej nam wcześniej przez inwestora dokumentacji i projektów - oświadczył nam Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy szczecińskiego Energopolu. ©℗

Cały artykuł w środowym „Kurierze Szczecińskim" i w e-wydaniu

Mirosław WINCONEK


Fot. Mirosław WINCONEK

NZ: Dopiero w pierwszej połowie sierpnia na jazdy testowe po torowisku w ul. Energetyków i Gdańskiej do Basenu Górniczego wyruszyły pierwsze tramwaje, a jeżdżą trasą regularnie od 29 sierpnia. Wkrótce dowiemy się, czy za niedotrzymanie terminu wykonania tej inwestycji wyciągnięte zostaną jakiekolwiek konsekwencje finansowe.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2015-10-14 19:49:01
To miał być "szybki tramwaj" Od Eskadrowej do Turkusowej "mknie" 30/h.... a trasę od Turkusowej do Bramy Portowej pokonuje z "szybkością" zwykłego autobusu. Pospieszne A,B,C, mijają go jak kolejową drezynę... OZNAKOWANIE PERONÓW na Basenie Górniczym jest fatalniejsze niz fatalne! Poprostu - BEZMYŚLNE !!!
Darek
2015-10-14 15:14:00
Chyba sobie k..... jaja robią. Powinni jeszcze zapłacić za zajęcie pasa drogowego przez 4 miesiące po terminie.
luki
2015-10-14 14:11:18
Tylko przyjdą dni deszczowe wtedy zobaczymy fachowość Energopolu. Aż dziw,że o tych pływających przystankach jest tak cicho.
D
2015-10-14 12:56:08
Zaczekajmy na obfite deszcze...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA