niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rachunki torowe z Energopolem

Rachunki torowe z Energopolem

Rachunki torowe z Energopolem
Data publikacji: 2015-10-14 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 1794 28393

Do końca tego tygodnia spółka Tramwaje Szczecińskie powinna wystawić rachunek Energopolowi Szczecin S.A. za wykonaną z kilkumiesięcznym opóźnieniem wymianę trasy tramwajów ulicach Energetyków i Gdańskiej oraz przebudowę samej pętli na Basenie Górniczym. Przedstawiciele Energopolu twierdzą, że obcięcia wypłaty się nie spodziewają mimo niedotrzymania terminu.

Według wcześniej składanych zapowiedzi, spółka Tramwaje Szczecińskie ma wnioskować do prezydenta miasta jako płatnika o obciążenie Energopolu karami pieniężnymi za niedotrzymanie przesuniętego aż o cztery miesiące czerwcowego terminu realizacji inwestycji. Jeszcze w zeszłym tygodniu potwierdzała ten fakt w rozmowie z „Kurierem" Krystyna Gawrońska, zastępca dyrektora w TS ds. inwestycji, pytania o ostateczne rozliczenie tego zadania.

Zgodnie z zapisami umowy, za każdy dzień opóźnienia z winy wykonawcy w tym przypadku przewidziana została kara w wysokości 0,1 proc. wartości brutto kontraktu, tj. od sumy 79 775 601 zł.

- Co do kar, to w naszej ocenie nie powinno ich być. A to z uwagi na wiele kolizji, na jakie napotkaliśmy w trakcie realizacji, podobnie zresztą jak to stało się w przypadku przebudowywanej właśnie al. Niepodległości. Podczas inwestycji na Basenie Górniczym, w ulicach Gdańskiej  i Energetyków trzeba było wprowadzić aż 9 poważnych zmian projektowych do dostarczonej nam wcześniej przez inwestora dokumentacji i projektów - oświadczył nam Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy szczecińskiego Energopolu. ©℗

Cały artykuł w środowym „Kurierze Szczecińskim" i w e-wydaniu

Mirosław WINCONEK


Fot. Mirosław WINCONEK

NZ: Dopiero w pierwszej połowie sierpnia na jazdy testowe po torowisku w ul. Energetyków i Gdańskiej do Basenu Górniczego wyruszyły pierwsze tramwaje, a jeżdżą trasą regularnie od 29 sierpnia. Wkrótce dowiemy się, czy za niedotrzymanie terminu wykonania tej inwestycji wyciągnięte zostaną jakiekolwiek konsekwencje finansowe.

 

 

Rachunki torowe z Energopolem Rachunki torowe z Energopolem Rachunki torowe z Energopolem Rachunki torowe z Energopolem Rachunki torowe z Energopolem

Komentarze

SromotnikBezwstydny
To miał być "szybki tramwaj" Od Eskadrowej do Turkusowej "mknie" 30/h.... a trasę od Turkusowej do Bramy Portowej pokonuje z "szybkością" zwykłego autobusu. Pospieszne A,B,C, mijają go jak kolejową drezynę... OZNAKOWANIE PERONÓW na Basenie Górniczym jest fatalniejsze niz fatalne! Poprostu - BEZMYŚLNE !!!
2015-10-14 19:49:01
Darek
Chyba sobie k..... jaja robią. Powinni jeszcze zapłacić za zajęcie pasa drogowego przez 4 miesiące po terminie.
2015-10-14 15:14:00
luki
Tylko przyjdą dni deszczowe wtedy zobaczymy fachowość Energopolu. Aż dziw,że o tych pływających przystankach jest tak cicho.
2015-10-14 14:11:18
D
Zaczekajmy na obfite deszcze...
2015-10-14 12:56:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”