piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rachunki torowe z Energopolem

Rachunki torowe z Energopolem

Rachunki torowe z Energopolem
Data publikacji: 2015-10-14 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 2206 28393

Do końca tego tygodnia spółka Tramwaje Szczecińskie powinna wystawić rachunek Energopolowi Szczecin S.A. za wykonaną z kilkumiesięcznym opóźnieniem wymianę trasy tramwajów ulicach Energetyków i Gdańskiej oraz przebudowę samej pętli na Basenie Górniczym. Przedstawiciele Energopolu twierdzą, że obcięcia wypłaty się nie spodziewają mimo niedotrzymania terminu.

Według wcześniej składanych zapowiedzi, spółka Tramwaje Szczecińskie ma wnioskować do prezydenta miasta jako płatnika o obciążenie Energopolu karami pieniężnymi za niedotrzymanie przesuniętego aż o cztery miesiące czerwcowego terminu realizacji inwestycji. Jeszcze w zeszłym tygodniu potwierdzała ten fakt w rozmowie z „Kurierem" Krystyna Gawrońska, zastępca dyrektora w TS ds. inwestycji, pytania o ostateczne rozliczenie tego zadania.

Zgodnie z zapisami umowy, za każdy dzień opóźnienia z winy wykonawcy w tym przypadku przewidziana została kara w wysokości 0,1 proc. wartości brutto kontraktu, tj. od sumy 79 775 601 zł.

- Co do kar, to w naszej ocenie nie powinno ich być. A to z uwagi na wiele kolizji, na jakie napotkaliśmy w trakcie realizacji, podobnie zresztą jak to stało się w przypadku przebudowywanej właśnie al. Niepodległości. Podczas inwestycji na Basenie Górniczym, w ulicach Gdańskiej  i Energetyków trzeba było wprowadzić aż 9 poważnych zmian projektowych do dostarczonej nam wcześniej przez inwestora dokumentacji i projektów - oświadczył nam Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy szczecińskiego Energopolu. ©℗

Cały artykuł w środowym „Kurierze Szczecińskim" i w e-wydaniu

Mirosław WINCONEK


Fot. Mirosław WINCONEK

NZ: Dopiero w pierwszej połowie sierpnia na jazdy testowe po torowisku w ul. Energetyków i Gdańskiej do Basenu Górniczego wyruszyły pierwsze tramwaje, a jeżdżą trasą regularnie od 29 sierpnia. Wkrótce dowiemy się, czy za niedotrzymanie terminu wykonania tej inwestycji wyciągnięte zostaną jakiekolwiek konsekwencje finansowe.

 

 

Rachunki torowe z Energopolem Rachunki torowe z Energopolem Rachunki torowe z Energopolem Rachunki torowe z Energopolem Rachunki torowe z Energopolem

Komentarze

SromotnikBezwstydny
To miał być "szybki tramwaj" Od Eskadrowej do Turkusowej "mknie" 30/h.... a trasę od Turkusowej do Bramy Portowej pokonuje z "szybkością" zwykłego autobusu. Pospieszne A,B,C, mijają go jak kolejową drezynę... OZNAKOWANIE PERONÓW na Basenie Górniczym jest fatalniejsze niz fatalne! Poprostu - BEZMYŚLNE !!!
2015-10-14 19:49:01
Darek
Chyba sobie k..... jaja robią. Powinni jeszcze zapłacić za zajęcie pasa drogowego przez 4 miesiące po terminie.
2015-10-14 15:14:00
luki
Tylko przyjdą dni deszczowe wtedy zobaczymy fachowość Energopolu. Aż dziw,że o tych pływających przystankach jest tak cicho.
2015-10-14 14:11:18
D
Zaczekajmy na obfite deszcze...
2015-10-14 12:56:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie