Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Muzeum Techniki ma 5 lat

Data publikacji: 23 października 2015 r. 18:46
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Muzeum Techniki ma 5 lat
 

Muzeum Techniki i Komunikacji „Zajezdnia Sztuki" w Szczecinie obchodzi piąte urodziny. Z tej okazji przygotowano kilka atrakcji dla zwiedzających.

W piątek o godz. 17 otwarta została wystawa „Po obu stronach kabla. Polska radiofonia i telewizja. Technika i życie codzienne". Zobaczymy na niej ponad setkę eksponatów: radioodbiorników, telewizorów, gramofonów, magnetofonów. Najstarsze z nich pochodzą z lat 30. XX wieku. Na wernisaż wstęp jest wolny. W sobotę i niedzielę (24 i 25 października) wszyscy goście wchodzą za 2 zł. 

W sobotę pokaz „Mody Polskiej". Ubrania tego najsłynniejszego domu mody PRL projektowane były przez Jerzego Antkowiaka. Antkowiak to laureat "Czarnej Pantery" - nagrody ufundowanej przez firmę Lalique dla najlepszego projektanta z Europy Wschodniej. Pierwszy pokaz - prowadzony przez modelkę Ilonę Felicjańską - rozpocznie się o godz. 12, drugi o godz. 16.30.

O godz. 14 spotkanie „Znani o modzie PRL". Z Jerzym Antkowiakiem rozmawiać będzie autorka książki o modzie PRL - Aleksandra Boćkowska.

W niedzielę na eksperymenty „Pokazy szalonego profesora" zaprasza Grzegorz Adamowicz z Miasta Nauki.

(sz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA