sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wojskowa krzepa

Wojskowa krzepa

Wojskowa krzepa
Data publikacji: 2015-09-28 18:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 2174 24425

Całe życie w wojsku robi swoje. Pewnie dzięki temu pani Helena Kaźmierczak jest w tak dobrej formie. Upieczona stulatka już zapowiada, że chce żyć jeszcze dłużej.

W skromnym bloku przy ulicy Bandurskiego w Szczecinie mieszka pani Helena Kaźmierczak. W miniony piątek skończyła 100 lat, uroczystość urodzinowa miała miejsce właśnie w jej domu. W otoczeniu najbliższej rodziny oraz gości z urzędu opowiadała o swoim życiu.

- Przyjechałam ze wsi sandomierskiej do Warszawy i tam wyszłam za mąż - mówi pani Helena. - W 1941 uciekliśmy ze stolicy. Chowaliśmy się w dołach, polach przed samolotami. Potem trafiliśmy do Legnicy i tam mąż zgłosił się do wojska, a ja do szkoły wojskowej. Od 1956 roku jesteśmy w Szczecinie, odgruzowywałam miasto - śmieje się jubilatka.

Pani Helena jest zadowolona z życia w Szczecinie, najbardziej zachwyca ją ilość zieleni i parków w mieście. Oprócz tego, nasza jubilatka ma też inny powód do szczęścia.

- Mam jednego syna, troje wnucząt i dwoje prawnucząt - opowiada. - Do tego pod Ostrowcem Świętokrzyskim mieszka moja siostra, która ma 103 lata. To chyba u nas rodzinne.

Na co dzień pani Helena pomaga synowej, czasem gotuje, ale przede wszystkim pracuje w ogródku. Do tego stara się być na bieżąco.

- Bardzo interesuję się polityką, nie opuszczam żadnego dziennika telewizyjnego - mówi. - Kurier codziennie muszę mieć! ©℗

(kal)

Na zdjęciu: Prawnuk Kamil, wnuczka Joanna i pani Helena.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie