czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wojskowa krzepa

Wojskowa krzepa

Wojskowa krzepa
Data publikacji: 2015-09-28 18:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 2053 24425

Całe życie w wojsku robi swoje. Pewnie dzięki temu pani Helena Kaźmierczak jest w tak dobrej formie. Upieczona stulatka już zapowiada, że chce żyć jeszcze dłużej.

W skromnym bloku przy ulicy Bandurskiego w Szczecinie mieszka pani Helena Kaźmierczak. W miniony piątek skończyła 100 lat, uroczystość urodzinowa miała miejsce właśnie w jej domu. W otoczeniu najbliższej rodziny oraz gości z urzędu opowiadała o swoim życiu.

- Przyjechałam ze wsi sandomierskiej do Warszawy i tam wyszłam za mąż - mówi pani Helena. - W 1941 uciekliśmy ze stolicy. Chowaliśmy się w dołach, polach przed samolotami. Potem trafiliśmy do Legnicy i tam mąż zgłosił się do wojska, a ja do szkoły wojskowej. Od 1956 roku jesteśmy w Szczecinie, odgruzowywałam miasto - śmieje się jubilatka.

Pani Helena jest zadowolona z życia w Szczecinie, najbardziej zachwyca ją ilość zieleni i parków w mieście. Oprócz tego, nasza jubilatka ma też inny powód do szczęścia.

- Mam jednego syna, troje wnucząt i dwoje prawnucząt - opowiada. - Do tego pod Ostrowcem Świętokrzyskim mieszka moja siostra, która ma 103 lata. To chyba u nas rodzinne.

Na co dzień pani Helena pomaga synowej, czasem gotuje, ale przede wszystkim pracuje w ogródku. Do tego stara się być na bieżąco.

- Bardzo interesuję się polityką, nie opuszczam żadnego dziennika telewizyjnego - mówi. - Kurier codziennie muszę mieć! ©℗

(kal)

Na zdjęciu: Prawnuk Kamil, wnuczka Joanna i pani Helena.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie