Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wojskowa krzepa

Data publikacji: 28 września 2015 r. 18:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Wojskowa krzepa
 

Całe życie w wojsku robi swoje. Pewnie dzięki temu pani Helena Kaźmierczak jest w tak dobrej formie. Upieczona stulatka już zapowiada, że chce żyć jeszcze dłużej.

W skromnym bloku przy ulicy Bandurskiego w Szczecinie mieszka pani Helena Kaźmierczak. W miniony piątek skończyła 100 lat, uroczystość urodzinowa miała miejsce właśnie w jej domu. W otoczeniu najbliższej rodziny oraz gości z urzędu opowiadała o swoim życiu.

- Przyjechałam ze wsi sandomierskiej do Warszawy i tam wyszłam za mąż - mówi pani Helena. - W 1941 uciekliśmy ze stolicy. Chowaliśmy się w dołach, polach przed samolotami. Potem trafiliśmy do Legnicy i tam mąż zgłosił się do wojska, a ja do szkoły wojskowej. Od 1956 roku jesteśmy w Szczecinie, odgruzowywałam miasto - śmieje się jubilatka.

Pani Helena jest zadowolona z życia w Szczecinie, najbardziej zachwyca ją ilość zieleni i parków w mieście. Oprócz tego, nasza jubilatka ma też inny powód do szczęścia.

- Mam jednego syna, troje wnucząt i dwoje prawnucząt - opowiada. - Do tego pod Ostrowcem Świętokrzyskim mieszka moja siostra, która ma 103 lata. To chyba u nas rodzinne.

Na co dzień pani Helena pomaga synowej, czasem gotuje, ale przede wszystkim pracuje w ogródku. Do tego stara się być na bieżąco.

- Bardzo interesuję się polityką, nie opuszczam żadnego dziennika telewizyjnego - mówi. - Kurier codziennie muszę mieć! ©℗

(kal)

Na zdjęciu: Prawnuk Kamil, wnuczka Joanna i pani Helena.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA