piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Świat > 750-lecie miasta Schwedt

750-lecie miasta Schwedt

750-lecie miasta Schwedt
Data publikacji: 2015-09-25 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1845 23803

Od piątku do niedzieli swoje 750-lecie obchodzi Schwedt. Program, który przygotowywano trzy lata, jest imponujący. W niedzielę o godzinie 10 zacznie się korowód ulicami miasta, w którym ponad 1300 mieszkańców, ubranych w historyczne stroje, przedstawi jego dzieje.

Różnorodne wydarzenia będą prezentowane na kilkunastu scenach nad Odrą, w parku Hugenotów, na rynku Starego Miasta, w parku przed Uckermärkische Bühnen.

Już w piątek (godz. 19-20) artysta światła Dietmar Korth oświetli dom przy Fischerstasse 10 ponad trzystu obrazami z historii Schwedt. W piątek i sobotę od godz. 22 barwnie oświetlony będzie most przez Odrę i promenada. Od piątku (godz. 17) do niedzieli (godz. 17) w parku Hugentów biwakować będą regimenty pruskich grenadierów, ułanów, dragonów, artylerii i kawalerii w mundurach z przełomu XVIII/XIX w., na Starym Mieście będą serwowane regionalne specjały, na Berliner Straße przygotowano atrakcje dla dzieci, a na Vierradener Straße i Flinkenberg jarmark średniowiecznych rzemiosł. W kościele św. Katarzyny (piątek, godz. 19) Pruska Orkiestra Kameralna z Prenzlau wykona utwory Johanna S. Bacha napisane dla księcia Christiana Ludwiga von Brandenburg-Schwedt.

Oficjalnie jubileusz zacznie się w sobotę o godz. 10 przed Uckermärkische Bühnen. Wśród sobotnich atrakcji zapowiadane są występy zespołów muzycznych, święto elfów, rejsy repliką słowiańskiego statku, wycieczki helikopterem, motocross, zwiedzenia starej łaźni żydowskiej (o godz. 17 z koncertem muzyki żydowskiej wystąpi tam Karsten Troyke), wystawy, a o godz. 21 multimedialny show i fajerwerki.

W niedzielę w kościele św. Katarzyny odprawione zostanie nabożeństwo ekumeniczne (godz. 11). W korowodzie, który przejdzie reprezentacyjną aleją Lipową (Lindenallee), będzie przedstawionych czterdzieści obrazów z dziejów Schwedt. (b.t.)

Na zdjęciu: Oświetlony most nad Odrą
Fot. Schwedt

Komentarze

Do odwaznych Swiat nalezy,
No to jak nie oplaca sie juz do Schwedt, to moze z kolei bedzie oplacalo sie troche dalej do Szwedow i Szwecji ? Kto wie ...??
2015-09-29 23:29:02
Szczecinianin
Już nie jeżdzimy do Schwedt. Oder Center się nie reklamuje, chyba nie chce nas.
2015-09-25 15:26:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy