Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Musisz załatwić pilną sprawę w polickim urzędzie? Wcześniej zadzwoń i się umów (akt. 1)

Data publikacji: 2020-03-13 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-13 17:28
Musisz załatwić pilną sprawę w polickim urzędzie? Wcześniej zadzwoń i się umów
 

Urząd Miejski w Policach i wszystkie zakłady oraz spółki gminne ograniczają przyjęcia interesantów. Podobnie jest z jednostkami podległymi powiatowi polickiemu. To kolejny krok w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W Urzędzie Miejskim przy ul Batorego w Policach są rozwieszone stosowne informacje (przed wejściem), a w holu, w razie potrzeby, przekazuje je funkcjonariuszka Straży Miejskiej. Osoba, która nie została wcześniej umówiona, od dziś do urzędu nie wejdzie.

- Proszę, aby sprawy, które nie są pilne, nie wymagają natychmiastowej decyzji, przełożyć na termin późniejszy - apeluje do mieszkańców burmistrz Polic Władysław Diakun. - Te, które nie wymagają wizyty w urzędzie, załatwić telefonicznie lub drogą mailową. Wiele spraw można także załatwić elektronicznie poprzez e-puap. Opłaty i przelewy sugeruję wykonywać drogą elektroniczną, a gdy to nie jest możliwe, poprosić o jego wykonanie osobę z najbliższego otoczenia. W przypadku konieczności osobistego załatwiania spraw, proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny i umówić się z pracownikiem urzędu na konkretny termin.

Numery tel. do UM w Policach: 91 431 18 30 lub 91 431 18 55. Mail: sekretariat@ug.police.pl

Na stronie internetowej są też dostępne numery telefonów do poszczególnych wydziałów.

Bezterminowo odwołane są też poniedziałkowe przyjęcia interesantów przez burmistrza.

- Przepraszam wszystkich mieszkańców za te niedogodności, ale podyktowane są troską o zdrowie nas wszystkich - dodał burmistrz.

Burmistrz Polic poinformował także, że do tej pory nie ma na terenie gminy potwierdzonego przypadku koronawirusa. Małżeństwo z powiatu polickiego, u którego takie zakażenie potwierdzono, pochodzi z gminy Dobra (z Mierzyna).

O kontakt telefoniczny lub mailowy proszą też jednostki podległe powiatowi, m.in. Powiatowy Urząd Pracy.

Starosta policki, Andrzej Bednarek, także apeluje, żeby teraz do urzędów przychodzić tylko, jeśli jest to naprawdę niezbędne. Nie np. po kartę wędkarską...

- Od poniedziałku Starostwo Powiatowe w Policach (przy ul. Tanowskiej - red.) będzie przyjmowało tylko tych interesantów, którzy albo wcześniej umówią się drogą telefoniczną lub mailową na rozmowę i załatwienie sprawy, albo zjawią się osobiście w urzędzie, z argumentacją, że ich sprawa jest naprawdę bardzo pilna - mówi Mirosław Antoniewicz, sekretarz powiatu. - Godziny pracy urzędu pozostają bez zmian. Głównym wejściem będzie to z drzwiami rozsuwanymi. Będzie tam wydzielona przestrzeń do obsługi umówionych wcześniej petentów, albo przychodzących z naprawdę pilnymi sprawami. I tutaj będą się kontaktować z merytorycznymi pracownikami. Podobnie będzie zorganizowana praca w wydziałach przy ul. Kresowej w Policach. A już od piątku (13 marca) nieczynna jest filia Wydziału Komunikacji i Dróg w Przecławiu.

Więcej informacji na temat obecnego funkcjonowania powiatu można znaleźć na stronie Starostwa Powiatowego w Policach.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ