poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym

Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym (akt. 1)

Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym
Data publikacji: 2019-06-26 21:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1828 399206

Funkcjonariusze Oddziału Celnego "Nabrzeże Łasztownia" nie wpuścili do Polski ponad 21 ton mrożonych filetów mintaja ze sfałszowanym świadectwem połowowym. Ryba była przechowywana w jednej z chłodni w szczecińskim porcie.

Wśród zadań Krajowej Administracji Skarbowej jest również przeciwdziałanie zagrożeniom dla środowiska przy przepływie towarów przez granice Unii Europejskiej. Zaangażowane w to oddziały celne współpracują z wyspecjalizowanymi partnerami. W przypadku produktów rybołówstwa m.in. z okręgowymi Inspektoratami Rybołówstwa, podległymi Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W wyniku właśnie takiej współpracy Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw - Oddział Celny „Nabrzeże Łasztownia” w Szczecinie otrzymał z MGMiŻŚ informację o sfałszowanym i nieważnym świadectwie połowowym towaru składowanego w jednej z chłodni w szczecińskim porcie.

- Jednym z zadań funkcjonariuszy oddziału celnego jest niedopuszczenie do sytuacji, aby jakakolwiek procedura celna dotycząca produktów rybołówstwa odbyła się bez prawidłowo sporządzonego, zatwierdzonego i odnoszącego się do zgłaszanych towarów świadectwa połowowego - wyjaśnia Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Dlatego też zatrzymano ponad 21 ton mrożonych filetów z mintaja celem wystąpienia do sądu o orzeczenie przepadku przedmiotowego towaru na rzecz Skarbu Państwa.

Sprawę prowadzi Dział Postępowania Celnego Zachodniopomorskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Szczecinie.

Zakwestionowana partia filetów jest przechowywana na terenie Centrum Logistycznego Gryf. - Współpracujemy z organami skarbowymi i i na ich zlecenie przechowujemy zabezpieczony przez nich towar - informuje Jerzy Dyrdał, prezes CL Gryf.

(g)

Fot. ZUCS

Komentarze

obserwator
sWIADECTWA POLOWOWE TO WYMYSŁ unii europejskiej i tej calej machiny biurokracji. kiedys tego nie bylo i bylo ok. jak chcielista być w unii to teraz macie . mniej ryby trafia do polski i jest droga. To przez te swiadectwa polowowe taka drożyzna.To wina Tuska. On zakochany w Unii.
2019-06-27 15:25:05
Amen
Do cos tu nie gra: a wiesz co to wolny obszar celny - towar jest jeszcze poza polskim obszarem celnym
2019-06-27 13:27:32
I ciekawe
A ile ten mrozony Mintaj moze miec juz lat... 1-2 czy faktycznie wiecej ??
2019-06-27 13:25:45
OBSERWATOR
Centrum Logistyczne Gryf to niepoprawna nazwa tej chłodni narzucona przez byłego Prezesa z opcji PO jako jego kaprys i fanaberia.Teraz stara historyczna nazwa PORT RYBACKI GRYF powinna być przywrócona przez Prezesa z opcji PIS która to opcja ceni wartości historyczne i patriotyczne.Mam nadzieję ,że obecny Prezes tak zrobi i zatrze ślady po działalności byłego Prezesa z PO która chwały tej chłodni nie przyniosła. Dość dewastacji naszej gospodarki przez pseudo menadżerów z opcji PO, PSL - niszczycieli .
2019-06-27 13:23:44
Odp. do... ciekawe dokad wroci ?
Byc moze "tylnymi drzwiami" do przerobu na rybna maczke... lub "po-mie-lona" w Paprykarzu ?? Chyba ze znajda jeszcze 3-cia wersje...?
2019-06-27 12:24:43
Cos tu nie gra...?
Funkcjonariusze Odzialu Celnego nie wpuscili do Polski mrozonych filetow Mintaja ? A ryba byla juz jednak przechowywana w jednej z chlodni w Szczecinskim Porcie i jest obecnie dalej przechowywana na terenie Centrum Logistycznego Gryf !! To w koncu jest juz ta ryba w Polsce - czy jeszcze Nie !/? Czyli Nie wpuscili wg. Dokumentow, ale w rzeczywistosci Tak - ale tylko do Chlodni i Kto teraz za to wszystko zaplaci... Co = Podatnicy !! A powinni Nie wyladowywac juz ze statku czy wagonowych chlodni ??
2019-06-27 12:15:49
PiPi
A skąd to przyjechało że tak nieśmiało zaptam
2019-06-27 10:24:17
ciekawe
dokąd wróci ?
2019-06-27 09:05:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie