Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym (akt. 1)

Data publikacji: 26 czerwca 2019 r. 21:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym
Fot. ZUCS  

Funkcjonariusze Oddziału Celnego "Nabrzeże Łasztownia" nie wpuścili do Polski ponad 21 ton mrożonych filetów mintaja ze sfałszowanym świadectwem połowowym. Ryba była przechowywana w jednej z chłodni w szczecińskim porcie.

Wśród zadań Krajowej Administracji Skarbowej jest również przeciwdziałanie zagrożeniom dla środowiska przy przepływie towarów przez granice Unii Europejskiej. Zaangażowane w to oddziały celne współpracują z wyspecjalizowanymi partnerami. W przypadku produktów rybołówstwa m.in. z okręgowymi Inspektoratami Rybołówstwa, podległymi Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W wyniku właśnie takiej współpracy Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw - Oddział Celny „Nabrzeże Łasztownia” w Szczecinie otrzymał z MGMiŻŚ informację o sfałszowanym i nieważnym świadectwie połowowym towaru składowanego w jednej z chłodni w szczecińskim porcie.

- Jednym z zadań funkcjonariuszy oddziału celnego jest niedopuszczenie do sytuacji, aby jakakolwiek procedura celna dotycząca produktów rybołówstwa odbyła się bez prawidłowo sporządzonego, zatwierdzonego i odnoszącego się do zgłaszanych towarów świadectwa połowowego - wyjaśnia Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Dlatego też zatrzymano ponad 21 ton mrożonych filetów z mintaja celem wystąpienia do sądu o orzeczenie przepadku przedmiotowego towaru na rzecz Skarbu Państwa.

Sprawę prowadzi Dział Postępowania Celnego Zachodniopomorskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Szczecinie.

Zakwestionowana partia filetów jest przechowywana na terenie Centrum Logistycznego Gryf. - Współpracujemy z organami skarbowymi i i na ich zlecenie przechowujemy zabezpieczony przez nich towar - informuje Jerzy Dyrdał, prezes CL Gryf.

(g)

Fot. ZUCS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2019-06-27 15:25:05
sWIADECTWA POLOWOWE TO WYMYSŁ unii europejskiej i tej calej machiny biurokracji. kiedys tego nie bylo i bylo ok. jak chcielista być w unii to teraz macie . mniej ryby trafia do polski i jest droga. To przez te swiadectwa polowowe taka drożyzna.To wina Tuska. On zakochany w Unii.
Amen
2019-06-27 13:27:32
Do cos tu nie gra: a wiesz co to wolny obszar celny - towar jest jeszcze poza polskim obszarem celnym
I ciekawe
2019-06-27 13:25:45
A ile ten mrozony Mintaj moze miec juz lat... 1-2 czy faktycznie wiecej ??
OBSERWATOR
2019-06-27 13:23:44
Centrum Logistyczne Gryf to niepoprawna nazwa tej chłodni narzucona przez byłego Prezesa z opcji PO jako jego kaprys i fanaberia.Teraz stara historyczna nazwa PORT RYBACKI GRYF powinna być przywrócona przez Prezesa z opcji PIS która to opcja ceni wartości historyczne i patriotyczne.Mam nadzieję ,że obecny Prezes tak zrobi i zatrze ślady po działalności byłego Prezesa z PO która chwały tej chłodni nie przyniosła. Dość dewastacji naszej gospodarki przez pseudo menadżerów z opcji PO, PSL - niszczycieli .
Odp. do... ciekawe dokad wroci ?
2019-06-27 12:24:43
Byc moze "tylnymi drzwiami" do przerobu na rybna maczke... lub "po-mie-lona" w Paprykarzu ?? Chyba ze znajda jeszcze 3-cia wersje...?
Cos tu nie gra...?
2019-06-27 12:15:49
Funkcjonariusze Odzialu Celnego nie wpuscili do Polski mrozonych filetow Mintaja ? A ryba byla juz jednak przechowywana w jednej z chlodni w Szczecinskim Porcie i jest obecnie dalej przechowywana na terenie Centrum Logistycznego Gryf !! To w koncu jest juz ta ryba w Polsce - czy jeszcze Nie !/? Czyli Nie wpuscili wg. Dokumentow, ale w rzeczywistosci Tak - ale tylko do Chlodni i Kto teraz za to wszystko zaplaci... Co = Podatnicy !! A powinni Nie wyladowywac juz ze statku czy wagonowych chlodni ??
PiPi
2019-06-27 10:24:17
A skąd to przyjechało że tak nieśmiało zaptam
ciekawe
2019-06-27 09:05:26
dokąd wróci ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA