Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Motocykliści dla zdrowia

Data publikacji: 2015-09-16 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Motocykliści dla zdrowia
 

Ponad 100 osób skorzystało z bezpłatnych badań przesiewowych dla wczesnego wykrycia raka pęcherza. Zorganizowała je Katedra i Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej PUM w Szczecinie.

- Zainteresowanie badaniami było spore, ale przy naszej sprawnej organizacji, moglibyśmy przyjąć jeszcze więcej osób - mówi prof. Marcin Słojewski, kierownik Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej PUM (w SPSK nr 2 w Szczecinie). - Z badań skorzystały osoby w różnym wieku, i panie, i panowie. Ponad 100 osób. Kilku pacjentów wymagało skierowania na dodatkową diagnostykę. To dowodzi, że warto organizować takie akcje i na pewno będziemy je powtarzać.

Tym razem urolodzy szczególnie namawiali do badania palaczy papierosów, którzy wcześniej nie badali się urologicznie.

- W tym roku, oprócz oczywiście raka stercza, uwagę społeczną chcemy zwrócić na problem raka pęcherza moczowego, który zbiera swe żniwo głównie wśród palaczy tytoniu. Fakt ten jest zaskoczeniem dla wielu osób, które kojarzą ten nałóg głównie z nowotworami płuc – tłumaczy prof. Marcin Słojewski.

Akcja bezpłatnych badań została przygotowana w czasie trwającego właśnie Europejskiego Tygodnia Urologii. Promowali ją dodatkowo motocykliści z grupy Motofanatycy, którzy we wtorek przyjechali do szpitala na Pomorzanach na swoich maszynach.

(sag)


 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ